Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.   Imieniny obchodzą: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1633234

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 3.234.244.18
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Maz. 2-3 (1-2)

2008-08-17; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
2008-08-16 (sobota)
15:00 GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-3 (1-2)
0-141 minuta Michał Adamczyk 41
0-244 minuta Michał Kucharczyk 44
1-252 minuta (karny) Krzysztof Wierzba (karny) 52
1-363 minuta Tomasz Reginis 63
2-383 minuta Maciej Buszko 83

Maciej Łykowski - Jarosław Łowicki, Artur Wolski, Jakub Gnoiński, Łukasz Sołowiej, Jakub Wójcicki (70 minuta 70, Tomasz Strzelec), Mariusz Berliński , Mariusz Bacławski (81 minuta 81, Stanisław Terlecki jr), Robert Łoszakiewicz (67 minuta 67, Marcin Konopka), Maciej Buszko 83 minuta, Krzysztof Wierzba 52 minuta (karny)


Bartłomiej Fogler - Karol Drwęcki, Michał Lewandowski , Rafał Chmielewski, Michał Adamczyk 41 minuta - Arnold Kołakowski (83 minuta 83, Kamil Koziara), Michał Wojtczak , Dariusz Zjawiński , Szymon Lewicki (63 minuta 63, Grzegorz Kończyński), Michał Kucharczyk 44 minuta (86 minuta 86, Łukasz Trzebuchowski), Tomasz Reginis © 63 minuta (81 minuta 81, Andrzej Sazonowicz)

Sędziował: Robert Hasselbusch (Warszawa)
Widzów: ~300

Pewne zwycięstwo

16 sierpnia o godzinie 15:00 w Nadarzynie, przy niezbyt licznie zgromadzonej publiczności (około 300 fanów) odbyło się spotkanie pretendującego do awansu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z miejscowym GLKS Nadarzyn, może nieco mniej utytułowanym, lecz także marzącym o grze w wyższej klasie rozgrywkowej.

Od pierwszego gwizdka przewagę uzyskali "Biało-Zieloni" narzucając rywalom swój styl gry i spychając ich do defensywy. Nowodworzanie nękali gospodarzy na wszelkie możliwe sposoby, to atakując skrzydłami i dośrodkowując , to dogrywając prostopadłe podania, to próbując zaskoczyć goalkeepera GLKS strzałami z dystansu. Jak zwykle groźnie było także pod bramką przeciwników po stałych fragmentach gry. Defensywa Świtu nie miała zbyt wiele pracy w pierwszej połowie spotkania, , ponieważ napastnikom i pomocnikom świetnie wychodził pressing, który powodował wiele strat u oponentów.
Około 40 minuty spotkania piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Michał Kucharczyk. Biegł z nią przy nodze w kierunku pola karnego gospodarzy, jednak przeszkodził mu w tym jeden z zawodników drużyny przeciwnej. Arbiter uznał, że zatrzymanie to było niezgodne z przepisami i nakazał wykonanie rzutu wolnego z odległości około 20 metrów od bramki. Do piłki podeszli Michał Adamczyk, Dariusz Zjawiński oraz Michał Wojtczak. Dwaj ostatni ustawili się po przeciwnych stronach futbolówki. "Zjawka" trącił piłkę do boku, Wojtczak zatrzymał ją w miejscu, a rozpędzony Adamczyk silnym strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza nadarzynian, który nie spodziewał się, że "przejdzie" ona mu pod murem. Otwierając wynik spotkania, Świt udokumentował swoją przewagę.
Mimo straty bramki gospodarze nie zaczęli grać lepiej. Przebieg meczu wciąż kontrolowali "Biało-Zieloni" nie przerywając naporu na bramkę GLKS.
Chwilę po objęciu prowadzenia, podwyższył Michał Kucharczyk. Otrzymał piłkę na prawym skrzydle, tuż przed polem karnym. Wykonał z nią rajd w poprzek boiska zbliżając się w kierunku bramki. Po drodze "zabrał" ze sobą trzech obrońców gospodarzy, a będąc już po przeciwnej stronie "świątyni" nadarzyńskiego goalkeepera, zamachnął się markując strzał, czym zwiódł defensorów, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył w kierunku dalszego słupka. Futbolówka znalazła drogę do siatki poza zasięgiem rąk interweniującego bramkarza.
Mimo coraz większych rozmiarów porażki, nadarzynianie w dalszym ciągu nie mogli dojść do głosu i grali zupełnie bez wyrazu, nie stwarzając zagrożenia pod bramką Bartłomieja Foglera.
W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zaczęli grać odważniej i uzyskali optyczną przewagę na placu gry. Próbowali atakować skrzydłami, lecz ich dośrodkowania były wybijane przez stoperów lub wyłapywane przez Foglera. Usiłowali zaskoczyć obronę długimi piłkami "rzucanymi" za plecy, głównie w strefie, za którą odpowiedzialny był Karol Drwęcki rozgrywający swój pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym na boiskach III ligi. Młody wychowanek wywiązywał się jednak wzorowo ze swoich obowiązków i nie dopuszczał do groźnych sytuacji przeciwników. Świt w odpowiedzi na taki przebieg gry, cofnął się do defensywy i próbował kontrować rywali jednocześnie stosując pressing, gdy posiadali oni piłkę, jednak niewiele z tego wynikało. W 52 minucie II połowy gospodarze wykonywali rzut wolny z odległości około 40 metrów. Futbolówka przerzucona została na przeciwległy skraj pola karnego, skąd zawodnik miejscowej drużyny zgrał ją głową wzdłuż linii bramkowej. Napastnik nadarzynian nadbiegał z przeciwnej strony, a za piłką ruszyli Szymon Lewicki i Michał Adamczyk. Pierwszy dobiegł gracz gospodarzy, trącił sobie lekko piłkę i przewrócił się po domniemanym faulu S. Lewickiego. Arbiter spotkania wskazał "na wapno". Piłkarz GLKS, Krzysztof Wierzba strzelił potężnie z rzutu karnego w środek bramki. Fogler rzucił się zaś w ciemno w swoją prawą stronę w wyniku czego nie miał szans na obronę tego strzału.
Gospodarze złapali kontakt, nabrali wiary w siebie i atakowali coraz śmielej, Świt natomiast w dalszym ciągu ograniczał się do kontrataków, pressingu i akcji skrzydłami.
W 63 minucie meczu piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Tomasz Reginis.
Będąc w odległości około 40 metrów od bramki, podał do ustawionego przed polem karnym Michała Kucharczyka, po czym ruszył skrzydłem zbiegając do środka. Michał Kucharczyk przyjął futbolówkę, a następnie prostopadłym podaniem odnalazł wbiegającego Tomasza Reginisa. Kapitan "Biało-Zielonych" przyjął piłkę, wypuścił ją delikatnie przed siebie i plasowanym strzałem w długi róg umieścił w siatce. Golem tym Tomasz Reginis nie tylko przybliżył Świt do zdobycia kolejnych 3 punktów, ale także sprawił sobie prezent, gdyż w dniu meczu obchodził 34 urodziny.
Mimo różnicy dwóch bramek i nieuchronnie zbliżającego się ostatniego gwizdka, nadarzynianie w dalszym ciągu próbowali atakować. Świt ograniczał się zaś do rozbijania akcji rywali i wyprowadzania kontrataków. Wychodziło to wzorcowo aż do 83 minuty, gdy gospodarze ponownie złapali kontakt. Podobnie jak poprzednio wykonywali rzut wolny z około 40 metrów. Piłka została przerzucona na przeciwległy skraj pola karnego, skąd jeden z pikarzy GLKS zgrał ją głową na 8 metr przed bramkę Foglera. Nabiegł na nią Maciej Buszko i silnym strzałem w środek bramki pokonał nowodworskiego goalkeepera.
Ostatnie 8 minut plus kolejne 4 doliczone przez sędziego do regulaminowego czasu gry przebiegały pod znakiem skutecznego rozbijania ofensywy gospodarzy oraz tzw. "gry na czas" i zyskiwania cennych sekund przez gości. W efekcie nowodworzanom udało się dowieźć zwycięstwo do finalnego gwizdka i dopisać kolejne 3 punkty do konta.
W kolejnym tygodniu "Biało-Zielonych" czekają 2 spotkania. W srodę 20 sierpnia o godzinie 18:00 zmierzą się z nienajlepiej radzącą sobie na starcie rozgrywek Stalą Niewiadów. Będzie to pierwszy mecz na własnym obiekcie w tym sezonie. W sobotę, 23 sierpnia piłkarze Świtu wyjadą do Pułtuska, gdzie rozegrają mecz z tamtejszą Nadnarwianką. Fani nowodworskiego zespołu liczą oczywiście na komplet punktów w tych spotkaniach. Jeśli się nie przeliczą, początek sezonu będziemy mogli uznać za bardzo udany.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (Bartosz Wróblewski)

Fotorelacja z meczu: GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Maz. 2-3 (1-2)Fotorelacja z meczu: GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Maz. 2-3 (1-2)

Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0)

2008-08-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
2008-08-09 (sobota)
15:00 (Wieliszew) Żbik Nasielsk - Tęcza 34 Płońsk 1-1 (1-1)
Załoga - Barankiewicz

Żbik Nasielsk: Franiewski - Gumowski, Cytloch, Domała (Markiewicz), Krzyczkowski, Załoga, Zubel, Ćwikliński, Bącik (Kamiński), Sobiepanek (Macias), Unierzyski

16:00 (Nowy Dwór Mazowiecki) Dolcan Ząbki - GKP Gorzów Wielkopolski 1-1 (0-1)
0-145 minuta Emil Drozdowicz 45
1-188 minuta Artur Jędrzejczyk 88

Dolcan Ząbki: Humerski - Stawicki, Dadacz, Jędrzejczyk, Korkuć, Kułkiewicz, Trochim (72' Chudziński), Krzywicki (46' Kopeć), Grzelak, Tataj, Warakomski (63' Frączczak).

GKP Gorzów Wlkp.: Dłoniak - Ziemniak, Gaca, Sudoł, Petrik, Milkowski, Sawala, Kaczmarczyk, Łuszkiewicz (63' Szałas), Drozdowicz (74' Pawlak), Malinowski.

Żółte kartki: Krzywicki, Kułkiewicz, Trochim (Dolcan) oraz Łuszkiewicz (GKP).
Sędzia: Andrzej Mrowiec (Katowice).

17:00 Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0)
0-185 minuta (karny) Dariusz Zjawiński (karny) 85

Adamek - Zaborowski , Ceglarz, Gostyński, Sosnowski, Graczykowski, Mitek (81 minuta 81, Chrzanowski), Matusiak (68 minuta 68, Valente), Kobierski M. (79 minuta 79, Bujalski), Kobierski P. (87 minuta 87, Stolarski), Pietrzak

Fogler - Lendzion, Lewandowski , Chmielewski, Adamczyk, Zjawiński (85 minuta 85, Kołakowski), Wojtczak, Obem Marcellinus , Kończyński (64 minuta 64, Kucharczyk), Trzebuchowski, Reginis © (76 minuta 76, Sazonowicz)

Widzów: 700
Sędziowie: (główny) Tomasz Sikorski (liniowi) Robert Zagrodnik, Konrad Kamiński. [Wszyscy OKS Łódź]

17:00 Omega Kleszczów - Nadnarwianka Pułtusk 0-2 (0-1)
Michał Lewandowski - zagrał 90 minut
Fabian Kotarski - zagrał 14 minut (zmienił w 76 minucie Chmielewskiego)

2008-08-10 (niedziela)
12:00 Legionovia Legionowo - UKS SMS Łódź 2-0 (1-0)
Marcin Gumowski - zagrał 90 minut - (asysta przy bramce) Mariusz Lejdyn wykorzystał centrę w pole karne Gumowskiego i posłał piłkę do siatki obok bramkarza

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl (ggebar)

203 km po 3 punkty do Sieradza

2008-08-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
2008-08-09 (sobota)
15:00 (Wieliszew) Żbik Nasielsk - Tęcza 34 Płońsk
16:00 (Nowy Dwór Mazowiecki) Dolcan Ząbki - GKP Gorzów Wielkopolski

W I lidze jako pierwsi na murawę w sobotę wybiegną piłkarze w Nowym Dworze Mazowiecki. Dolcan Ząbki, który wystąpi w tym meczu w roli gospodarza, zmierzy się z innym beniaminkiem - GKP Gorzów Wielkopolski. Dla Dolcanu będzie to trzeci mecz w tym sezonie, dla GKP dopiero drugi. Goście są osłabieni przed tym meczem. W ich składzie zabraknie kilku piłkarzy, do gry powraca jednak Krzysztof Kaczmarczyk.

Dzisiejszy mecz o mistrzostwo I ligi pomiedzy beniaminkami z Ząbek (gospodzarze) i z Gorzowa Wielkopolskiego (goście). Mecz jednak nie bedzie (chyba) stał na wysokim poziomie, ponieważ oba te zespoły przegrały już po jednym meczu, także z beniaminkiem zaplecza ekstraklasy - Flotą Świnoujście. Dolcan jednak zdobył jedno " oczko'' w meczu z Kmitą i stoi na lepszej pozycji przed meczem z zespołem Gorzowa.

Dolcan Ząbki prawdopodobnie zacznie w składzie:
Humerski
Dadacz, Jędrzejczyk, Stawicki, Warakomski
Korkuć, Krzywicki, Kułkiewicz, Frączczak
Trochim, Tataj

Zapraszamy serdecznie do Nowego Dworu na ul. Sportowa 66 (tam Dolcan rozgrywa swoje mecze) na godzinę 16:00. Liczymy na wysoką frekwencję i gorący doping. ZAPRASZAMY!

Źródło tekstu: dolcan-zabki.pl (Kropa)

17:00 Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

W sobotę 09.08.2008r. o godz 17 w Sieradzu odbędzie się spotkanie 1 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy miejscową Wartą a Świtem.

Kiedy parę miesięcy temu spadaliśmy z trzeciej ligi do....trzeciej(w tej chwili notabene czwartej) wydawało się, że nad Świtem zbierają się czarne chmury. Z biegiem czasu dochodziły jednak ze Sportowej coraz lepsze wieści. W Nowym Dworze zatrzymano większość piłkarzy grających w poprzednim sezonie i którzy stanowili o sile naszego klubu. Świt bardzo dobrze prezentował się w sparingach, odnosząc wiele wysokich zwycięstw m.in z Nadnarwianką i Pogonią Grodzisk Mazowiecki, czy notując remis z pierwszoligowym Motorem. Ale najważniejszą chyba wiadomością przerwy letniej był powrót po latach do Nowego Dworu czeskiego trenera Libora Pali. Wszyscy dobrze pamiętamy prace Pali w Świcie, kiedy to nowodworzanie grali bardzo ładną dla oka piłkę. Wydaję się więc, że nadzieję przed nadchodzącym sezonem są spore.

Jeżeli chodzi o najbliższego rywala to warto odnotować, że zajęli drugie miejsce w poprzednim sezonie w czwartej lidze grupie łódzkiej, ustępując tylko Stali Niewiadów. W Sieradzu dysponują całkiem ładnym stadionikiem wraz z nowoczesnym boiskiem treningowym i zapleczem sportowo-rekreacyjnym.

Podsumowując Świt w opinii większości trenerów i zawodników w naszej lidze wydaję się pewnym faworytem do awansu i tak chyba rzeczywiście jest. Dysponujemy jedną z najlepszych jak nie najlepszą, profesjonalną kadrą zawodniczą, mamy dobrego i znanego już w Polsce trenera, a także większe od innych klubów doświadczenie. Teraz tylko trzeba tą opinię bycia faworytem potwierdzić przez cały sezon na boisku.

Źródło tekstu: bialo-zieloni.pl (Robo)

Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas na e-mail:

Lewandowski wypożyczony do Nadnarwianki Pułtusk

2008-08-07; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery
Marcin GumowskiPo długich poszukiwaniach Nadnarwianka Pułtusk znalazła nowego bramkarza. Będzie nim 20-letni Michał Lewandowski, który został wypożyczony na 1 rok ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Lewandowski nie miał większych szans na grę w podstawowej jedenastce Świtu, który jest głównym faworytem do zwycięstwa w lidze. Pewne miejsce w bramce ma w Nowym Dworze znany nam z występów w Pułtusku, Bartłomiej Fogler.

Lewandowski zagrał 90 minut w rozegranym dwa tygodnie temu sparingu, w którym Świt ograł Nadnarwiankę 5:1.

Źródło tekstu: nadnarwianka.pl, własne Zdjęcie: www.swit.nsk.pl (elmo)

Dąbkowski "nowym" bramkarzem Żbika

2008-08-04; XoNoX
Aktualności, Żbik Nasielsk
Marcin GumowskiWypożyczony na rundę wiosenną do Żbika Nasielsk 21-letni bramkarz Piotr Dąbkowski został wytransferowany na zasadzie transferu definitywnego do nasielskiego klubu. Dąbkowski nieźle prezentował się w ub. rundzie w rozgrywkach MLSu, więc działacze lokalnego rywala Legionovii postanowili wykupić golkipera na stałe. Żbik w najbliższym sezonie zagra w nowej Lidze okręgowej. Aktualnie "Dąbek" leczy kontuzję, której nabawił się w ostatnim meczu kontrolnym "Żbików".

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl, Zdjęcie: republika.pl/blog_cs_281893

Gumowski zagra w Legionovii

2008-08-04; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery
Marcin Gumowski24-letni obrońca Marcin Gumowski, który w sezonie 2007/2008 reprezentował barwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, na jesieni zagra w Legionovii! Po dzisiejszym wygranym 2:0 przez podopiecznych Włodzimierza Gnoińskiego sparingu z Nadnarwianką Pułtusk, w którym Gumowski rozegrał pełne 90 minut, piłkarz dogadał się z działaczami legionowskiego klubu w sprawie warunków gry w Legionowie. W poniedziałek Legionovia dopełni formalności związanych z przejściem zawodnika.

Marcin Gumowski urodził się 7 października 1984r. w Nasielsku. Zawodnik ma 179cm wzrostu i waży 78 kg. Formacją, w której dawniej grał była pomoc, jednak z przymusu zaczął grywać na środku obrony bądź na jej lewej stronie i barwach Legionovii będzie występował prawdopodobnie na tej ostatniej pozycji. Jest wychowankiem nasielskiego Żbika, którego barw reprezentował do końca sezonu 2005/2006. Po tym przeniósł się do Świtu NDM, gdzie grał dwa lata. W ub. rozgrywkach starej III ligi rozegrał 24 spotkania, nie zdobywając przy tym żadnej bramki.

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl, Zdjęcie: www.swit.nsk.pl (elmo)

Mazowsze za Radomiak, a Włókniarz za Stal.

2008-08-03; XoNoX
Aktualności
Mazowsze Płock zagra w najbliższym sezonie w trzeciej lidze. Zastąpi zespół Radomiaka Radom, który decyzją MZPN rozpocznie sezon w czwartej lidze, gdyż nie otrzymał licencji na grę w III lidze.

Dzięki takiej decyzji Radomiak pozbędzie się zadłużenia.

Mazowsze Płock najprawdopodobniej stanie się rezerwami płockiej Wisły i grać będzie pod nazwą Wisła II Płock.

Stal Głowno wycofała się przed sezonem. Jej miejsce zajął Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Mecz sparingowy z UKS SMS Łódź został odwołany.

2008-08-02; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
Nie znam powodu odwołania tego meczu. Szkoda, że klub nie poinformował mnie wcześniej o tym fakcie, przynajmniej nie wprowadzałbym w błąd kibiców i osoby zainteresowane samym meczem w Łodzi.

Świt Nowy Dwór Maz. - Motor Lublin 0-0 (0-0)

2008-07-30; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
30.07.2008 (środa), Łaskarzew, ul. Kusocińskiego 10

godz. 17:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 0-0 (0-0)

Świt Nowy Dwór Maz. - Pogoń Grodzisk Maz. 5-0 (2-0)

2008-07-26; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
26.07.2008 (sobota), Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66

godz. 11:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5-0 (2-0)
1-023 minuta Łukasz Trzebuchowski 23
2-040 minuta Łukasz Trzebuchowski 40
3-065 minuta Tomasz Reginis © 65
4-068 minuta Tomasz Reginis © 68
5-077 minuta Michał Adamczyk 77

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Krzysztof Telechowski - Marek Lendzion, Michał Lewandowski II (80 minuta 80, Karol Drwęcki), Rafał Chmielewski (70 minuta 70, Piotr Gurzęda), Michał Adamczyk 77 minuta, Marcellinus Odong Obem, Michał Wojtczak, Dariusz Zjawiński (67 minuta 67, Andrzej Sazanowicz (od 70' ©)), Grzegorz Kończyński, Łukasz Trzebuchowski 23 minuta40 minuta, Tomasz Reginis © 65 minuta68 minuta (70 minuta 70, Kamil Koziara)

Pogonili Pogoń

Ubiegłej soboty na stadionie przy ulicy Sportowej 66 w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się ostatni sprawdzian formy na własnym boisku przed zbliżającą się inauguracją rozgrywek III ligi piłki nożnej. Rywalem miejscowego Świtu była IV-ligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Od początku spotkania przewagę uzyskali "Biało-Zieloni". Zdecydowanym pressingiem na połowie przeciwnika kompletnie zaskoczyli oponenta, który mylił się w obronie i rozegraniu łatwo oddając piłkę nowodworzanom.

(...)

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (Bartosz Wróblewski)

Wygrany sparing

W sobotę 23 lipca o godzinie 11 na stadionie miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Świt rozegrał mecz towarzyski w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu III ligi grupy łódzko-mazowieckiej.

(...)

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Mecz Dolcan - Zagłębie przełożony.

2008-07-24; XoNoX
Aktualności
Jak podaje portal internetowy onet.pl mecze Zagłębia Lubin i Korony Kielce w I lidze zostają przełożone i nie zostaną rozegrane aż do momentu, kiedy zapadną decyzje Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Tym samym drużyna z Ząbek nie zainauguruje rozgrywek I ligi w Nowym Dworze.
- To nie jest tak, że nie wykonujemy decyzji Trybunału Arbitrażowego, tylko czekamy na decyzje. Zagłębie i Korona nie będą grały w ekstraklasie, ale nie będą też grały w I lidze. Dlatego PZPN także wstrzymał wykonanie kary - powiedział Koźmiński.

Źródło tekstu: onet.pl (baraniak)

2008/2009 - III liga, grupa: łódzko-mazowiecka - runda jesienna - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Kadra

2008-07-24; XoNoX
Aktualności, Świt I Kadra
Oto zawodnicy Świt Nowy Dwór Mazowiecki w III lidze, grupie: łódzko-mazowieckiej na sezon 2008/2009 w rundzie jesiennej:nrimię i nazwisko:kraj:data urodzenia:foto:młodzieżowiec:

BRAMKARZE:
12.Krzysztof Telechowski Polska13-04-1991-tak
30.Bartłomiej Fogler Polska07-02-1985--

OBROŃCY:
4.Piotr Gurzęda Polska23-02-1987--
5.Michał Lewandowski Polska15-08-1981--
6.Szymon Lewicki Polska05-04-1988-tak
14.Rafał Chmielewski Polska31-05-1981--
15.Kamil Koziara Polska17-03-1986--
16.Łukasz Głowacki Polska21-02-1991-tak
69.Marek Lendzion Polska03-10-1984--
?.Karol Drwęcki Polska01-11-1991-tak

POMOCNICY:
2.Marcellinus Odong Obem Nigeria29-01-1990-tak
3.Michał Adamczyk Polska16-05-1979--
7.Michał Wojtczak Polska10-08-1987--
9.Arnold Kołakowski Polska25-09-1986--
11.Grzegorz Kończyński Polska15-09-1989-tak
17.George Enow Kamerun26-06-1987--
18.Piotr Chmielewski Polska08-01-1991-tak

NAPASTNICY:
8.Łukasz Trzebuchowski Polska30-06-1988-tak
10.Dariusz Zjawiński Polska18-08-1986--
19.Michał Kucharczyk Polska20-03-1991-tak
20.Tomasz Reginis Polska16-08-1974--
?.Andrzej Sazonowicz Polska22-08-1973--


Znamy lokalizacje baz treningowych Euro 2012

2008-07-23; XoNoX
Aktualności, Prasa
Spółka PL 2012 razem z Ministerstwem Sportu i PZPN wybrały dziś 44 miasta, które zostaną rekomendowane do UEFA jako miejsca na bazy treningowe dla reprezentacji uczestniczących w Euro 2012.

Lista miast:
Bielsko-Biała, Brzeg Dolny, Ciechanów, Dzierżoniów, Gdów/Wieliczka, Gniewino, Jarocin, Jelenia Góra, Józefów, Kluczbork, Kolno, Krośnice, Legnica, Lublin, Myślenice, Nadarzyn, Nałęczów/Puławy/Kazimierz Dolny, Oława, Opalenica, Ostróda, Piaseczno, Poddębice, Polkowice, Proszowice/Bochnia, Pruszków, Rybnik, Rzeszów/Straszęcin, Serock/Nowy Dwór Mazowiecki, Siedlce, Sobótka, Sosnowiec, Straszyn, Sulejówek/Wesoła/Otwock, Sulisław/Grodków, Trzebnica, Uniejów, Ustroń/Pawłowice Śląskie, Wałcz, Warka, Władysławowo, Wodzisław Śląski, Wołów, Wyszków, Ząbki/Zielonka.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza Opole

Remis Żbika i wygrana Świtu

2008-07-23; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Żbik Nasielsk
Dublerzy Nadnarwianki zremisowali 1:1 ze Żbikiem Nasielsk, a Świt wygrał z pierwszym składem Nadnarwianki 5:1.

23.07.2008 (środa) - Pułtusk, ul. Daszyńskiego 17

godz. 16:00 Nadnarwianka Pułtusk - Żbik Nasielsk 1-1 (1-0)
1-0 Daniel Krawczyk
1-176 minuta ... 76

Nadnarwianka Pułtusk: Michał Skłucki (Sulisz) - Orzelski, Łukasz Zalewski, Przewłocki, Wojtowicz - De-fleury, Adam Warda, Grzegorz Walesiak, Michalski, Kucharczyk - Krawczyk

Żbik Nasielsk: ...

godz. 18:30 Nadnarwianka Pułtusk - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-5 (1-1)
0-1 Dariusz Zjawiński
1-1 Emil Rembiejewski
1-2 Grzegorz Kończyński
1-3 Dariusz Zjawiński
1-4 Dariusz Zjawiński
1-5 Michał Adamczyk

Nadnarwianka Pułtusk: Łukasz Wilczewski - Mariusz Soska, Piotr Bobowski, Artur Kamiński, Andrzej Elak - Boratyński, Michał Parszewski, Bartek Granosik, Grzegorz Chmielewski, Fabian Kotarski (46 minuta 46 ????) - Emil Rembiejewski (46 minuta 46 Gigi)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Michał Lewandowski - Kamil Koziara (73 minuta 73, Łukasz Głowacki), Michał Lewandowski II, Rafał Chmielewski, Michał Adamczyk - Dariusz Zjawiński (81 minuta 81, Andrzej Sazonowicz), Marcellinus Odong Obem (67 minuta 67, Piotr Chmielewski), George Enow, Grzegorz Kończyński (70 minuta 70, Arnold Kołakowski), Łukasz Trzebuchowski (60 minuta 60, Szymon Lewicki), Tomasz Reginis (78 minuta 78, Piotr Gurzęda)Remis 1:1 ze Żbikiem Nasielsk oraz fatalna porażka aż 1:5 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki to wyniki środowych, sparingowych spotkań Nadnarwianki. Szczególnie blamaż w meczu z nowodworzanami musi dawać sztabowi zespołu wiele do myślenia z dwóch powodów. Podopieczni Libora Pali będą z nami rywalizować w rozgrywkach III ligi, zaś trener Mateusz Miłoszewski wykorzystał przeciw nim najlepszych zawodników drużyny.

Jako pierwsi jednak formę Nadnarwianki przetestowali nasielszczanie. W tym spotkaniu w składzie naszego zespołu wystąpili głównie dublerzy. Początek pierwszej odsłony należał do pułtuszczan. Dość szybko zostało to udokumentowane w postaci zdobytego gola. Na strzał z dystansu zdecydował się, jeden z najlepszych na boisku, Adam Warda. Jego uderzenie zdołał odbić Piotr Dąbkowski ( testowany w Pułtusku przy okazji czerwcowego sparingu ze Świtem), lecz przy dobitce Daniela Krawczyka był bezradny. Po objęciu prowadzenia gracze Nadnarwianki nie pozwalali rywalom na wiele. Gdy jednak ci zdołali zagrozić naszej bramce to bardzo pewnie prezentował się w niej Michał Skłucki.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Inicjatywę przejęli przyjezdni, zaś większość ataków Nadnarwianki rozbijał czarnoskóry stoper Żbika. W 76 minucie wprowadzony na boisko Arkadiusz Sulisz popełnił błąd, który skrzętnie wykorzystał jeden z nasielszczan zdobywając gola. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Po trzydziestu minutach na boisko (tym razem już na płytę główną a nie boczną) wybiegli gracze Nadnarwianki i Świtu. Spotkanie zapowiadało się o tyle ciekawie dla nas, że mierzyliśmy się z zespołem również trzecioligowym, dodatkowo naszym przyszłym rywalem w tych rozgrywkach.

Początek konfrontacji wyglądał w wykonaniu Nadnarwianki nieźle. To piłkarze trenera Miłoszewskiego przeważali na boisku. Szanse na zdobycie gola mieli Emil Rembiejewski oraz wracający do Pułtuska Piotr Boratyński. Jednak to nowodworzanie objęli prowadzenie. Wrzutka w pole karne z około czterdziestu metrów minęła wszystkich zawodników, a także Łukasza Wilczewskiego i wpadła do bramki. Na szczęście już po kilku minutach był remis. Ładną akcję Nadnarwianki golem zakończył Rembiejewski. Dzięki udanym występom w sparingach nasz młody piłkarz ma duże szansę na grę w podstawowej jedenastce zespołu na wiosnę.

O ile trener Miłoszewski może być zadowolony z postawy Rembiejewskiego, o tyle musi martwić go gra bloku defensywnego i golkipera. Pomiędzy 53, a 60 minutą goście zdobyli aż trzy bramki. Nowodworzanie bez trudu przedostawali się w pułtuskie pole karne. Również postawa ofensywna Nadnarwianki nie mogła cieszyć. Schemat naszych akcji w drugiej odsłonie był bardzo prosty: futbolówkę otrzymywał Mariusz Soska, który zagrywał długą piłkę do partnerów. Niestety rzadko nasi piłkarze budowali akcję w środku pola. Mimo to mieliśmy szanse na zdobycie bramki. Po indywidualnej akcji oko w oko z bramkarzem rywala stanął Gigi, lecz spudłował. Ostatnio słowo należało do Świtu, który w 83 minucie zdobył piątego gola.

Źródło tekstu: nadnarwianka.pl

Sparingi nowodworzan

2008-07-23; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Przygotowania Świtu do sezonu

Za nami pierwsze sparingi Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół pod wodzą trenera Libora Pali rozegrał już dwa mecze kontrolne. W obu padły korzystne dla nas wyniki

W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym w Mławie zespół „biało -zielonych” pokonał drużynę Ruchu Wysokie Mazowieckie 1:0. Zwycięską bramkę dla Świtu strzelił 17-letni Michał Kucharczyk. Piłkarz ten regularnie zdobywa bramki dla zespołu Świtu. W środę 16 lipca wpisał się na listę strzelców w 75 minucie spotkania.
Natomiast drugi mecz odbył się w sobotę 19 lipca. Tym razem rywal był dużo bardziej wymagający od ekipy „Mlecznych”. Nowodworzanie na własnym stadionie zmierzyli się z drużyną OKS-u Startu Otwock. Zespół ten awansował do nowej drugiej ligi. W składzie otwockiego zespołu można znaleźć nazwiska piłkarzy, którzy wcześniej występowali w Świcie Nowy Dwór. Wśród nich był Sebastian Kęska, który grał także w ekstraklasie w barwach ŁKS-u Łódź, Adam Warszawski oraz Nigeryjczyk James Oamen. W tym spotkaniu padł wynik remisowy 3:3. Bramki dla zespołu Świtu strzelili: Michał Kucharczyk 51 min. oraz testowany Michał Adamczyk 40 i 87 min. Po sparingach rozmawialiśmy z trenerem zespołu Świtu Liborem Palą.

- Za nami pierwsze sparingi Świtu. Ja Pan oceni grę zespołu?
- Tak naprawdę w meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie jestem zadowolony tylko z wyniku (1:0 przyp. red.). Niestety w samej grze znalazłem bardzo dużo rzeczy, które musimy poprawiać. Prawdę mówiąc po krótkim jak dotąd przygotowaniu do rozgrywek nie było najgorzej. Szczególnie nie jestem zadowolony z gry defensywnej. W pierwszym meczu dałem szansę gry wszystkim zawodnikom nawet tym 17 – 18 letnim. Robiłem tak, że wystawiałem jednego doświadczonego piłkarza, a obok drugiego młodego piłkarza, który dopiero się uczy gry na tym poziomie. Łatwo się domyślić, że wtedy ten doświadczony pomaga młodszemu koledze. Wyszła z tego dobra pierwsza połowa przeciwko Ruchowi i słabsza druga część meczu.

- W obu sparingach bramki strzelał Michał Kucharczyk. Zawodnik ten ma zaledwie 17 lat i jest wychowankiem klubu. Przed treningami z pierwszym zespołem narzekał Pan na nowodworską młodzież. Teraz przyjrzał się Pan juniorom występującym w pierwszym zespole. Jak ich Pan ocenia?
- Tak, narzekałem na młodzież ale byli to zawodnicy, których miałem na castingach, na testach. Teraz pracuję z kilkoma piłkarzami, którzy już wcześniej byli w pierwszym zespole. Dodatkowo udało mi się wciągnąć do treningów młodego juniora – Piotrka Chmielewskiego, który bardzo dobrze radzi sobie na zajęciach. Jest z nami także Karol Drwęcki, który bardzo ciężko pracuje na treningach. Duży talent ma Michał Kucharczyk, który przy okazji jest reprezentantem Polski. Jednak on w sparingach zagrał lekko ponad przeciętnie. Pracuję tylko z najlepszymi wychowankami klubu. Nie mogę wziąć pod opiekę 15-stu ponieważ to nie miałoby najmniejszego sensu.

- Brakuje na treningach Adama Gmitrzuka. Dlaczego podjął decyzję o odejściu?
- Szkoda mi, że Adam podjął decyzję o zaprzestaniu z nami treningów. Powiedział, że rozgrywki nowej trzeciej ligi, czyli tak naprawdę czwartoligowe go nie interesują. Stwierdził, że nie chce grać na tak niskim jak dla niego poziomie. Woli otworzyć prywatny biznes. Życzyłem mu, żeby jego plany wypaliły. Gmitrzuk powiedział także, że czeka na propozycje z drugiej, a może nawet pierwszej ligi, a jak nie dostanie żadnych ofert gry to będzie się interesował tylko biznesem.

- Czy Świt zakończył już selekcję? Czy nadal są poszukiwane wzmocnienia?
- Nie, oczywiście jeszcze nie zakończyłem selekcji. Myślę, że będę zmuszony podziękować jeszcze dwóm zawodnikom, którzy obecnie grają w Świcie. Natomiast inni dostaną jeszcze rok czasu, aby mogli grać na odpowiednim poziomie. Mam teraz na myśli Kamila Koziarę i Łukasz Dębka. Mam nadzieję, że uda mi się ich wyszkolić tak, aby byli dobrymi piłkarzami. Jakiś czas temu na treningach pojawił się Michał Adamczyk. W swoim pierwszym meczu towarzyskim w naszych barwach strzelił dwie bramki w tym jedną z rzutu wolnego. W pierwszej kolejności szukam piłkarzy lewonożnych. Mam też na testach chłopaka z Agrykoli Warszawa. Po treningach wydaje się, że może być z niego dobry ligowy zawodnik.

- W Świcie jest dwóch czarnoskórych zawodników. Nigeryjczyk Odong Marcellinius Obem oraz George Enow z Kamerunu. Jak Pan ocenia ich możliwości?
- Obydwaj piłkarze są bardzo przydatni dla zespołu. Obem ma lekkie pierwszeństwo gry ponieważ jest jeszcze młodzieżowcem. Natomiast George Enow jest profesjonalnym piłkarzem, który jest przygotowany do gry na wysokim poziomie. Uważam, że bez najmniejszych problemów poradziłby sobie w każdym klubie w polskiej pierwszej lidze. Na testach przebywało także kilku innych piłkarzy z Afryki ale ostatecznie podjąłem decyzję, żeby zostawić tych dwóch czarnoskórych piłkarzy ponieważ „Obi” ma talent, a George jest dobrym zawodnikiem.

- Dziękuję za rozmowę.
- Dziękuję.

Z Liborem Palą rozmawiał JN

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Dolcan na Sportowej

2008-07-23; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Pierwsza liga zagości w Nowym Dworze

Drużyna Dolcanu Ząbki pierwsze mecze nowego sezonu I ligi zagra na stadionie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Wszystko przez to, że stadion w Ząbkach nie spełnia podstawowych wymogów licencyjnych

Drużyna Dolcanu Ząbki w minionym sezonie awansowała do pierwszej ligi. Niestety jest to dopiero drugi szczebel rozgrywkowy, gdyż nastąpiła reorganizacja ligi. Obecnie najwyższą ligą jest Ekstraklasa, a dopiero później – na wzór angielski – pierwsza liga. Awans Dolcanu wiąże się ze spełnieniem bardziej surowych wymogów licencyjnych. A tych nie dopełnia ich kameralny obiekt.
W tym wypadku kierownictwo drużyny musiało znaleźć stadion zastępczy, który jest przygotowany na rozgrywki pierwszej ligi. Pierwotnie drużyna z Ząbek miała rozgrywać swoje mecze na obiekcie Znicza Pruszków. Dostała nawet licencje na grę na Zniczu. Jednak w Pruszkowie na chwile obecną jest remontowany stadion. Instalowane jest sztuczne oświetlenie oraz podgrzewana murawa.

Remont w Pruszkowie

Wszystko to jest potrzebne aby w przyszłości stadion spełniał wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie. Z tego względu działacze Dolcanu zmuszeni byli poszukać innego rozwiązania, czyli stadionu zastępczego. Tym rozwiązaniem okazał się stadion miejski w Nowym Dworze Mazowieckim, na którym na co dzień występuje lokalny Świt. Włodarze Dolcanu natychmiast zwrócili się z prośbą o udostępnianie naszego obiektu.
- Postanowiliśmy skorzystać ze stadionu Świtu ponieważ posiada on dobre zaplecze oraz sztuczne oświetlenie – powiedział dyrektor klubu z Ząbek, Jerzy Szczęsny. Pierwotnie została podpisana umowa o wynajem na zaledwie cztery mecze. Jednak możliwe jest opóźnienie prac w Pruszkowie i nie wykluczona jest większa ilość meczy rozegranych na stadionie Świtu. Niestety dyrektor Dolcanu nie chciał ujawnić kwoty, za którą klub będzie korzystał ze stadionu przy ul. Sportowej 66. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że kwota ta wynosi 5 500 złotych za jeden mecz. Jak się dowiedzieliśmy pieniądze te nie wpłyną do Świtu.

Kasa dla NOSiR-u

- Zarządcą obiektu jest Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji więc to na ich konto zostaną przelane pieniądze – powiedziała TN anonimowa osoba związany z klubem „biało – zielonych”. - Jednak mamy nadzieje, że NOSiR w pewnym stopniu udostępni fundusze Świtowi lub przeznaczy je na remont stadionu – kończy rozmowę.
Drużyna z Ząbek rozegra na naszym obiekcie bardzo ciekawe mecze. Wyjątkowo ekscytująco zapowiada się pierwsze spotkanie. Rywalem Dolcanu będzie Mistrz Polski z 2007 roku, zespół Zagłębia Lubin, który został zdegradowany z ekstraklasy za udział w tzw. „aferze korupcyjnej”. Ekipa z Lubina ma w swoim składzie wielu znakomitych zawodników. Większość z nich rozegrała w ekstraklasie dziesiątki, a nawet setki spotkań. Zapewne na naszym stadionie zobaczymy takich piłkarzy jak: Grzegorz i Mateusz Bartczak, Michał Stasiak, Robert Kolendowicz, Marcin Pietroń, Rui Miguel, Michał Chałbiński i Szymon Pawłowski. Niektórzy z tych piłkarzy mają za sobą mecze w reprezentacji Polski. Poza Zagłębiem na naszym obiekcie zagościmy Kmitę Zabierzów, GKP Gorzów Wlkp. i Podbeskidzie Bielsko Biała.

Kibice na własną rękę

Mecze Dolcanu pewnie przyciągną na nasz stadion lokalnych kibiców. Jednak znając frekwencję na meczach Świtu nie liczymy na to, że przybędzie ich duża liczba. Pewnie będzie to kilkudziesięciu fanów polskiej piłki nożnej. Zapewne pojawią się także fani drużyny z Ząbek.
- Klub Dolcan Ząbki nie wynajmuje autokarów na dojazd kibiców na mecze do Nowego Dworu Mazowieckiego – dowiedzieliśmy się od dyrektora Dolcanu, Jerzego Szczęsnego. - Nie mamy pewności, że będzie aż tylu chętnych kibiców na wyjazd, żeby zapełnić cały autokar. Klub poniósł by wtedy straty. Kibice muszą dotrzeć na własną rękę – powiedział nasz rozmówca. W tym wypadku można się spodziewać przyjazdu kibiców własnymi samochodami, komunikacją podmiejską lub ewentualnie sympatycy Dolcanu mogą na własną rękę zorganizować sobie dojazd w postaci wynajętego autokaru.
Dla kibiców, którzy tego dnia nie zagoszczą na stadionie miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim mamy informację, że pierwszy mecz Dolcanu, w którym przeciwnikiem będzie były Mistrz Polski - Zagłębie Lubin będzie transmitowany w kanale TVP INFO. Początek transmisji w niedzielę 27 lipca o godzinie 14:35. Mimo to serdecznie zapraszamy na stadion przy ul. Sportowej 66, aby na własne oczy obejrzeć to widowisko.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

W środę sparing z Nadnarwianką Pułtusk

2008-07-23; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, Żbik Nasielsk
W środę Nadnarwianka rozegra w Pułtusku kolejne dwa sparingi.
Rywalami będą Żbik Nasielsk i Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Spotkanie ze Żbikiem rozpocznie się o godzinie 16:00, natomiast ze Świtem o 18:30.

Żbik będzie grał w Pułtusku

Drużyna Żbika Nasielsk w rundzie jesiennej rozgrywać będzie swoje spotkania w roli gospodarza na stadionie w Pułtusku. Związane jest to z remontem płyty głównej na stadionie w Nasielsku. Żbik występował będzie w piątej lidze.

Źródło tekstu: nadnarwianka.pl

Kotarski zagra w Nadnarwiance

2008-07-22; XoNoX
Aktualności
Fabian Kotarski Zarząd Klubu potwierdza, że Fabian Kotarski w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy Nadnarwianki.

Kotarski w ostatnim sezonie grał w Tęczy Płońsk, a wcześniej w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Żbiku Nasielsk. Zawodnik ten może grać na różnych pozycjach. W sparingach z MKS Ciechanów i Młodą Legią wystepował jako napastnik.

Ostatnio testowany był także w Legionovii, ale wybrał ofertę Nadnarwianki. Na pewno wpływ na tę decyzję ma fakt, że jest młodzieżowcem i ma bardzo duże szanse na grę w pierwszym składzie naszego zespołu.

Źródło tekstu: nadnarwianka.pl

Rywale pozostałych drużyn w sezonie 2008/2009

2008-07-21; XoNoX
Aktualności, Żbik Nasielsk
Liga okręgowa 2008/2009, grupa: Warszawa I

Białołęka Warszawa
Bug Wyszków
Dolcan II Ząbki
GKP Targówek (Warszawa)
Gwardia Warszawa
KS Falenica (Warszawa)
KS Wesoła (Warszawa)
Legion Warszawa
Marcovia 2000 Marki
Promnik Łaskarzew
Sokół Serock
Start II Otwock
Victoria Zerzeń (Warszawa)
Wicher Kobyłka
Wilga Garwolin
Żbik Nasielsk

Klasa A 2008/2009, grupa: Warszawa IV

AON Rembertów (Warszawa)
Bóbr Tłuszcz
Dąb Wieliszew
FC Stars Warszawa
Huragan II Wołomin
Korona Jadów
Legionovia II Legionowo
Marcovia 2000 II Marki
Mazur II Radzymin
Rządza Załubice
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Wicher II Kobyłka
Wisła Jabłonna
Wkra Pomiechówek
więcej...

I liga w NDM: Dolcan Ząbki - Zagłębie Lubin w TV!

2008-07-20; XoNoX
Aktualności
Już za tydzień Dolcan rozegra pierwsze spotkanie ligowe na boisku Świtu. Rywalem będzie Zagłębie Lubin. Spotkanie to będzie transmitowane na antenie TVP Info. Początek transmisji 27 lipca 2008 (niedziela) o godzinie ~14:35.
Dolcan Ząbki - Zagłębie Lubin w TV!
Mimo to gorąco zapraszamy wszystkich kibiców obydwu drużyn do Nowego Dworu Mazowieckiego, by 'na żywo' obejrzeć grę swoich piłkarzy.

Źródło tekstu: dolcan-zabki.pl (MKS)

Sparing: Świt Nowy Dwór Maz. - Start Otwock 3-3 (1-1)

2008-07-19; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
19.07.2008 (sobota) godz. 11:00
Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66 - Stadion Miejski
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock 3-3 (1-1)
0-116 minuta Jan Endzelm 16'
1-140 minuta Michał Adamczyk 40' (asysta Dariusz Zjawiński)
2-151 minuta Michał Kucharczyk 51' (asysta Arnold Kołakowski)
2-262 minuta Krzysztof Kuźmińczuk 62'
2-385 minuta Krzysztof Kuźmińczuk 85'
3-387 minuta Michał Adamczyk 87'

Bartłomiej Fogler - Karol Drwęcki (46 minuta 46, Kamil Koziara), Michał Lewandowski II, Rafał Chmielewski, Marek Lendzion (68 minuta 68, Piotr Gurzęda), Marcellinus Odong Obem (75 minuta 75, Jakub Kabala), Michał Wojtczak (20 minuta 20, George Enow), Arnold Kołakowski 5 minuta, Grzegorz Kończyński (26 minuta 26, Michał Adamczyk 40 minuta87 minuta), Łukasz Trzebuchowski (35 minuta 35, Michał Kucharczyk 51 minuta), Dariusz Zjawiński

Trener: Libor Pala (CZE)

Dawid Bułka - Mikołaj Tokaj ( Rafał Skonieczny), Tomasz Karaś, Rafał Szwed ( Artur Jędrzejczyk), Paweł Nowotka - Adam Warszawski ( Łukasz Choiński), Sebastian Kęska, Łukasz Wysocki ( Krzysztof Kuźmińczuk 62 minuta85 minuta), Jarosław Kęsek ( Bartosz Bobrowski) - Christian Luke Uzoma ( Adam Warszawski - zmiana powrotna), Jan Endzelm 16 minuta ( Dominic Okanu)

Trener: Dariusz Dźwigała (POL)

Michał Adamczyk (Fotografia: Drwęca NML)Michał Adamczyk (ur. 16 maja 1979 roku w Łowiczu) - występował m.in. w klubach:
Pelikan Łowicz, Świt Nowy Dwór Mazowiecki (2002/03 - 2003/04 (j), w 3 meczach), Unia Skierniewice, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Ruch Wysokie Mazowieckie, Unia Skierniewice, ÉNAD Pólis Chryssochoús, Pelikan Łowicz - grał w meczu od 26 minuty jako pomocnik z numerem 17. na koszulce.Bez roztrzygnięcia

Po ostatnim zwycięskim sparingu z Freskovitą Ruch Wysokie Mazowieckie przyszedł czas na sprawdzian na własnych obiektach. Ostatniej soboty nowodworzanie mieli okazję obejrzeć pojedynek miejscowego Świtu z występującym od przyszłego sezonu w nowej II lidze Startem Otwock.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (B.Wróblewski)

Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock 3-3 (1-1)Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock 3-3 (1-1)*

* jak ma ktoś uwagi do funkcjonowania galerii zdjęć to proszę pisać na e-mail:

Sparing: Świt Nowy Dwór Maz. - Ruch Wysokie Maz. 1-0 (1-0)

2008-07-16; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
16.07.2008 (środa) godz. 11:00 w Mławie (2 składy Świtu po 45 minut)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0)
1-0 Michał Kucharczyk

Świt: Fogler - Lendzion, Głowacki (46 minuta 46, Lewandowski), Chmielewski Rafał (46 minuta 46, Drwęcki), Koziara (46 minuta 46, Gurzęda) - Enow (46 minuta 46, Chmielewski Piotr), Łoszakiewicz (46 minuta 46, Wojtczak), Kabala (46 minuta 46, Gumowski), Dębek (46 minuta 46, Zjawiński) - Reginis (46 minuta 46, Trzebuchowski), Kucharczyk (46 minuta 46, Sazonowicz)

Freskovita: Rakowiecki - Pracz, Jurkowski, Kołłątaj, Szczepanik - Janik, Jakuszewski, Jegliński, Kołodziejczyk - Żuberek Kobeszko. Na zmiany wchodzili: Jóźwiak, Popławski, Faszczewski, Trzaskalski, Jamiołkowski.

Ekipa z Wysokiego Mazowieckiego poniosła pierwszą porażkę w trakcie przygotowań do rozgrywek, przegrała 0:1 ze Świtem.

- Większa korzyść z porażki ze Świtem, niż z wysokich zwycięstw we wcześniejszych spotkaniach - mówi trener Piotr Zajączkowski.

Szkoleniowiec w tym pojedynku dał odpocząć kilku zawodnikom, którzy zmagają się z drobnymi urazami. W meczu nie zagrał natomiast Michał Twardowski, którego transfer ze Sparty Augustów powinien zostać sfinalizowany w ciągu najbliższych dni. Wolne otrzymali także: Artur Holewiński, Hubert Karwacki, Adrian Bartkiewicz, Arkadiusz Żaglewski oraz Artur Holewiński. Natomiast w wysokomazowieckim zespole pojawił się 19-letni Karol Janik z białostockiej Jagiellonii.

- Dołączył do nas na zgrupowanie. W sparingu zaprezentował się z niezłej strony. Na razie mu się przyglądamy - stwierdza szkoleniowiec.

"Mleczni” wcześniej łatwo wygrywali swoje sparingi, ale rywale nie stawiali przed nimi zbyt wygórowanych warunków. Podczas zgrupowania w Mławie trafili wreszcie na wartościowego przeciwnika - trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

- Rywale grali bardzo agresywnie. Gdybyśmy w walce o piłkę odstawiali nogi, przegralibyśmy wyżej. Naprawdę jestem zadowolony z tego testu. Wynik nie jest najważniejszy. Mógł być zresztą lepszy, ale nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji strzeleckich, a gola straciliśmy po indywidualnym błędzie w defensywie - relacjonuje Zajączkowski.

Źródło tekstu: ruch.wys.maz.pl

Przygotowujący się do występów w nowej II lidze piłkarze Freskovity Wysokie Mazowieckie przegrali 0:1 środowy sparing z Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wczoraj natomiast ekipa z Wysokiego Mazowieckiego poniosła pierwszą porażkę w trakcie przygotowań do rozgrywek, przegrała 0:1 ze Świtem. Szkoleniowiec w tym pojedynku dał odpocząć kilku zawodnikom, którzy zmagają się z drobnymi urazami. Przyglądał się natomiast umiejętnościom Karola Janika, ostatnio występującego w barwach Jagiellonii w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza Białystok

"Mleczni” wcześniej łatwo wygrywali swoje sparingi, ale rywale nie stawiali przed nimi zbyt wygórowanych warunków. Podczas zgrupowania w Mławie trafili wreszcie na wartościowego przeciwnika - trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

- Rywale grali bardzo agresywnie. Gdybyśmy w walce o piłkę odstawiali nogi, przegralibyśmy wyżej. Naprawdę jestem zadowolony z tego testu. Wynik nie jest najważniejszy. Mógł być zresztą lepszy, ale nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji strzeleckich, a gola straciliśmy po indywidualnym błędzie w defensywie - relacjonuje Zajączkowski.

W wysokomazowieckim zespole pojawił się 19-letni Karol Janik z białostockiej Jagiellonii. - Dołączył do nas na zgrupowanie. W sparingu zaprezentował się z niezłej strony. Na razie mu się przyglądamy - stwierdza szkoleniowiec.

W meczu ze Świtem nie zagrał natomiast Michał Twardowski, którego transfer ze Sparty Augustów powinien zostać sfinalizowany w ciągu najbliższych dni. Wolne otrzymali także: Artur Holewiński, Hubert Karwacki, Adrian Bartkiewicz, Arkadiusz Żaglewski oraz Artur Holewiński.

Źródło tekstu: Gazeta Współczesna (Krzysztof Sokólski, Wojciech Drażba)

Brak Foglera

2008-07-16; XoNoX
Aktualności, Prasa
Zbigniew Pocialik i Krzysztof TelechowskiPierwszy trening Świtu

Piłkarze Świtu powrócili z urlopów. Nadszedł czas na przygotowania do trudów kolejnego sezonu, który rusza już w drugi weekend sierpnia. Na pierwszym treningu piłkarze stawili się w niemal w pełnym składzie. Głównym brakiem jest nieobecność etatowego bramkarza "biało-zielonych" Bartłomieja Foglera. Golkiper ten był w ubiegłym sezonie jedynie wypożyczony do Świtu z Polonii Warszawa. Na ten temat rozmawiamy z trenerem bramkarzy nowodworzan, Zbigniewem Pocialikiem.

W poniedziałek odbył się pierwszy trening Świtu. Nie było na nim jednego z najbardziej wartościowych piłkarzy, Bartłomieja Foglera. Czy Bartek wróci do Świtu?
- Bartek wrócił do Polonii Warszawa. Skończyło mu się wypożyczenie do naszego klubu. To, czy do nas wróci zależy m.in. od tego, ilu bramkarzy pozostanieAdam Liberski w warszawskim klubie. Wiadomo, że mają mocną obsadę bramki (Radosław Majdan i Mariusz Liberda - przyp. red.). Jeśli uda mu się rozwiązać kontrakt z Polonią to jest wolnym zawodnikiem i ma pełny wybór klubu. I tu jest kwestia czy będzie chciał dla nas grać. Na pewno bardzo by się nam przydał.

- Jeśli Fogler nie wróci, to czy Świt ma jakieś inne rozwiązanie? Poszukuje Pan nowego bramkarza?
- Na chwilę obecną są pozostali bramkarze, którzy grali w Świcie w ubiegłym sezonie. Chodzi mi o Michała Lewandowskiego i Krzysztofa Telechowskiego. Trenuje też jeszcze jeden junior (Adam Liberski), który jest najstarszy wiekowo ze wszystkich bramkarzy drużyn młodzieżowych. Ale jednak Bartek był naszym filarem. Odchodząc stanowczo zaznaczał, że jest gotowy na rozmowy o dalszej grze w Świcie. Zapowiadał, że jest chętny do gry u nas. Jeżeli jednak nie wróci do nas, to będę poszukiwał innego golkipera. Nie mam na razie żadnego rozeznania, kto mógłby zastąpić Bartka, ale myślę, że znaleźlibyśmy odpowiedniego bramkarza. A jeśli nie, to zmuszeni będziemy grać naszymi, czyli Michałem i Krzyśkiem.
Michał Lewandowski
- Do Świtu przyszedł nowy trener, Libor Pala. Jak będzie się układała współpraca?
- Dopiero dzisiaj po raz pierwszy spotkałem się z nowym szkoleniowcem. Na chwilę obecną będziemy pracować we dwóch. Libor ma główny głos w sprawie dobierania współpracowników. Na pewno będziemy korzystać z trenerów drużyn młodzieżowych. Oczywiście w formie doszkalania tych trenerów. Na pewno Ci szkoleniowcy na tym skorzystają. Jednak na stałe najprawdoodobniej pozostaniemy we dwóch. Taka jest przynajmniej decyzja zarządu na dzień dzisiejszy.

- Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

Rozmowę przeprowadził JN.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Doskonały w bramce i przed kamerami

2008-07-16; XoNoX
Aktualności, Prasa
Bartłomiej FoglerCo robią piłkarze po treningach?

TVNCzym się zajmują piłkarze oprócz sportu? Co robią po treningach? Zapewne wielu kibiców zadało sobie kiedyś takie pytania. Odpowiedź jest zaskakująca. Nikektórzy grają w filmach i serialach! Doskonałym przykładem jest były bramkarz Świtu, Bartłomiej Fogler.

W środę 9 lipca na antenie telewizji TVN tradycyjnie wyemitowano program pt.: "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie obsada tego odcinka. W roli świadka wystąpił znany w naszym mieście Bartłomiej Fogler - bramkarz, który w minionym sezonie występował w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Kibice, którzy na bieżąco interesowali się nowodworskim klubem wiedzieli, że najlepszy piłkarz "biało-zielonych" od dłuższego czasu interesuje się filmem. Zawodnik w rozmowie z Tygodnikiem Nowodworskim zachowuje wyjątkową skromność.
- To, że wystąpiłem w tym serialu telewizyjnym to czysty przypadek. Po prostu zrobiłem komuś przysługę. Zostałem o to bardzo poproszony, więc postanowiłem wystąpić przed kamerami - mówi Bartłomiej Fogler, który sprawdził się w nowej roli doskonale. - Była to dla mnie bardzo fajna przygoda. Człowiek poza graniem w piłkę nożną powinien też się sprawdzać w różnych innych dziedzinach. Ja akurat tą mam już za sobą - mówił z szerokim uśmiechem na twarzy bramkarz.
Jak udało nam się ustalić nasz były golkiper wcześniej nie występował przed kamerami. Jednak nie wykluczone, że nadal będzie popisywał się swoimi aktorskimi umiejętnościami. Jeśli przed kamerami będzie spisywał się równie dobrze jak w bramce to wróżymy mu świetlaną przyszłość. O Bartłomieju Foglerze i jego sytuacji klubowej przeszemy powyżej.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

I liga wraca do Nowego Dworu

2008-07-16; XoNoX
Aktualności, Prasa
NOSiR

Mecze pierwszej ligi piłki nożnej wrócą do Nowego Dworu za sprawą drużyny Dolcanu Ząbki, która z powodu braku własnego odpowiedniego obiektu, rozegra kilka meczów na stadionie Świtu.

Stadion w Ząbkach nie spełnia wymogów licencyjnych, aby rozgrywać na nim pierwszoligowe spotkania. Dolcan porozumiał się ze Zniczem Pruszków w sprawie rozgrywania swoich meczów na ich obiekcie.
Na dzień dzisiejszy w Pruszkowie trwa jednak remont i do jego zakończenia drużyna z Ząbek będzie grać w Nowym Dworze. Zgodę na takie rozwiązanie wydała już Komisja Licencyjna.
- Będą to prawdopodobnie trzy, cztery mecze. Zostały już podpisane stosowne umowy - poinformował Dariusz Wąsiewski, dyrektor NOSiR.

Terminy spotkań drużyny Dolcanu mają być tak dobrane, aby nie kolidowały z meczami Świtu. Najbliższy, w którym będziemy mogli zobaczyć zespół z Ząbek na nowodworskim stadionie odbędzie się 27 lipca o godz. 14:40. Na rozpoczęcie ligi jesiennej zagra z Zagłębiem Lubin.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (Sławomir Robakiewicz)

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 następna >>


 Świt I
 III liga 2019/2020
 grupa I


(tr. Marek Brzozowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Liga Okręgowa 2019/2020
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski ?)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2020 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.