Piątek, 19 października 2018 r.   Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1451113

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 54.161.116.225
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Dolcan Ząbki 0-2

2011-01-15; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl
15 stycznia 2011, 11:00
Nowy Dwór Mazowiecki (boczne boisko Stadionu Miejskiego)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Dolcan Ząbki 0-2
Marcin Stańczyk, Damian Świerblewski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: (I połowa) Michał Bigajski - Karol Drwęcki, Tomasz Reginis, Michał Jagodziński, zawodnik testowany - zawodnik testowany, George Enow, Adam Gmitrzuk, Rafał Kosiec - zawodnik testowany, Dariusz Zjawiński. (II połowa) zawodnik testowany - Marek Lendzion, Adam Gmitrzuk, zawodnik testowany, Karol Drwęcki - zawodnik testowany, Łukasz Figacz, George Enow, Grzegorz Kończyński - Michał Strzałkowski, Adam Czerkas.

Dolcan Ząbki: Rafał Misztal - Łukasz Wróbel, Tomasz Ciesielski, Mariusz Unierzyski, Maciej Osłowski - Jakub Kabala, Piotr Bazler, Patryk Koziara, Hubert Robaszek, Rafał Wielądek - Michał Zapaśnik. Po przerwie grali także: Piotr Kosiorowski, Marcin Stańczyk, Dariusz Dadacz, Marcin Korkuć, Damian Świerblewski, Maciej Humerski.

Pierwszoligowy Dolcan Ząbki wygrał w sparingu z drugoligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2-0.

Łukasz Wolf trenuje z Legionovią

2011-01-11; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery, 90minut.pl
Łukasz Wolf od wczoraj trenuje z trzecioligową Legionovią Legionowo. 21-letni obrońca w rundzie jesiennej znajdował się w szerokiej kadrze drugoligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, jednak nie wystąpił w żadnym meczu ligowym, a grał głównie w zespole rezerw.

- Są duże szanse, że Łukasz Wolf zostanie z nami na stałe - powiedział trener Legionovii Piotr Topczewski.

Klub z Legionowa po rundzie jesiennej zajmuje ósme miejsce w grupie łódzko-mazowieckiej III ligi z 21 punktami na koncie.

Źródło: 90minut.pl, parkowa27.dbv.pl

21 piłkarzy na pierwszym treningu Świtu

2011-01-11; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi, 90minut.pl
Zgodnie z planem Świt Nowy Dwór Mazowiecki rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszy trening przybyło 21 zawodników, w tym 4 testowanych.

Zabrakło dwóch zawodników: Marcellinusa Odonga Obema oraz Piotra Gurzędy, który przybywa na zgrupowaniu z Szynnikiem Jarosławl w Turcji. Drużyna rozpoczęła od około dziesięciominutowego truchtu, po czym podzieliła się na dwa zespoły i przeszła do gierki wewnętrznej. Swój najbliższy mecz kontrolny Świt rozegra w sobotę 15 stycznia o godz. 11:00 z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki. W tym samym czasie w Legionowie będzie odbywał się turniej halowy, na który pojadą młodsi zawodnicy.

Piłkarze, którzy wzięli udział w treningu: Michał Bigajski, Jakub Wiśniewski, Tomasz Reginis, Marek Lendzion, Dariusz Zjawiński, Adam Czerkas, Rafał Kosiec, Piotr Maślanka, Michał Strzałkowski, Grzegorz Kończyński, Łukasz Galicki, Adam Gmitrzuk, George Enow, Grzegorz Rak, Łukasz Figacz, Karol Drwęcki, Michał Jagodziński, Tomasz Gałązka (testowany), dwóch testowanych zawodników w polu, jeden testowany bramkarz.

Piotr Gurzęda leci z Szynnikiem na obóz

2011-01-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery, 90minut.pl
Piotr Gurzęda ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki uda się na obóz przygotowawczy Szynnika Jarosławl. Piłkarze rosyjskiego klubu wylecą dziś do Antalyi i pozostaną w Turcji do 20 stycznia.

Kadra na zgrupowanie liczy 24 zawodników. Szynnik zagra tam dwa sparingi - 16 stycznia z PFK Ołeksandrija i 19 stycznia z Czornomorcem Odessa.

Gurzęda był już testowany przez dziesiąty klub rosyjskiej II ligi ostatniego sezonu w grudniu ubiegłego roku.

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt
i Szczęśliwego Nowego 2011 Roku.

2010-12-23; XoNoX
Aktualności, www.swit.nsk.pl

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2011 Roku.

Piotr Gurzęda przejdzie testy w Szynniku Jarosławl

2010-12-14; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl

Piotr Gurzęda - obrońca Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - dostał zaproszenie na testy do rosyjskiego klubu Szynnik Jarosławl.

23-letni obrońca będzie trenował z rosyjskim zespołem w dniach 17-27 grudnia. Gurzęda jest piłkarzem Świtu od 4,5 roku. W tym sezonie zagrał w 17 meczach ligowych i 3 Pucharu Polski.

Szynnik Jarosławl gra w II lidze rosyjskiej. Sezon zakończył na 10. miejscu z dorobkiem 55 punktów.

W przeszłości w Szynniku grali m.in. Jarosław Tkocz, Krzysztof Łągiewka i Damian Gorawski.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur II Karczew 0-3 (0-0)

2010-11-14; XoNoX
Aktualności, Świt II
14 listopada (niedziela), godz. 11:00
LO, gr: Warszawa I - 15. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur II Karczew 0-3 (0-0)
0-1 Mateusz Lewicki 65'
0-2 Grzegorz Bielecki 73'
0-3 Mariusz Boniec 93'

Wszystkie mecze 15. kolejki:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1-0 (0-0)

2010-11-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

13 listopada (sobota), godz. 17:00
II liga wschodnia - 17. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1-0 (0-0)
1-0 Piotr Gurzęda 60' (głową po rzucie wolnym, wykonanym przez Grzegorza Kończyńskiego)


Świt: 1. Michał Bigajski – 6. Karol Drwęcki, 20. Tomasz Reginis , 4. Piotr Gurzęda , 30. Adam Gmitrzuk – 32. Grzegorz Kończyński (90, 16. Piotr Maślanka), 5. George Enow, 8. Marcellinus Obem Odong, 7. Rafał Kosiec (74, 11. Łukasz Galicki) – 9. Adam Czerkas (55, 23. Michał Strzałkowski), 10. Dariusz Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz


Pelikan: 88. Witold Sabela – 20. Radosław Domińczak, 4. Piotr Gawlik, 7. Krzysztof Brodecki , 5. Wojciech Marcinkiewicz , 11. Maciej Wyszogrodzki, 23. Michał Gamla (75, 22. Przemysław Jakubiak), 17. Michał Adamczyk, 14. Damian Kosiorek, 15. Łukasz Gołka (68, 10. Konrad Koźmiński), 6. Sebastian Przybyszewski
Trener: Robert Wilk

Sędziował: Karol Mazuro (Olsztyn)
Widzów: 100

Bramka: Piotr Gurzęda w 60. minucie na 1-0 po rzucie wolnym w meczu 17. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1-0 (0-0) (czas: 1 minuta 37 sekund, www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)Bramka: Piotr Gurzęda w 60. minucie na 1-0 po rzucie wolnym
w meczu 17. kolejki II ligi wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1-0 (0-0)
(czas: 1 minuta 37 sekund,
www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)


Konferencja po meczu i wybrane najciekawsze fragmenty meczu 17. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1-0 (0-0) (czas: 8 minut 5 sekund, www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)Konferencja po meczu i wybrane najciekawsze fragmenty
meczu 17. kolejki II ligi wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1-0 (0-0)
(czas: 8 minut 5 sekund,
www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)


Zdaniem trenerów:

Robert Wilk (trener Pelikana): Trudno cokolwiek powiedzieć o tym spotkaniu, bo szczerze mówiąc nie był to mecz piłkarski tylko kopanina. Warunki atmosferyczne sprawiły, że na tym boisku nie dało się grać. Trzeba było wykorzystywać proste środki. Piłka kopnięta do przodu i walka o nią. Mieliśmy w końcówce jedną sytuację, która mogła się zakończyć bramką. Niestety piłka po uderzeniu w słupek wyszła w pole. Wynik się nie zmienił. Gratuluję Przemkowi zwycięstwa. Nie mogę mieć do swoich zawodników pretensji. Walczyli na tyle na ile było ich tego dnia stać. Mówię, to nie była gra w piłkę, to była raczej jakaś piłka wodna.

Przemysław Cecherz (trener Świtu): Nasza praca polega na tym żeby eliminować w naszych meczach przypadek, a wprowadzić jak najwięcej gry. W sobotę nasza praca polegała na tym żeby dobrać ludzi, tak aby przewyższać rywali warunkami fizycznymi i wybiegać zwycięstwo. O wszystkim decydował przypadek i te warunki fizyczne. Nie da się ukryć, że właśnie tak zdobyliśmy bramkę. Dzięki temu, że mamy troszeczkę wyższy zespół i ktoś się pomylił dopisaliśmy sobie trzy punkty. Tyle można powiedzieć o tym meczu, bo co będziemy mówić o grze, której nie było. To była ciężka robota i jestem wdzięczny chłopcom za to, że tyle serca i pracy włożyli w ten mecz.Wczoraj odbyło się sześć meczów ostatniej tegorocznej kolejki II ligi wschodniej. Mistrzem jesieni został Znicz Pruszków, który wygrał na własnym stadionie z Jeziorakiem Iława 3-1 (2-0). Trzy punkty zainkasował także Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Wicelider tabeli pokonał Pelikana Łowicz 1-0 (0-0). Efektowne zwycięstwo odniosła Olimpia Elbląg, która rozgromiła u siebie ostatnią w tabeli Puszczę Niepołomice 5-1 (1-0).

Natomiast dzisiaj rozegrano trzy spotkania kończące 17. kolejkę drugiej ligi grupy wschodniej. Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisły Płock, którzy wygrali ze Startem Otwock 5-0.

Wszystkie mecze 17. kolejki:

W sobotę Świt powalczy o samodzielnego lidera z Pelikanem

2010-11-12; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi

W sobotę będziemy mogli poznać lidera II ligi grupy wschodniej w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011. Do pierwszego miejsca pretendują Znicz Pruszków i Świt Nowy Dwór Mazowiecki, ale przy większym szczęściu szansę na pierwsze miejsce ma też Stal Stalowa Wola, co na pewno byłoby swojego rodzaju niespodzianką.

Jeżeli Znicz lub Świt przegra w sobotę w meczach z Jeziorkiem i Pelikanem, Wisła Płock przynajmniej zremisuje z Otwockiem, a Motor Lublin polegnie na wyjeździe
w Stalowej to przed ostatnimi meczami 17. kolejki będziemy mieli aż trzech liderów ligi zaopatrzonych po 28 ligowych punktów. Przy takim toku punktacji, w niedzielę płocka Wisła może rozstrzelać na stadionie im. Kazimierza Górskiego Start Otwock i jednocześnie objąć przywództwo w lidze.

Źródło: magazynpilkarski.pl

Od poniedziałku zakaz palenia na stadionach

2010-11-10; XoNoX
Aktualności

W poniedziałek wchodzi w życie nowa ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych. Choć większość mediów skupia się na informacjach o zakazaniu palenia papierosów w restauracjach i pubach, to warto pamiętać, że zakaz dotyczy także stadionów piłkarskich na terenie całego kraju. Za palenie w niedozwolonym miejscu grozi grzywna do 500 złotych.

W pubach będzie możliwość palenia tylko w przypadku wydzielenia osobnych sal dla palących i niepalących. Także w miejscach pracy, tylko od woli pracodawcy zależeć będzie zapewnienie palarni. Czy podobne miejsca znajdą się na stadionach, możemy dziś tylko spekulować. Na pewno niedozwolone będzie palenie papierosów na trybunach. Niewykluczone, że kluby stworzą specjalne miejsca, choć i to jest wątpliwe.

Źródło: PAP

Puszcza Niepołomice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-0
Współlider II ligi wschodniej stracił punkty

2010-11-07; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

Lider II ligi piłkarskiej zgubił punkty w Niepołomicach. Bezbramkowy remis nie był szczytem marzeń Puszczy. - Nie może być, bo potrzebujemy punktów jak tlenu - mówi trener beniaminka Robert Jończyk. - Jestem usatysfakcjonowany remisem, bo mogliśmy przegrać ten mecz - przyznawał szkoleniowiec Świtu Przemysław Cecherz, zadowolony tym bardziej, że jego zespół przez ponad pół godziny grał w dziesiątkę.

7 listopada (niedziela), godz. 13:00
II liga wschodnia - 16. kolejka

Puszcza Niepołomice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-0

Puszcza: Kwedyczenko - Marcin Morawski (60, Ogórek), Lewiński , Świstak, Piotr Morawski - Orłowski , Janik , Ankowski - Szwajdych, Kmak, Świątek
Trener: Robert Jończyk

Świt: Bigajski - Drwęcki, Reginis, Gurzęda, Jagodziński (57, ) - Galicki (52, Kończyński ), Enow, Gmitrzuk, Kosiec - Obem (89, Maślanka), Zjawiński (71, Czerkas)
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)
Widzów: 300

Grał pierwszy i ostatni zespół II ligi. Patrząc nie tylko na wynik, ale przede wszystkim na przebieg gry, można by postawić optymistyczną tezę, że to bardzo wyrównana liga - liderów od outsiderów niewiele dzieli. Taki wniosek postawiony po meczu w Niepołomicach to przede wszystkim zasługa Puszczy, która chciała realizować swój pomysł na grę, nie przestraszyła się faworyta.

Ten od początku bardzo konsekwentnie grał w defensywie, przez którą ciężko było się gospodarzom przebić. Jeśli prawdą jest, że zespół z aspiracjami buduje się od tyłu, to Cecherz najważniejszą część pracy ma za sobą. Obrona Świtu stanowi bardzo ciekawy monolit. Ustawiona przed polem karnym jest niezachwianą zaporą dla rywali, ale co równie ważne - stamtąd zaczyna się zawiązywanie akcji ofensywnych. Dokładnie rzucona przez obrońców do pomocników, a czasem nawet napastników, piłka i już robi się groźnie.

Świt w Niepołomicach pewnie czyhałby cierpliwie do końca meczu na tę kontrę, która mogła mu dać rozstrzygającą bramkę, gdyby nie to, że w 57 min został w 10-osobowym składzie. Z czerwoną kartką zszedł Michał Jagodziński i wobec przyzwoitej gry Puszczy goście punkt musieli uznać za cenną zdobycz i o nią walczyli. Stąd ta satysfakcja Cecherza po spotkaniu.

Puszcza pod kierunkiem Jończyka zaczęła grać systemem 4-3-3, ale wciąż jest na etapie szlifowania schematów. Doszła do punktu wymiany dwóch, trzech podań, ale w tym meczu wyglądała jej gra tak, jakby wciąż przed zespołem był etap najważniejszy - kreowania zagrania otwierającego już bezpośrednią drogę w pole karne przeciwnika. Takich w meczu ze Świtem zabrakło: - Uczymy się tego ustawienia, to system strasznie ofensywny, ale i defensywny jednocześnie. Dużo biegamy, próbujemy prowadzić grą zgodnie ze schematami, których uczymy się na treningach. Na razie efektów bramkowych za mało i punktów w tabeli też za mało, ale myślę, że z naszą grą jest coraz lepiej. Wierzę w trzy punkty już w następnym meczu - podkreślał po spotkaniu Rafał Kmak, wysunięte ogniwo w niepołomickim diamencie.

Gdyby to był Hitchcock, to po wstępie w wykonaniu Świtu można było oczekiwać dalszego wzrostu napięcia. Już w 2 min Zjawiński z 5 metrów strzelał na bramkę Puszczy, wybił piłkę Kwedyczenko. Tuż przed dobitką Enowa, zabrzęczał gwizdek sędziego, więc trafienie czarnoskórego piłkarza Świtu nie mogło być uznane.

Ale to nie był film i jeszcze tylko jedna tak klarowna sytuacja podbramkowa zdarzyła się w tym meczu. W 82 min wyprowadzona ze środka boiska kontra Puszczy powinna skończyć się golem. Ankowski zagrał ze środka na prawo do Kmaka, ten wywinął się się obrońcy i dograł piłkę na 10. metr na wprost bramki, nadbiegał tam Szwajdych i przymierzył celnie. Fantastycznie zachował się Bigajski, wybijając piłkę. Miał rację Cecherz mówiąc potem, że tą interwencją bramkarz wybronił Świtowi mecz.

Tak klarownych sytuacji jak te dwie, niemal w tym meczu nie było. Strzałów z dystansu w pierwszej połowie próbowali Szwajdych, Janik, Kmak, innym pomysłem były "główki" po wrzutkach w okolice pola karnego (Kmaka w 45 min czy Ankowskiego w 64, albo ostatecznie niewykonane Ankowskiego i Kmaka, którzy z głowami nie zdążyli po wrzutce Janika). W drugiej połowie Świt tylko raz zagroził poważnie bramce Kwedyczenki - strzał Enowa w 67 min był o tyle groźny, że jeszcze z rykoszetem, który mógł zmylić bramkarza Puszczy.

Zdaniem trenerów:

Robert Jończyk (Puszcza): - Byłbym zadowolony, gdybyśmy wygrali. Nie mogę być zadowolony, bo potrzebujemy punktów jak tlenu. Celem było zwycięstwo, więc cel nie został osiągnięty. Z gry zawodników mogę być zadowolony, ten skład był optymalnym składem. Nie było widać różnicy między pierwszym, a ostatnim zespołem tabeli, co może mnie napawać tylko optymizmem, ale wciąż celem są punkty. Po nie będziemy jechać do Elbląga.


Przemysław Cecherz (Świt): - To był dla nas bardzo trudny mecz. Nie przypadkiem Puszcza przegrywała mecze różnicą jednej bramki, a w Płocku strzeliła trzy gole. Należało podejść z respektem do przeciwnika i tak zrobiliśmy. Mecz toczył się w środku pola. Oba zespoły chciała stworzyć akcje, po przejęciu piłki w środku pola. My stworzyliśmy jedną dobrą sytuację przed przerwą, potem mieliśmy jeszcze ciekawy rzut wolny. Po przerwie szansę miał Zjawiński, a potem po czerwonej kartce ciężko było nam coś stworzyć. Puszcza też miała dwie, trzy sytuacje, w tym piłkę meczową, gdy po strzale Szwajdycha wspaniale zachował się Bigajski i właściwie wybronił nam mecz. Dziękuję chłopcom za walkę do końca mimo osłabienia. Jechaliśmy walczyć po zwycięstwo, ale po meczu jestem usatysfakcjonowany remisem, bo mogliśmy przegrać. Cieszy nas, że nasi rywale też nie wygrywają i gramy dalej.

Źródło powyższego tekstu:

Dzisiaj dokończono 16. kolejkę II ligi wschodniej. Do dużej niespodzianki doszło w Niepołomicach, gdzie ostatnia w tabeli Puszcza bezbramkowo zremisowała z zajmującym drugie miejsce Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Po jednym punkcie na wyjeździe zdobyły także inne czołowe zespoły ligi - prowadzący w tabeli Znicz Pruszków zremisował z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1-1 (1-1), Wisła Płock podzieliła się punktami z Pelikanem Łowicz po wyniku 2-2 (2-1), a zajmująca czwarte miejsce Stal Stalowa Wola zremisowała z GLKS Nadarzyn 1-1 (0-1).

Wczoraj rozegrano cztery spotkania 16. kolejki grupy wschodniej II ligi. Najwięcej bramek padło w Sokółce, gdzie miejscowy Sokół przegrał 2-3 (2-2) z Olimpią Elbląg. Dopiero drugą wygraną w sezonie zanotował Motor Lublin. Podopieczni Tadeusza Łapy pokonali 1-0 (0-0) OKS 1945 Olsztyn. Ważne zwycięstwo odniósł również Start Otwock, który wygrał 2-1 (0-0) z Okocimskim KS Brzesko.

Wszystkie mecze 16. kolejki:

Józefovia Józefów - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 7-1 (4-0)

2010-11-07; XoNoX
Aktualności, Świt II
7 listopada (niedziela), godz. 13:00
LO, gr: Warszawa I - 14. kolejka

Józefovia Józefów - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 7-1 (4-0)
5-1 Grzegorz Rak

Świt II: ...
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Wszystkie mecze 14. kolejki:

Legionovia 96 Legionowo - Świt 96 Nowy Dwór Maz. 5-1 (2-0)

2010-11-06; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze
6 listopada (sobota), godz. 11:00
Legionowo ul. Parkowa 27a

Legionovia 96 Legionowo - Świt 96 Nowy Dwór Mazowiecki 5-1 (2-0)
Martin Koćmierowski, Łukasz Banaszek - Adam Stachurski (z rzutu wolnego)

Świt 96: Zalewski - Radzikowski, Sprawka, Łądka, Czerniak - Płonkowski, Stachurski , Chróstowski, Radomski - Szczepański, Tkaczyk
Również zagrali: Wodziński, ...
Trener: Andrzej Sazonowicz (zastąpił w tym meczu Wojciecha Stecynę)

Świt jedzie na szczyt?

2010-11-05; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, sports.pl
W dolne rejony tabeli wybierają się liderzy. Znicz Pruszków zagra z 13. w tabeli Ruchem Wysokie Mazowieckie, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki postara się o zwycięstwo na boisku przedostatniej Puszczy Niepołomice. Korespondencyjny pojedynek przybiera na sile, bo czasu coraz mniej, a spędzenie zimy na pozycji lidera to niemały komfort.

Punkt straty do prowadzącej dwójki ma Wisła Płock, która nie miałaby nic przeciwko wpadkom rywali. "Nafciarzy" czeka trudny wyjazd do Łowicza, skąd bez zwycięstwa wyjechały już Stal Stalowa Wola i Znicz Pruszków, a wygrał jedynie Jeziorak Iława. Wiśle nie będzie łatwo o 3 punkty.

Źródło: sports.pl (Paweł Kowalik)

Legia Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4-1 (1-0)

2010-11-03; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

Legia Warszawa pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Maciej Iwański, Michał Efir i Sebastian Szałachowski (dwie). Jedynego gola dla gości strzelił Dariusz Zjawiński.

3 listopada (środa), godz. 14:00
mecz sparingowy

Legia Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4-1 (1-0)
1-0 Maciej Iwański 6'
2-0 Sebastian Szałachowski 52'
3-0 Sebastian Szałachowski 83'
4-0 Michał Efir 86'
4-1 Dariusz Zjawiński 87'

Legia: 84. Wojciech Skaba (72, 29. Jakub Szumski) - 25. Jakub Rzeźniczak (46, 19. Mateusz Cichocki), 6. Artur Jędrzejczyk, 23. Iñaki Astiz Ventura (46, 3. Mateusz Lisiecki), 30. Jakub Wawrzyniak (72, 31. Maciej Rybus) - 9. Manú (46, 22. Rafał Wolski), 16. Ariel Borysiuk (46, 33. Michał Żyro), 7. Maciej Iwański (46, 8. Daniel Łukasik), 32. Miroslav Radović (46, 17. Sebastian Szałachowski ), 26. Alejandro Ariel Cabral (72, 24. Michał Efir ) - 29. Michał Kucharczyk (46, 80. Bruno Mezenga)
Trener: Maciej Skorża

Świt: 1. Michał Bigajski (74, 12. Jakub Wiśniewski) - 6. Karol Drwęcki, 20. Tomasz Reginis, 4. Piotr Gurzęda, 17. Michał Jagodziński (51, 32. Grzegorz Kończyński) - 11. Łukasz Galicki (51, 16. Piotr Maślanka), 5. George Enow (63, 19. Łukasz Figacz), 30. Adam Gmitrzuk, 8. Odong Marcellinus Obem (51, 9. Adam Czerkas), 7. Rafał Kosiec - 10. Dariusz Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa)
Widzów: 450

Trenerzy o meczu

Przemysław Cecherz: Wiedzieliśmy, że w dzisiejszym spotkaniu Legia będzie miała przewagę i tak też było. My liczyliśmy na wyprowadzenie kilku kontrataków. Myślę, że potrafiliśmy zagrozić bramce rywali i strzeliliśmy jednego gola. Nie jestem zadowolony z postawy obrońców. Musimy nad tym popracować.

Maciej Skorża: Był to nasz kolejny sparing. Chcieliśmy, aby przećwiczyć pewne schematy. Specjalnie zagraliśmy ze słabszym rywalem, ponieważ nie możemy wielu tracić sił przed bardzo ważnym meczem z Jagiellonią Białystok. Był to dla nas pożyteczny trening. Myślę, że do końca sezonu zagramy jeszcze przynajmniej dwa takie spotkania.

Cieszy mnie powrót do gry Maćka Rybusa. Dzisiaj „Ryba” zaliczył 20-minutowy występ i powinien być gotowy na starcie z Jagiellonią. Chciałem również przyjrzeć się formie Michała Żyro, który ostatnio przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Poza nimi jestem zadowolony z postawy młodzieży. W meczu ze Świtem chciałem sprawdzić również Skabę, który ostatnio nie miał zbyt wielu okazji do gry.

Podczas wczorajszego treningu urazu doznał Ivica Vrdoljak. Obecnie robimy wszystko, aby Chorwat zagrał przeciwko Jagiellonii. Mam nadzieję, że nasz kapitan zagra w sobotę.

Wkrótce treningi z nami powinien rozpocząć Janczyk. Jestem ciekawy w jakiej dyspozycji znajduje się Dawid. Jeszcze nie wiem, czy zawodnik będzie ćwiczył z nami jutro.Zapraszamy do obejrzenia skrótu filmowego
(czas trwania: 12 minut i 47 sekund) z meczu sparingowego.


Legioniści o meczu

Michał Kucharczyk: Był to dla nas pożyteczny sparing. Zmierzyliśmy się z czołową drużyną drugiej ligi. Myślę, że wypadliśmy nieźle. Cieszę się, że miałem okazję zagrać przeciwko byłym kolegom. Sądzę, że był to wartościowy sprawdzian. Wygraliśmy i sądzę, że możemy być optymistami przed meczem z Jagiellonią Białystok.

Michał Efir: Cieszę się, że przełamałem się i strzeliłem gola po dłuższej przerwie. Nie wiem dlaczego nic ostatnio nie chce mi wpaść w Młodej Ekstraklasie. Myślę, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Dzisiaj wygraliśmy zasłużenie, o czym świadczy wynik końcowy. Zdominowaliśmy rywala i strzeliliśmy cztery gole.

Rafał Wolski: Sądzę, że zespół zagrał dobry mecz. Wygraliśmy zasłużenie i pewnie. Świt praktycznie nam nie zagroził, a jedynego gola strzelił w końcówce po kontrze. Wcześniej my zdobyliśmy cztery bramki i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Dla mnie było to kolejne doświadczenie w piłce seniorskiej.

Jakub Szumski: Był to kolejny sparing, który rozegraliśmy w środku tygodnia i uważam, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Strzeliliśmy cztery gole i nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele.

Źródło wypowiedzi: legia.com (Emil Kamiński)

Zapowiedź meczu sparingowego:
Legia Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

2010-11-02; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi

W środę 3 listopada 2010 roku piłkarze Legii rozegrają kolejny sparing. Tym razem zespół Macieja Skorzy zmierzy się na stadionie przy Łazienkowskiej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 14:00.

Zespół z podwarszawskiej miejscowości jest wiceliderem rozgrywek grupy wschodniej II ligi. W 15. spotkaniach nowodworzanie zdobyli 27 punktów. Po odejściu Michała Kucharczyka największymi gwiazdami Świtu są byli legioniści – Adam Gmitrzuk oraz Dariusz Zjawiński. Obaj strzelili po pięć goli w meczach ligowych. Trenerem drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego jest Przemysław Cecherz, który zastąpił Piotra Mosóra.

W środowym sparingu trener Maciej Skorża nie będzie mógł wystawić Dicksona Choto, Takesure'a Chinyamy oraz Srdji Kneżevicia. Niewykluczone, że przeciwko Świtowi zagrają wracający do zdrowia Maciej Rybus oraz Rafał Wolski. U obu zawodników nie widać śladów po ostatnich urazach. Niewykluczone, że szkoleniowiec warszawskiej drużyny zechce również sprawdzić kilku przedstawicieli Młodej Legii.

Sparing ze Świtem jest kolejną gierką, w której legijny sztab szkoleniowy będzie miał okazję przećwiczyć kolejne warianty taktyczne przed potyczką z Jagiellonią Białystok. Jak pokazują ostatnie tygodnie taka, taktyka bywała bardzo skuteczna, ponieważ po wcześniejszych spotkaniach ze Zniczem Pruszków i GLKS Nadarzyn stołeczna drużyna ogrywała Widzew Łódź i Koronę Kielce.

Środowe spotkanie będzie kolejnym w tym roku starciem Legii ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W lutym piłkarze z Ekstraklasy pokonali rywala z II ligi 5:0. Jak będzie w środę?

Redakcja legia.com przeprowadzi relację live z tego wydarzenia. Zapraszamy od godziny 14!

Źródło: legia.com (Emil Kamiński)

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wilga Garwolin 1-5 (0-1)

2010-10-31; XoNoX
Aktualności, Świt II

31 października (niedziela), godz. 12:00
LO, gr: Warszawa I - 13. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wilga Garwolin 1-5 (0-1)
0-1 Kamil Zawadka (karny) 1'
0-2 Jakub Wachnicki 47'
0-3 Artur Goździk 65'
1-3 Tomasz Gałązka (as. Daniel Wierzbicki)
1-4 Rafał Niedziółka 72'
1-5 Cezary Jakubaszek 90'

Świt II: Wiśniewski - Brzyski, Gruczek, Chmielewski, Pepel - Wierzbicki ( Więcławski), Gałązka , Zalewski ( Gajewski), Rak ( Szczepkowski) - Baran, Moskwa ( Wróblewski)

Wilga: Nużyński - Trzaskowski, Korgul, Niedziółka , Makulec (70, Kozłowski) - Grązka, Zawadka Karol, Szcześniak (60, Goździk ) Makulec Marcin - Wachnicki , Zawadka (85, Jakubaszek )

Źródło: własne; strzelcy bramek gości i skład gości: wilga.garwolin.org

Kolejna przegrana Świtu II. Tym razem Biało-Zieloni nie sprostali Wildze Garwolin, z którą przegrali 1-5. Honorową bramkę dla Nowego Dworu zdobył Tomasz Gałązka po podaniu Daniela Wierzbickiego. Po tej porażce Świt II wylądował na spadkowym 15. miejscu w Lidze Okręgowej w grupie: Warszawa I. Wyniki osiągane w ostatnim czasie nic dobrego nie wróżą, czy taki stan rzeczy nadal będzie trwać?

Następny mecz na wyjeździe z Józefovią Józefów, która ostatnio przegrała na wyjeździe z Legionovią II Legionowo 0-3. Przeciwnik z Józefowa plasuje się w środku tabeli na 8. miejscu. Piłkarze z Nowego Dworu mieli już okazję zagrać z gospodarzami meczu 14. kolejki LO. W 8. sparingu rozegranym 8 sierpnia 2010 roku Świt II u siebie wygrał z Józefovią 3-2, po bramkach Łukasza Zalewskiego, Daniela Wierzbickiego i Piotra Żeglińskiego.

Poniżej prezentujemy komentarz Adama Olszewskiego, byłego trenera Józefovii Józefów, po tym sparingu, którego udzielił on stronie www.swit.nsk.pl.

Adam Olszewski (były trener Józefovii) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1) (czas: 4 minuty 20 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Adam Olszewski (były trener Józefovii) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1)
(czas: 4 minuty 20 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Obecnie trenerem Józefovii Józefów od 1 września 2010 roku jest Marcin Rzeszotek, który ostatnio prowadził III ligową Legionovię Legionowo.

Wszystkie mecze 13. kolejki:

Huragan II Wołomin - AKS Lotnisko Modlin 2-0

2010-10-31; XoNoX
Aktualności, Lotnisko Modlin
31 października (niedziela), godz. 12:00

Huragan II Wołomin - AKS Lotnisko Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki) 2-0
1-0 Jaczewski
2-0 Kozłowski

Mecz nie był wyrównany to Lotnisko prowadziło grę, niestety dwa błędy w defensywie ustawiły wynik spotkania.

Jak to już często bywa, drużyna walczyła do końca lecz to nie wystarczyło do wywiezienia korzystnego wyniku z Wołomina..

Za Tydzień mecz z Radzyminem ósmą drużyną ligi.

Źródło tekstu: lotniskomodlin.futbolowo.pl

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Sokółka 0-0

2010-10-30; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

30 października (sobota), godz. 17:00
II liga wschodnia - 15. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Sokółka 0-0

Świt: Bigajski – Galicki (75, Kończyński), Reginis, Gurzęda, Jagodziński – Kosiec, Enow, Obem, Figacz (55, Czerkas), Maślanka – Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Sokół: Trudnos – Jóźwiak, Kaśnikowski, Pracz, Mościński, Zalewski, Wojtkielewicz, Butkiewicz (90, Toczydłowski), Czeremcha (90, Tochwim), Żuberek (85, Kopeć), Gołębiewski (79, Konon)
Trener: Witold Mroziewski

Sędziował: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice)
Widzów: 175

Wszystkie mecze 15. kolejki:

Sokół OSiR 96 Serock - Świt 96 Nowy Dwór Maz. 1-12

2010-10-30; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), 96' Mecze

30 października (sobota), godz. 16:00

Sokół OSiR 96 Serock - Świt 96 Nowy Dwór Mazowiecki 1-12
Hubert Szczepański, Adam Stachurski, Daniel Radzikowski, Michał Radomski, Adrian Wodziński

Sędziował: Suchenek

Świt 97 Nowy Dwór Maz. - Varsovia 97 Warszawa 7-0 (2-0)

2010-10-30; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), 97' Mecze

30 października (sobota), godz. 13:00

Świt 97 Nowy Dwór Mazowiecki - Varsovia 97 Warszawa 7-0 (2-0)
1-0 Tolak (asysta Smardzewski)
2-0 Łachmański (asysta Sakowski)
3-0 Trojak (asysta Tolak)
4-0 Tolak (asysta Ołdak)
5-0 Trojak (asysta Łachmański)
6-0 Łachmański (asysta Tolak)
7-0 Trojak (po błędzie obrońcy gości)

Świt 97: Michał Kwiatkowski - Mateusz Pietroń, Michał Piotrowski, Karol Sajewski, Michał Wojtiuk - Marceli Smardzewski (60, Konrad Dałek), Adam Trojak , Piotr Sakowski, Tomasz Ołdak - Jakub Łachmański , Daniel Tolak

Kary minutowe: 3 minuty, Smardzewski (Świt 97)
Sędziował: SzymańskiW 10 kolejce podejmowaliśmy zespół Varsovii Warszawa, goście przyjechali do nas w niepełnym składzie. Zawodnicy z Warszawy przystąpili do spotkania w dziewięciu. Tuż po pierwszym gwizdku biało-zieloni ruszyli do ataków i co raz nękali bramkarza Varsovii. W 24 minucie spotkania po podaniu Smardzewskiego ładnym strzałem popisał się Tolak i mieliśmy 1-0, goście mimo osłabień nie chcieli wyłącznie skupiać się na obronie, i często kontrowali lecz ich kontry kończyły się głównie w środku pola. Tuż przed przerwą na dwu-bramkowe prowadzenie nowodworzan wyprowadził Łachmański po podaniu Sakowskiego. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Druga połowa to już bardziej ofensywna gra Świtu którzy z minuty na minutę stwarzali sobie więcej sytuacji pod bramką Choresia. W 45 minucie spotkania po ładnym podaniu Tolaka bramkę zdobył Trojak. Kilka minut później to Tolak wpisał się na listę strzelców po podaniu kapitana zespołu Ołdaka. Chwilę później Ołdak mógł się wpisać na listę strzelców lecz jego intencje wyczuł bramkarz gości. W 65 minucie kolejnego gola zdobył Trojak tym razem po zagraniu Łachmańskiego. Dwie minuty później Tolak popisał się fantastycznym podaniem do Łachmańskiego i mieliśmy 6-0. Zespół Varsovii mimo straty tylu bramek chciał zdobyć honorowego gola i był blisko ale fantastyczną interwencją popisał się Kwiatkowski i uchronił zespół od straty bramki. W 69 minucie spotkania po błędzie obrońcy trzecie swoje trafienie w tym meczu odnotował Trojak. Mecz zakończył się wynikiem 7-0.

Następne spotkania nowodworzanie rozegrają na wyjeździe przy ulicy Kawęczyńskiej 44 dnia 7 listopada o godzinie 11:30 a ich przeciwnikiem będzie zespół MUKS Praga.

Źródło: swit97.futbolowo.pl (Trojak)

Świt 93 Nowy Dwór Maz. - Olimpia 93 Warszawa 2-1 (2-0)

2010-10-30; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

30 października (sobota), godz. 10:30

Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia 93 Warszawa 2-1 (2-0)
1-0 Jacek Nowakowski
2-0 Jacek Nowakowski
2-1 Rafał Popis

Sędziował: Janowicz

Błyskawica 2000 Wa-wa - Świt 2001 Nowy Dwór Maz. 16-1
(3-0;7-0;3-1;3-0)

2010-10-30; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak)

30 października (sobota), godz. 10:30

UKS Błyskawica 2000 Warszawa - Świt 2001 Nowy Dwór Maz. 16-1
(3-0;7-0;3-1;3-0)

Kacper Nadulski

Derbowa sobota, a Świt podejmie Sokoła Sokółkę

2010-10-29; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, sportowefakty.pl

W sobotę zostanie rozegrana cała 15. kolejka drugiej ligi grupy wschodniej. Przed Świętem Zmarłych dojdzie do trzech derbowych pojedynków, z których najciekawiej zapowiada się ten na Podkarpaciu.

Niewątpliwie najciekawiej zapowiadają się derby Podkarpacia. W Stalowej Woli miejscowa Stal zmierzy się z Resovią Rzeszów. Dla
gospodarzy to będzie okazja do rehabilitacji za porażkę w Olsztynie, z kolei
dla Pasów szansa na odbicie się od dolnych rejonów tabeli. Faworytem wydają się być Stalowcy, wśród których nie brakuje byłych graczy Resovii. - Mamy coś do udowodnienia - stwierdził Rafał Turczyn piłkarz Stali i były zawodnik Resovii.

Derbów nie zabraknie także na Mazowszu i Mazurach. W Pruszkowie zmierzą się Znicz ze Startem Otwock, a w Iławie Jeziorak z Wigrami Suwałki. Zdecydowanym faworytem pierwszego meczu
jest Znicz, który jest jednym z kandydatów do awansu. Pruszkowianie nie powinni mieć problemów z pokonaniem Startu, który jest w kryzysie. W Iławie będzie znacznie ciekawej, gdyż nie ma faworyta i każdy z wyników
jest możliwy.

Problemów z wygranymi nie powinny mieć Olimpia Elbląg, która podejmie u siebie ostatni w tabeli Motor Lublin oraz Wisła Płock goszcząca przedostatnią Puszczę Niepołomice. Do Olsztyna uda się beniaminek z Nadarzyna, który ostatnio nie ma najlepszej passy, a OKS u siebie jeszcze nie przegrał.

Z wygraną nie powinien mieć problemów także lider, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który podejmować będzie na własnym obiekcie Sokół Sokółka. Na komplet oczek liczą także w Stali Rzeszów, która grać będzie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Plasująca się w czołówce Stal jest faworytem i strata przez nią punktów będzie niespodzianką. Ciekawie może być w Brzesku gdzie miejscowy Okocimski zagra z Pelikanem Łowicz.

Źródło: sportowefakty.pl (Kamil Górniak)

NLPNA - Nowodworska Liga Piłki Nożnej Amatorów
Zebranie informacyjne:
środa 3 listopada 2010 roku o godz. 20:00

2010-10-29; XoNoX
Aktualności, NOSiR, Amatorskie Turnieje

Informacja dla drużyn dotychczas grających i nowych chętnych do gry w NOWODWORSKIEJ LIDZE PIŁKI NOŻNEJ AMATORÓW NA HALI.

Zebranie informacyjne na sezon 2010/2011 odbędzie się w dniu 3.11.2010 r. (środa) o godz. 20:00 w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej 66 w pokoju 105 (Dział Sportu i Rekreacji).

ZAPRASZAMY przedstawicieli drużyn dotychczas startujących oraz drużyn zgłaszających akces do naszych rozgrywek.

Nieprzybycie przedstawiciela którejś z drużyn traktowane będzie jako wycofanie się z udziału Nowodworskiej Lidze Piłki Nożnej Amatorów.

Mariusz Szczurowski
/ Organizator NLPNA /
telefony: (+48) 022 775-34-86 lub (+48) 022 775-41-42 lub (+48) 0 784-981-932

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 następna >>


 Świt I
 III liga 2018/2019
 grupa I


(tr. Rafał Kleniewski)

   Tabela / Wyniki


 NOSiR Świt II
 Liga Okręgowa 2018/2019
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Świt II na Facebook

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm

Copyright 2008 - 2019 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.