Poniedziałek, 13 lipca 2020 r.   Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk - Dzisiaj obchodzi urodziny Adam Czerkas 13-07-1984 - Życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1662765

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 18.207.240.230
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Start drugiej ligi przesunięty

2010-06-25; XoNoX
Aktualności
Z uwagi na trwający proces licencyjny oraz przysługujące klubom prawo do odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, zarząd podjął decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek II ligi z 24-25 lipca na 31 lipca - 1 sierpnia 2010.

Terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony po zakończeniu procesu licencyjnego.

Źródło: PZPN

Świt nadal bez licencji na grę w II lidze

2010-06-25; XoNoX
Aktualności
Komisja ds. Licencji Klubowych II Ligi 25 czerwca 2010 r. rozpatrzyła 10 kolejnych wniosków licencyjnych.

Komisja przyznała licencje na sezon 2010/2011 6 klubom: Pelikanowi Łowicz, Turowi Turek, GLKS Nadarzyn, Chojniczance Chojnice, HKS Zdzieszowice oraz GKS Tychy. Na wszystkie kluby nałożono nadzór infrastrukturalny oraz na Pelikana Łowicz i GKS Tychy dodatkowo nadzór finansowy. Pelikan Łowicz swoje mecze w sezonie 2010/2011 będzie rozgrywać w Kutnie a GLKS Nadarzyn na stadionie w Pruszkowie.

Z uwagi na brak wymaganych zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w płaceniu składek i podatków, nie przyznano licencji Miedzi Legnica.

Ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentacji licencyjnej przez Stal Stalowa Wola, Motor Lublin i Górnika Wałbrzych wnioski tych klubów zostaną rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu Komisji 3 lipca 2010 r.

Decyzje Komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie 4 dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem.

Do tej pory licencje na sezon 2010/2011 otrzymały kluby: Znicz Pruszków (nadzór finansowy), Wisła Płock (nadzór finansowy), Zagłębie Sosnowiec (nadzór finansowy), Raków Częstochowa (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Pelikan Łowicz (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Tur Turek (nadzór infrastrukturalny), GLKS Nadarzyn (nadzór infrastrukturalny), Chojniczanka Chojnice (nadzór infrastrukturalny), HKS Zdzieszowice (nadzór infrastrukturalny), GKS Tychy (nadzór finansowy i infrastrukturalny).

Licencji nie otrzymały: Elana Toruń, Jarota Jarocin, Lechia Zielona Góra, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Freskovita Wysokie Mazowieckie, Jeziorak Iława, Start Otwock, Olimpia Elbląg, Czarni Zagań, Resovia Rzeszów, Polonia Słubice, Miedź Legnica.

Źródło: PZPN

Przemysław Cecherz - nowy trener Świtu

2010-06-25; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT"


Przemysław Cecherz (ur. 12 kwietnia 1973 roku w Łodzi) - były polski piłkarz, obecnie trener piłkarski.

Jako piłkarz grał na pozycji bramkarza[1] w klubach KKS Koluszki, Bałtyk Gdynia oraz chicagowskich klubach polonijnych: Wiśle, Orłach oraz Cracovii. Karierę trenerską rozpoczął w 1996 roku w czwartoligowym KKS Koluszki. W latach 1998-2002 był trenerem Startu Brzeziny, a w latach 2003-2004 – ponownie KKS Koluszki. W latach 2005-2006 pełnił funkcję trenera bramkarzy, asystenta oraz na krótko pierwszego trenera Górnika Zabrze. W roku 2007 był asystentem[2], a następnie pierwszym trenerem Wisły Płock. Następnie był trenerem Hetmana Zamość, z którym awansował do nowej II ligi. We wrześniu 2008 roku zastąpił Włodzimierza Tylaka na stanowisku trenera Tura Turek, jednakże z tego klubu został zwolniony wiosną. Od początku sezonu 2009/2010 do 21 września 2009 pełnił funkcję trenera Stali Stalowa Wola. Od 16 października 2009 jest trenerem Znicza Pruszków.

Posiada licencję trenera I klasy.
Źródło informacji: Strona Oficjalna Świtu, tekstu: pl.wikipedia.org

Bartosz Wróblewski (GN): Czym będziecie się kierować przy wyborze?
Tomasz Cichecki (Prezes Świtu): Chcemy postawić na trenera, który będzie dobrym pedagogiem, na kogoś, kto będzie stawiał na młodzież i będzie miał do niej dobre podejście. Poza tym trzeba zaznaczyć, że trenerzy bardzo wysoko cenią swoje umiejętności. Próg żądań finansowych zaczyna się od pułapu 7 – 8 tysięcy złotych i rośnie. Czasem ludzie sugerują trenerów, którzy powinni pracować w Świcie, ale często nie wiedzą, że życzą sobie oni po 12 tysięcy złotych miesięcznie za pracę w tak niskiej lidze. Przecież to trzeci poziom rozgrywkowy w kraju. Ustanowimy więc z zarządem jakąś granicę zarobków, której nie możemy przekroczyć, a potem wysłuchamy żądań trenerów.
(...)
Bartosz Wróblewski (GN): Jaki cel zarząd postawi przed nowym szkoleniowcem?
Tomasz Cichecki (Prezes Świtu): Przyszły sezon będzie bardzo trudny, zwłaszcza, że odchodzi od nas Michał Kucharczyk, a być może nie będzie to jedyne uszczuplenie składu. Liczymy oczywiście na to, że fundusze ze sprzedaży zawodników pozwolą zakupić nowych w ich miejsce. Przed trenerem postawimy jednak cel, by spokojnie utrzymał zespół w lidze, powiedzmy na 10. miejscu, a jeśli będziemy mieli łut szczęścia, by powalczył o wyższe lokaty, być może nawet o awans. Oczywiście chcemy zajść jak najwyżej, psuć krew najmożniejszym i nie przegrywać ze słabszymi, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Świt to jesteśmy my

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Świt to jesteśmy my
Z prezesem MKS-u Świt Tomaszem Cicheckim na temat minionego sezonu i zmian w klubie rozmawia Bartosz Wróblewski: (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Kto zastąpi Piotra Mosóra na stanowisku trenera „biało-zielonych”?
Jeszcze nie wiadomo, ale decyzje zapadną w tym tygodniu. Nic się do tej pory nie wyjaśniło, ponieważ bardziej absorbowało nas skompletowanie wszystkich dokumentów wymaganych do uzyskania licencji oraz spłacenie zaległości wobec ZUS-u i PZPN-u.
Ilu jest kandydatów?
Wieści bardzo szybko się rozchodzą w środowisku piłkarskim. Telefony w sprawie posady trenera zaczęły się już miesiąc temu, gdy drużyna nie spisywała się najlepiej w meczach decydujących o awansie. Kandydatów jest zatem wielu, ale nie spotkamy się ze wszystkimi. Wielu odrzucimy na etapie preeliminacji, a z najbardziej nas interesującymi porozmawiamy, by poznać ich punkty widzenia, oczekiwania i pomysły na prowadzenie drużyny.
Czym będziecie się kierować przy wyborze?
Chcemy postawić na trenera, który będzie dobrym pedagogiem, na kogoś, kto będzie stawiał na młodzież i będzie miał do niej dobre podejście. Poza tym trzeba zaznaczyć, że trenerzy bardzo wysoko cenią swoje umiejętności. Próg żądań finansowych zaczyna się od pułapu 7 – 8 tysięcy złotych i rośnie. Czasem ludzie sugerują trenerów, którzy powinni pracować w Świcie, ale często nie wiedzą, że życzą sobie oni po 12 tysięcy złotych miesięcznie za pracę w tak niskiej lidze. Przecież to trzeci poziom rozgrywkowy w kraju. Ustanowimy więc z zarządem jakąś granicę zarobków, której nie możemy przekroczyć, a potem wysłuchamy żądań trenerów.
Kiedy zapadnie decyzja?
Decyzja zapadnie w tym tygodniu, ponieważ 28 czerwca zaczynają się przygotowania, a w weekend 24 – 25 lipca rusza liga.
Jaki cel zarząd postawi przed nowym szkoleniowcem?
Przyszły sezon będzie bardzo trudny, zwłaszcza, że odchodzi od nas Michał Kucharczyk, a być może nie będzie to jedyne uszczuplenie składu. Liczymy oczywiście na to, że fundusze ze sprzedaży zawodników pozwolą zakupić nowych w ich miejsce. Przed trenerem postawimy jednak cel, by spokojnie utrzymał zespół w lidze, powiedzmy na 10. miejscu, a jeśli będziemy mieli łut szczęścia, by powalczył o wyższe lokaty, być może nawet o awans. Oczywiście chcemy zajść jak najwyżej, psuć krew najmożniejszym i nie przegrywać ze słabszymi, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Na wypuszczenie ilu zawodników klub może sobie pozwolić?
Zależy, kto miałby odejść. Dariusz Zjawiński ma konkretne propozycje z ŁKS-u, Pogoni Szczecin, Korony Kielce i Jagielloni Białystok, ale nie wiemy, czy zdecydujemy się na jego sprzedaż, ponieważ kluby nie chcą płacić tyle, na ile go wyceniamy. Wiele klubów obserwuje również Marcellinusa Obema, ale jeśli zespół mieliby opuścić w jednym okienku transferowym mózg drużyny i najlepsi napastnicy, to byłaby to chyba zbyt bolesna strata. Jeżeli chodziłoby jednak o juniorów, myślę, że spokojnie moglibyśmy puścić dwóch. Niedawno był u nas na meczu Marek Zub, asystent Pawła Janasa z Widzewa. Łodzianie awansowali do Ekstraklasy i muszą stworzyć drużynę do Młodej Ekstraklasy, więc interesują się między innymi naszymi juniorami. Zapewne chodzi im o Karola Drwęckiego i Michała Strzałkowskiego. Powtórzę to, co kiedyś już mówiłem: wszyscy zawodnicy Świtu są na sprzedaż. Nie będziemy walczyć o Ligę Mistrzów. Świt to miejski klub sportowy i ma dbać o rozwój młodzieży w naszym mieście. Gdy sprzedamy jednego piłkarza, robi się miejsce w składzie dla drugiego.
A ewentualne wzmocnienia składu?
Będą w gestii trenera, a środki finansowe będą zależeć od transferów.
Może skład zasilą kolejni juniorzy?
Oczywiście, planujemy włączyć paru juniorów do treningów z pierwszym zespołem. Po to są grupy młodzieżowe w NOSiR-ze. Jest tu wykonywana bardzo dobra praca przez trenerów. Myślę, że co roku będzie dwóch czy trzech chłopców, którzy będą się starali dołączyć do seniorskiego Świtu. Mam świadomość, że taki Michał Kucharczyk trafia się raz na 20 lat, ale czekamy na następnego. Karol Drwęcki i Michał Strzałkowski pokazali, że można szybko dołączyć do drużyny i zarabiać pieniądze, a Michał udowodnił, że można nawet stać się jej gwiazdą.
Którzy juniorzy mają podpisane kontrakty z klubem?
Kontrakty mają Michał Strzałkowski i Karol Drwęcki. Reszta juniorów jest zarejestrowana w NOSiR-ze i dostaje stypendia z miasta.
Którym zawodnikom kończą się kontrakty?
Nie pamiętam, ale większość ma ważne jeszcze przez kilka lat lub chociaż przez rok. Być może Obemowi kończy się już w grudniu tego roku, ale tego nie jestem pewien.
Planujecie je przedłużyć?
Oczywiście że tak. Nie możemy za darmo wypuszczać zawodników, którzy zdobywają u nas szlify. Wiemy jednak, że najlepsi są „podchodzeni” przez managerów i namawiani żeby przeszli za darmo do innych, większych klubów. W efekcie piłkarze żądają większych zarobków, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Jeśli ktoś jest za twardy, musimy go puścić i znaleźć kogoś na jego miejsce.
Czy jeszcze jakieś zmiany nastąpią w klubie?
O żadnych konkretnych nie wiemy, ale mam prośbę do ludzi, którzy kochają Świt i chcą, by grał jak najwyżej i jak najlepiej. Poświęćcie trochę swojego prywatnego czasu dla klubu. Ja i koledzy z zarządu nie jesteśmy najmądrzejsi. Słyszę, że mówi się: oni nie płacą, oni to, oni tamto. Ja się pytam: jacy oni? Świt to jesteśmy my. To MKS – Miejski Klub Sportowy. Należy do nas wszystkich. Dlatego właśnie pragnę zachęcić ludzi do pomocy. Jeśli ktoś może wskazać jakieś firmy, które wsparłyby nas finansowo albo ułatwić dostęp do ich prezesów, będziemy wdzięczni. Niestety, prawda jest taka, że prezesi mnóstwa firm unikają członków zarządu Świtu. Przepada się w sekretariatach i recepcjach. Jest ciężko, a ja się wcale nie pcham na to stanowisko. Jeśli znajdzie się ktoś na moje miejsce, chętnie ustąpię i mu pomogę. A jeśli nie będzie chciał mojej pomocy i będę widział, że sobie radzi i dobrze prowadzi klub, nawet mu przyklasnę. Ale na razie nie widzę odważnych. Dlaczego nikt się nie pofatyguje do klubu, by porozmawiać spokojnie o tym, co trzeba zrobić i jak można poprawić sytuację? Natrafiam, co najwyżej, na jakieś komentarze gdzieś na forach internetowych. Serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy i pomocy.
Dziękuję za rozmowę i życzę rychłej poprawy sytuacji klubu.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 25 / 22 czerwca 2010


Zryw jesienią, upadek na wiosnę

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Zryw jesienią, upadek na wiosnę
9 czerwca rozegrano ostatni mecz w II lidze, w której jednym z faworytów do awansu był nowodworski Świt. Niestety, mistrz jesieni przed ostatnim spotkaniem nie liczył się już w walce o zaplecze Ekstraklasy. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Przed startem rozgrywek mało kto przypuszczał, że „biało-zielonych” będzie stać na tak dobrą grę jesienią. Co prawda, w świetnym stylu wygrali III ligę, wyprzedziwszy drugi GLKS Nadarzyn aż 17 punktami i nie poniósłszy ani jednej porażki, ale o klasę wyżej celem było spokojne utrzymanie, najlepiej w środku tabeli. Początek sezonu 2009/10 okazał się jednak nadspodziewanie pomyślny. Świtowcy w pierwszych ośmiu meczach odnieśli aż sześć zwycięstw (w tym z silnymi Resovią i LKS-em Nieciecza) i dwa razy zremisowali, a na pierwszego pogromcę trafili dopiero w dziewiątej kolejce w Iławie, gdzie ulegli 1 - 2 tamtejszemu Jeziorakowi. W następnym spotkaniu niespodziewanie przegrali 0 - 1 na własnym stadionie ze Startem Otwock i wydawało się, że nadszedł kryzys formy beniaminka. Następni czterej rywale byli jednak zespołami walczącymi zaledwie o utrzymanie w II lidze i podopieczni Piotra Mosóra odprawili ich z kwitkiem. W ostatnich meczach rundy jesiennej odnieśli jeszcze jedno zwycięstwo, ponieśli jedną porażkę i raz zremisowali, co pozwoliło im zgromadzić 36 punktów. Tyle samo miał LKS Nieciecza, ale korzystny wynik bezpośredniego starcia zapewnił „biało-zielonym” mistrzostwo jesieni.

Przed przerwą zimową rozegrano jednak awansem jeszcze dwa spotkania. Świt oba zremisował, co kosztowało go spadek na drugie miejsce w tabeli. Sroga zima uniemożliwiła start rundy wiosennej w wyznaczonym terminie. Dwie marcowe kolejki przełożono na kwiecień i nowodworzanie rozpoczęli od remisu z Ruchem Wysokie Mazowieckie na własnym stadionie. W następnym meczu niepokój po raz pierwszy wkradł się w serca kibiców, gdy ich drużyna została rozgromiona w Łowiczu 0 – 4 przez graczy tamtejszego Pelikana. W następnej kolejce świtowcy pokonali u siebie słaby Przebój Wolbrom, a później nastąpiła ponaddwutygodniowa przerwa w rozgrywkach z powodu żałoby narodowej. Powrót na boiska wypadł pomyślnie, gdyż piłkarze Piotra Mosóra wygrali pierwszy mecz na własnym stadionie, ale w następnej kolejce nie potrafili nawet zremisować na wyjeździe, co stało się ich przekleństwem. Nowodworzanie do końca rozgrywek wygrywali bądź remisowali wszystkie spotkania przy ul. Sportowej 66, a z każdego wyjazdu wracali pokonani. Ulegli nawet bardzo słabym Concordii Piotrków Trybunalski i GKS-owi Jastrzębie, co stanowiło duże niespodzianki i miało decydujący wpływ w walce o awans.

Na finiszu rozgrywek Świt uplasował się na szóstym miejscu ze stratą trzech punktów do drugiego Kolejarza Stróże i czternastu do pierwszego LKS-u Nieciecza. Do 36 punktów zdobytych jesienią dopisał zaledwie 22 punkty wiosenne, co najlepiej świadczy o znacznie słabszej dyspozycji nowodworzan w rewanżach. „Biało-zieloni” od października 2009 roku podtrzymywali fatalną passę braku zwycięstw (ostatnie zwycięstwo 31.10.2009 r. 2 – 1 z OKS-em 1945 Olsztyn), a od listopada braku nawet remisów (ostatni remis 21.11.2009 r. 1 – 1 z Resovią) na wyjazdach. W efekcie passa kolejnych wyjazdowych porażek wyniosła aż siedem i, miejmy nadzieję, zostanie przerwana na początku przyszłych rozgrywek.

Niewątpliwie za pozytyw należy uznać bramkostrzelność piłkarzy Świtu. W 30 meczach zdobyli 57 goli (średnio 1,9 gola na mecz), najwięcej ze wszystkich zespołów w lidze. Niestety, bramkarze nowodworzan wyciągali przy tym piłkę z siatki aż 46 razy (średnio 1,53 gola na mecz), co jest siódmym od końca wynikiem w lidze, wyraźnie odstającym od czołówki. Warto też zauważyć, że „biało-zieloni” strzelili najwięcej goli w lidze na wyjazdach, ale może to wynikać z faktu, że stracili ich również najwięcej(!), na co nie może sobie pozwolić drużyna walcząca o awans. Na własnym stadionie byli zaś trzecim zespołem pod względem skuteczności ataku, a czwartym pod względem skuteczności obrony.

Najlepszym strzelcem okazał się Dariusz Zjawiński, który w 30 meczach 16 razy trafiał do siatki rywali (średnia 0,53 gola na mecz), co przyniosło mu tytuł wicekróla strzelców II ligi, tuż za Sebastianem Hajdukiem z Resovii (18 bramek). Drugim bramkostrzelnym zawodnikiem „biało-zielonych” był Michał Kucharczyk - 13 trafień w 25 spotkaniach (średnia 0,52 gola na mecz). Poza nimi na wyróżnienie zasługują: Marcellinus Obem, kierujący poczynaniami ofensywnymi zespołu, Tomasz Reginis, wspierający doświadczeniem młodą defensywę oraz Bartłomiej Fogler, niejednokrotnie ratujący drużynę przed stratą bramki w - wydawałoby się - beznadziejnych sytuacjach. Po przyjściu Wojciecha Musuły wyklarowała się także sytuacja na bokach obrony, gdzie grał on z Markiem Lendzionem, chociaż temu pierwszemu zdarzały się często błędy i wygląda na to, że klub zrezygnuje z jego usług. Coraz śmielej poczynał sobie również Michał Strzałkowski, który w minionym sezonie 12 razy wychodził w pierwszym składzie, a z ławki wprowadzano go w 13 spotkaniach i strzelił pięć bramek dla Świtu. Najsłabiej prezentowały się natomiast skrzydła, które próbowano łatać bardziej przydatnym w ataku Michałem Kucharczykiem. Michał Jagodziński, Piotr Maślanka i Grzegorz Kończyński niewątpliwie dawali z siebie wszystko i były spotkania, w których zaprezentowali się z dobrej strony, ale często nie wnosili do gry nowej jakości. Po odejściu Michała Kucharczyka zostaje zatem luka w ataku, a boki pomocy również domagają się wzmocnień. Poza tym nie wiadomo, czy ktoś jeszcze nie opuści klubu w czasie letniego okienka transferowego. Wkrótce przekonamy się, jakie są ambicje klubu z Nowego Dworu.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 25 / 22 czerwca 2010


Rozbuchane oczekiwania

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Rozbuchane oczekiwania
Sezon 2009/2010 jest już historią. Oceny tych rozgrywek w wykonaniu piłkarzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki potrafią być zgoła odmienne w zależności od tego jakie kto miał wobec ich oczekiwania. Jedni są zadowoleni, inni mowią o niedosycie i zmarnowanej szansie. Przyjrzyjmy się wspólnie jeszcze raz ostatnim trzydziestu czterem kolejkom... (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 25 / 23 czerwca 2010


Zadaszą trybuny

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Zadaszą trybuny
Jak donosi PZPN, podczas piątkowego posiedzenia komisji ds. licencji klubów II ligi rozpatrzono dziewięć wniosków (...) (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 25 / 22 czerwca 2010


OLD BOYS liderem na półmetku

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
OLD BOYS liderem na półmetku
W niedzielę, rozegrano ostatnie kolejki pierwszej rundy Nowodworskiej Ligi Piłki Nożnej Amatorów. Liderem przed wrześniowymi rewanżami są OLD BOYSi, którzy wykorzystali słabą dyspozycję BRONXu i wyprzedzili go w tabeli. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


Już pierwsze spotkanie obrońców tytułu nie wróżyło niczego dobrego, gdyż pokonali Deltę - najsłabszy zespół ligi - najskromniej, jak się dało. Równolegle ich przyszli pogromcy, zawodnicy Tenis Teamu, łatwo uporali się z Pestą. W następnych meczach THC po emocjonującej i zaciętej rywalizacji zwyciężyło z Pólkiem, a Osiedle rozbiło 5 - 1 Twierdzę, dzięki czemu przerwało fatalną passę trzech porażek z rzędu. W kolejnym meczu doszło do pierwszej niespodzianki. Faworyzowany Bronx nie był w stanie pokonać skazywanego na porażkę Południa i po ciekawej wymianie ciosów oba zespoły podzieliły się punktami. Równolegle Old Boysi bez większych problemów pokonali Pestę. Tuż po nich na placu gry zawitali gracze Tenis Teamu i Twierdzy, którzy stoczyli wyjątkowo wyrównany pojedynek. Szczęście było jednak tego dnia po stronie Twierdzy, która w końcówce dzielnie odpierała ataki przeciwników i zwyciężyła. W tym samym czasie Osiedle rozgromiło 6 - 1 słabą Deltę, czym pokazało, że wciąż trzeba się z nim liczyć. W następnych meczach Old Boysi pewnie pokonali Pólko, a THC rozbiło 5 - 0 Pestę. Przedostatnia runda spotkań to chwila prawdy Bronksu. „Pomarańczowi” musieli wygrać, by utrzymać pozycję lidera rozgrywek. Tenis Team okazał się jednak zbyt wymagającym przeciwnikiem i po ciekawym, wyrównanym spotkaniu zwyciężył 4 - 3. Południe pokonało zaś Deltę, dzięki czemu nie straciło kontaktu z drużynami z środka tabeli. W ostatnich meczach Old Boysi dopełnili formalności i wygrali z Twierdzą 4 - 0, co pozwoliło im objąć przodownictwo w tabeli, a Osiedle dopisało do swego konta trzy punkty po spotkaniu z Pólkiem, dzięki czemu zachowało szanse na mistrzostwo, o które powalczy w rundzie rewanżowej z Bronxem i Old Boysami.

Termin wznowienia rozgrywek nie został jeszcze wyznaczony, ale prawdopodobnie będzie to pierwszy weekend września. Liga na dworze stała się wyrównana. Żadna drużyna nie zdominowała reszty i nikomu nie udało się przejść przez rundę niepokonanym. Prowadzenie Old Boysów jest niespodzianką, gdyż głównymi faworytami do mistrzostwa byli Bronx i Osiedle, ale wygląda na to, że o tytuł powalczą w trójkę. Po piętach depczą im jednak THC, Tenis Team i Twierdza - drużyny środka tabeli, w którym jest bardzo ciasno. Być może któraś ze wspomnianych ekip okaże się czarnym koniem rozgrywek i włączy się do rywalizacji z czołówką. Być może któryś z niżej sklasyfikowanych zespołów przebudzi się w rundzie rewanżowej i sprawi kilka niespodzianek, których, tak czy owak, na pewno nie zabraknie. Rozstrzygnięcia zapadną jednak dopiero po wakacjach.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 25 / 22 czerwca 2010


Świt 2000 NDM - Radomiak 2000 Radom 5-1 (0-0;5-0;0-1)

2010-06-20; XoNoX
Aktualności
20 czerwca (niedziela), godz. 14:30
sparing, mecz grano 3 razy po 20 minut

Świt 2000 Nowy Dwór Maz. - Radomiak 2000 Radom 5-1 (0-0;5-0;0-1)
1-0 Kacper Olejniczak
2-0 Hubert Rusek
3-0 Bartek Michalik (karny)
4-0 Hubert Rusek
5-0 Kacper Olejniczak
5-1 Mateusz Krop

Źródło: własne

Oto wielkie wyzwanie Kucharczyka: Legia

2010-06-18; XoNoX
Aktualności, Futbol News
19-letni Michał Kucharczyk chciałby stać się kolejnym po Macieju Rybusie i Arielu Borysiuku młodym-zdolnym w Legii Warszawa. Czy mu się to uda? Po członku juniorskiej reprezentacji narodowej można tego oczekiwać.

Legia sprowadziła Kucharczyka z Nowego Dworu Mazowieckiego już latem w 2009 roku. Jednak z miejsca wypożyczyła go na sezon do Świtu, bo zawodnik chciał skończyć szkołę w Nowym Dworze.

Sezon szybo minął - przed piłkarzem nowe wyzwanie: walka o występy w Legii. - To, czy będzie grał, jest wielką niewiadomą. Myślę, że powinien być wprowadzany tak, jak Maciej Rybus czy Ariel Borysiuk. Najpierw na dwadzieścia minut, później na więcej - powiedział szkoleniowiec Michał Globisz, który powoływał Kucharczyka do kadry U-19.

Źródło: www.futbolnews.pl (Marcin Frączak)

Świt bez licencji w II lidze

2010-06-18; XoNoX
Aktualności

Komisja ds. licencji rozpatrzyła wnioski kolejnych dziewięciu II-ligowców


Komisja ds. licencji klubów II ligi podczas posiedzenia w piątek rozpatrzyła wnioski dziewięciu zespołów II-ligowych na grę w sezonie 2010/11.

Licencje otrzymały Znicz Pruszków, Wisła Płock oraz Zagłębie Sosnowiec, który objęty został jednak nadzorem finansowym.

W zwiazku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej komisja nie przyznała licencji Elanie Toruń, Jarocie Jarocin, Lechii Zielona Góra i Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.

W sprawie GKS-u Tychy i Miedzi Legnica decyzje zostaną podjęte na posiedzeniu 25 czerwca. Komisja wskazała na konieczność wizyty na stadionie w Tychach oraz konsultację z departamentem prawnym PZPN w sprawie Miedzi.

Decyzje komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do komisji odwoławczej ds. licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzadanieniem.

Źródło: PZPN

PZPN szykuje reforme II i III ligi

2010-06-16; XoNoX
Aktualności
PZPN planuje kolejną reformę rozgrywek. Ma ona dotyczyć II i III ligi. Choć na razie nikt ze związku nie chce potwierdzić tej informacji oficjalnie, udało nam się dowiedzieć, że w piłkarskiej centrali opracowywany jest jej projekt.

- Reforma jest raczej nieunikniona, bo II liga okazała się za droga dla wielu klubów. W miejsce dwóch grup istniejących obecnie, ma powstać jedna grupa. Natomiast III liga zostanie zmniejszona z ośmiu do czterech grup, czyli wróci do stanu w jakim już kiedyś funkcjonował. - twierdzi osoba działająca w strukturach PZPN.

Coś rzeczywiście może być na rzeczy, bo w środowisku II-ligowców aż huczy od plotek. - Rzeczywiście coś tam słyszałem. - potwierdza prezes Stali Sandeco Jacek Szczepaniak. - Sprawa rozbija się ponoć o to, że PZPN w końcu zacznie z pełnym rygorem egzekwować wymogi restrykcyjne. Tylko niewielka liczba zespołów będzie w stanie je spełnić. Na pewno nie będzie ich tyle, by wystarczyło do utworzenia dwóch grup.

Reforma jeśli będzie, to na pewno nie od najbliższego sezonu. Gdy powstanie jej projekt zarząd PZPN musi go uchwalić i wprowadzić w życie z rocznym wyprzedzeniem. - Na tę chwilę nie ma sprawy - zapewnia Wojciech Jugo przewodniczący Wydziały Gier PZPN. - Rzeczywiście w ostatnim czasie prowadziliśmy rozmowy sondażowe z poszczególnymi klubami. Na razie wszystko jednak zostaje po staremu.

Źródło: Super Nowość

Mają gorsze CV przez stałe fragmenty gry

2010-06-16; XoNoX
Aktualności, Futbol News
Po rundzie jesiennej Świt był wymieniany jako kandydat do awansu do I ligi. Zawalił jednak wiosnę przez stałe fragmenty gry. Tak przynajmniej twierdzi podstawowy piłkarz ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, Marek Lendzion...

Beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego strzelił w sezonie 57 goli, najwięcej z całej II ligi, stracił jednak aż 46. Jak na zespół wymieniany w gronie potencjalnych pierwszoligowców stanowczo za słabo bronił.

- Naszym podstawowym celem było utrzymanie. Ale na pewno w klubie panuje całkiem spore rozczarowanie po braku awansu. Byliśmy po rundzie jesiennej na drugim miejscu. Każdy z nas miałby wspaniały wpis do CV, gdybyśmy awansowali - powiedział Marek Lendzion obrońca Świtu.

Źródło: www.futbolnews.pl (Marcin Frączak)

W Twierdzy wyłoniono mistrza

2010-06-15; XoNoX
Aktualności
W sobotę 12 czerwca w Twierdzy zakończono piłkarską ligę „szóstek” rozgrywaną o puchar Prezesa UKS „ Reduta”. Dobiegły więc końca trzymiesięczne zmagania dwunastu drużyn podzielonych na dwie grupy. O tytuły zagrały drużyny: Bronx , OCB, Legia i Twierdza. Na początku rozegrano półfinały które wyłoniły finalistów i tych którzy spotkali się w meczu o trzecie i czwarte miejsce.

I półfinał

LEGIA – OCB 0:3


Mecz wyrównany ale ze wskazaniem na drużynę OCB. Mimo kilku szans Legii na strzelenie gola to drużyna OCB zabójczymi kontrami ustaliła wynik meczu. Bramki zdobyli dla zespołu OCB: Cendrowski Ł. – 1; Leśniewski – 1; Obidziński – 1;

II półfinał

BRONX – TWIERDZA 2:2 ( karne 0:3 )


Jeszcze minutę przed końcem spotkania , drużyna Twierdzy prowdziła 2:1 i to ona czuła się już finalistą. Jednak szybko wyprowdzona kontra Bronxu sprawiła ,że do roztrzygnięcia potrrzebny był konkurs rzutów karnych który wygrała Twierdza.
Bramki zdobyli dla zespołu Bronx: Wojciechowski M. - 2; dla zespołu Twierdza: Kulczyk A. -1; Krzeczkowski P. –1;

Mecz o trzecie miejsce

LEGIA – BRONX 5:4


Spotkanie było bardzo wyrównane ale było widać ,że zespół Bronxu jeszcze pamięta proażkę w półfinale / był jednym z kandydatów do tytułu/ , i mimo waliki i zaangażowania całego zespołu, musiał zejść z boiska pokonany. Bramki zdobyli: dla zespołu LEGIA:Kieroński T.-3; Kowalczyk M. – 1; Michalak T. –1; dla zespołu BRONX: Godlewski S. –2; Nowiński P. –1; Wojciechowski M. –1;

Finał

OCB – TWIERDZA 4:2


Mecz był bardzo emocjonujący aczkolwiek cały czas niewielką przewagę miała drużyna OCB. Widać było z przebiegu spotkania, że drużyna jest dobrze poukładana. Czujna w obronie i niebezpieczna w ataku. Końcowy wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy.
Bramki zdobyli dla zespołu OCB: Leśniewski M. –1; Krygier D. –1; Kozerewicz M. –1; Cendrowski Ł. –1, dla zespołu Twierdza: Kulczyk A. –1; Krzeczkowski P. –1;

Królem strzelców został Łukasz Ćwikliński z zespołu BRONXu, który zdobył 13 bramek.

Mecze półfinałowe i finał prowadził sędzia Michał Szymański, który w opinii obserwatorów i samych zawodników, swoją pracę wykonał bardzo dobrze. Na zakończenie zawodów zwycięzcom wręczono nagrody. Na tą uroczystość przybyli, ku ogromnemu zadowoleniu i satysfakcji organizatorów, Burmistrz miasta Jacek Kowalski, Wiceburmistrz Jacek Gereluk oraz Przewodniczący Rady Powiatu, dyrektor Zespołu Szkół, a jednocześnie Prezes UKS Reduta Zdzisław Szmytkowski.
Burmistrz miasta pogratulował sukcesów, a jednocześnie zachęcił do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach sportowych.


Mistrzowie ligi
W dolnym rzędzie od lewej: Marcin Kozerewicz, Konrad Borkowski, Paweł Sieklucki,
Piotr Obidziński, Mariusz Leśniewski.
Stoją od lewej: Karol Miklewicz, Daniel Krygier, Dorian Baran, Łukasz Borkowski,
Krzysztof Ciećwierz, Łukasz Cendrowski.

Źródło: Sławomir Krzeczkowski (organizator ligi)

Nabór do sekcji szachowej przy NOSiR

2010-06-15; XoNoX
Aktualności, NOSiR
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia do sekcji szachowej przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Trenujemy w poniedziałki od 16.00 do 21.00 w sali klubowej (przy kawiarni Olimp, na piętrze NOSiR) ul. Sportowa 66.

Osoby zainteresowane zapraszamy w każdy poniedziałek bezpośrednio na zajęcia.

Informacji udziela:
Arkadiusz Piotrowski - arkadiuszpiotrowski1@wp.pl

XI Dni Nowego Dworu Mazowieckiego na Stadionie Miejskim

2010-06-14; XoNoX
Aktualności, NOSiR


Władze Samorządowe Miasta w dniach 12-13 czerwca 2010 r. (sobota-niedziela) na Stadionie Miejskim, ul. Sportowa 66 zorganizowały

XI DNI NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO12 czerwca 2010 r. (sobota)

godz. 10:00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
godz. 11:00 - Piknik Rodzinny Reckitt Benckiser Production
godz. 14:30 - Konkurs Elegancji Pojazdów Zabytkowych
godz. 16:00 - Nowodworski Ośrodek Kultury - występ grupy wokalnej „SUNLIGHTS” z Klubu Garnizonowego z Modlina Twierdzy
godz. 18:30 - Koncert zespołu Drinking Stones
godz. 19:30 - Koncert Ireny Jarockiej
godz. 20:30 - Koncert Sasha Strunin
godz. 21:30 - Gwiazda Wieczoru - nie z winy organizatora nie wystąpi DANNY w tym samym czasie zgodził się wystąpić dla nowodworskiej publiczności - JAY DELANO

13 czerwca 2010 r. (niedziela)

godz. 16:30 - Koncert zespołu Way No Way
godz. 18:00 - Koncert zespołu PIN
godz. 19:30 - Koncert zespołu KAVAA
godz. 21:00 - Gwiazda Wieczoru FEEL
godz. 22:30 - Pokaz Sztucznych Ogni

Imprezy towarzyszące:
od godz. 14:00-20:00 - Miasteczko rozrywki dla dzieci (wstęp bezpłatny)
- Stoiska wystawowe, promocyjno-handlowe
- Ogródki gastronomiczne

Uwaga siłacze

2010-06-14; XoNoX
Aktualności, NOSiR
Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji

zaprasza zawodników i widzów na

II MISTRZOSTWA NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO
W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC
o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki


Zawody odbędą się 26 czerwca 2010r. (sobota) w hali sportowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 66. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy otrzymają zgodę lekarza oraz wniosą opłatę startową 20 zł. Zawodnicy będą startować w następujących kategoriach:

• Kategorie wagowe 67,5; 75; 82,5; 90 ; 100; 110; 125; +125kg
• Weterani +50
• OPEN

W zawodach nie mogą uczestniczyć osoby zrzeszone w PZKiTS. Zawodnicy startują bez koszulek wspomagających. Wszyscy uczestnicy dostaną dyplomy, natomiast zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca: puchary oraz nagrody rzeczowe

Program zawodów:
godz. 9:00-10:30 ważenie zawodników
godz. 11:00 rozpoczęcie zawodów

Zawodnicy, którzy wezmą udział w zawodach mają zapewniony posiłek.

Telefon kontaktowy do współorganizatora:
Rafał Wysocki - 792 331 660

Świt II Nowy Dwór Maz. - Korona Jadów 4-0 (0-0)

2010-06-13; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
13 czerwca (niedziela), godz. 15:00
A klasa, gr. I - 26. kolejka

Świt II Nowy Dwór Maz. - Korona Jadów 4-0 (0-0)
1-0 Brzyski
2-0 Głowacki
3-0 Pruchniewicz
4-0 Boniecki

NOSiR Świt II: Wiśniewski - Wierzbicki, Głowacki , Gruczek, Dziadczak - Brzyski , Boniecki , Rak, Szczepkowski - Moskwa, Kosiński
Również zagrali: Bączkiewicz, Janicki, Pruchniewicz , Dąbrosz
Trener: Zmitrowicz Grzegorz

Sędziował: Chmiel
Widzów: około 25

Ostatni mecz sezonu za nami. Zawodnicy Świtu nie odpuścili przyjezdnym z Jadowa mimo wcześniej już zapewnionego awansu, pewnie pokonując ich 4-0. Pierwsza odsłona spotkania to wyraźna przewaga biało-zielonych którzy jednak nie mogli zdobyć bramki. Druga połowa to dalej wyraźna przewaga miejscowych którzy udokumentowali to aż czterema trafieniami. Bramki zdobywali Brzyski, Głowacki, Pruchniewicz, Boniecki.

Źródło: Trojski

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Olimpia 93' Warszawa 2-2 (0-0)

2010-06-13; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

13 czerwca (niedziela), godz. 12:00
I MLJ mł. - 26. kolejka

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Olimpia 93' Warszawa 2-2 (0-0)
0-1 zawodnik gości
1-1 Świderski
1-2 zawodnik gości
2-2 Kimura (asysta Sobieszek)

NOSiR Świt 93': Skorupski - Wójcikowski, Krzemiński, Koźliński, Sawicki - Radwański Tomasz, Krawczyk, Grzelak, Świderski - Nowakowski, Wołkowicz
Również zagrali: Kimura , Sobieszek, Radwański Bartosz, Szydlik, Szabłowski

Sędziował: Lewandowski
Widzów: około 40

Rocznik 93' zakończył sezon mecz z Warszawską Olimpią. Wynik może satysfakcjonować ze względu na to że w wyjściowa 11 składała się z zawodników mniej grających w tym sezonie.
W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Druga połowa to zarówno ataki jednej jak i drugiej drużyny. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Warszawiacy lecz kilka minut później wyrównał Świderski. Biało-zieloni po strzeleniu bramki na 1-1 dążyli do strzelenia następnej i starali się atakować większą ilością zawodników ale to się na nich zemściło. Bramkę na 1-2 zdobyła Warszawska Olimpia. Nowodworzanie wspierani tego dnia przez sporą ilość dopingujących fanów chcieli pokazać się z dobrej strony i zdobyć przynajmniej jeden punkt na własnym stadionie i udało się im to bramkę na 2-2 zdobył Kimura po podaniu Sobieszka.
Drużyna Trenera Reginisa rozgrywki zakończyła w środku tabeli. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie i przepiękną oprawę meczu.

Źródło: Trojski

Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1)

2010-06-12; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze

12 czerwca (sobota), godz. 10:00
TRM 96r. gr. I - zaległa 14. kolejka

Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1)
0-1 Szczepańśki Hubert 15'
1-1 Simborski Mateusz 16'
1-2 Pietrucha Szymon 20' (karny)
1-3 Simborski Mateusz 53'
1-4 Simborski Mateusz 70'

Marcovia 96': Brzeziński - Banaszek, Jaworski, Kapusta, Motyczyński - Pietrucha Andrzej, Pietrucha Szymon, Sójka, Simborski, - Goławski, Timiński
Również zagrali: brak rezerwowych
Trener: Zalewski Jan

NOSiR Świt 96': Zalewski - Radzikowski, Łądka, Sprawka, Czerniak - Radomski, Chróstowski, Wodziński, Stzachurski - Tkaczyk, Szczepański (19, za dyskusje z sędzią)
Również zagrali: Płonkowski, Smardzewski, Trojak, Swatek, Kręźlewicz
Trener: Stecyna Wojciech

Sędziował: Michalski
Widzów: ok. 40 osób

Fotorelacja z meczu: Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1) (175 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)Fotorelacja z meczu:
Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1)
(175 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)


Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 10:00 dnia 12 czerwca. Dla zawodników Świtu jak i Marcovii ten mecz mógł przesądzić o awansie w przypadku porażki GKP Targówek z WOSiR-em Wyszków. Biało-Zieloni pojechali po zwycięstwo. W 15. minucie po bramce Szczepańskiego Nowodworzanie objęli prowadzenie, minutę później po błędzie w obronie wyrównali gospodarze. Gospodarze poszli za ciosem i cztery minuty później po faulu Stachurskiego na napastniku Marcovii sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Pietrucha. Nowodworzanie musieli grać w osłabieniu ze względu na czerwona kartkę, którą otrzymał Szczepański. Druga połowa to korygodne decyzję sędziego który z minuty na minutę sędziował coraz gorzej. Świt starał się strzelić bramkę ale nie wyszło, dzisiejszego dnia Marcovia była lepsza. Zdaniem kibiców dużo zawinił w tym meczu sędzia, z jego błędu boisko musiał opuścić Szczepańśki. W rocznikach młodzieżowych a także w piłce seniorskiej za dyskusję z sędzią najpierw jest ostrzeżenie a potem kartka zazwyczaj żółta, a nie odrazu czerwona. Zawodnikom Trenera Stecyny w tym sezonie nie udało się wywalczyć awansu, ale mimo to należą im się słowa uznania, za chęci, walkę i wiarę w zwycięstwo do końca.

Źródło: Trojski

Dzisiejszego dnia tj. 12.06.2010r zagraliśmy ostatni mecz w tej rundzie. Dla Naszej drużyny i kibiców to był jeden wielki cyrk i zaskoczenie. Wjeżdżając na teren ośrodka zobaczyliśmy duży wielki namiot. Stadion to jedna wielka farsa nie wiem jak Sędzia dopuścił do gry na takim boisku. Brak oznaczenia jakichkolwiek linii. Ławki rezerwowych były wnoszone na boisko - totalny wiek XIX. Trzeba było uprzedzić naszych zawodników to by wzięli sobie parasole od słońca. Sędzia to temat do całej epopei, ten facet to totalna masakra dla niego to trzeba by było poświęcić cały rozdział . Nawet nie jestem w stanie zrelacjonować meczu bo gwiazdą był ten nieudolny arbiter. Uważam, że taki ważny mecz powinien sędziować sędzia doświadczony, a nie człowiek który nie wie gdzie jest wolny, gdzie spalony i gdzie karny. Dał totalnie ciała. Na mecz przyszedł sobie z plecakiem i od pierwszych minut polował na naszego napastnika. Widać było, że robi wszystko, aby zdjąć go z boiska. No niestety to mu się udało. Szukał pretekstu i go znalazł. Za jeden słuszny epitet naszego zawodnika do sędziego został ukarany czerwoną kartką i zszedł z boiska. (Ile panu zapłacili?). Zawodnicy i trener Marcovii jechali po nim jak po burym kocie - dostawali tylko minuty. To daje wiele domyślenia!!! Widać, że młody na dorobku. Nie za wiele kumaty, ale wziął ze sobą pomocnika, który niestety był tylko po to, aby stwarzać dobre wrażenie. Sędzia zabronił mu pokazywać fauli, niestety tylko na korzyść przeciwników. Mam dosyć tego ZOO, trener Marcovii kiedy chciał wchodził na boisko, obrażał sędziego i tak arbitra to totalnie serdecznie obleciało!! Uważam, że ten boczny sędzia był jego prawnym opiekunem w tej jego niepełnosprawności i dlatego zachował umiar w jego decyzjach. Tylko strach je kontrolować.

Opis: Gusia74

PZPN przyznał licencje siedmiu II-ligowcom

2010-06-11; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Na dzisiejszym posiedzeniu komisja ds. licencji klubów II ligi w wyniku analizy dokumentów złożonych przez kluby oraz oględzin stadionów przyznała licencje na grę w sezonie 2010/11.

Licencje otrzymały następujące II-ligowe kluby:

Grupa zachodnia:
- Zawisza Bydgoszcz,
- Olimpia Grudziądz,
- Bałtyk Gdynia,
- Nielba Wagrowiec (z nadzorem infrastrukturalnym).

Grupa wschodnia:
- Wigry Suwałki,
- Okocimiski KS Brzesko (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym),
- Stal Rzeszów (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym).

Pozostałe wnioski klubów II ligi będą rozpatrywane na kolejnym posiedzenie komisji, które odbędzie się 17 i 18 czerwca.

Źródło: PZPN

>>> Dodaj swój komentarz <<<

Terminarz Pucharu Polski w sezonie 2010/2011

2010-06-11; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Poznaliśmy terminy rund Pucharu Polski w sezonie 2010/2011. Runda przedwstępna rozgrywek odbędzie się 21 lipca, natomiast finał został zaplanowany na 3 maja 2011 roku.

Puchar Polski 2010/11:

Runda przedwstępna - 21 lipca
Runda wstępna - 4 sierpnia
I runda - 24-25 sierpnia
1/16 finału - 21-22 września
1/8 finału - 26-27 października
1/4 finału - 1-2 marca oraz 15-16 marca
1/2 finału - 5-6 kwietnia oraz 19-20 kwietnia
Finał - 3 maja

>>> Dodaj swój komentarz <<<

Terminy kolejek II ligi w sezonie 2010/2011

2010-06-11; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Znamy terminy kolejek II ligi w sezonie 2010/2011. W tym roku PZPN nie zdecydował o rozgrywaniu spotkań wiosennych awansem jesienią. Tylko dwukrotnie piłkarze zagrają w środy, oba terminy wiosną 2011 roku.

Terminy kolejek II ligi w sezonie 2010/2011

1. kolejka - 24-25 lipca
2. kolejka - 31 lipca-1 sierpnia
3. kolejka - 7-8 sierpnia
4. kolejka - 14-15 sierpnia
5. kolejka - 21-22 sierpnia
6. kolejka - 28-29 sierpnia
7. kolejka - 4-5 września
8. kolejka - 11-12 września
9. kolejka - 18-19 września
10. kolejka - 25-26 września
11. kolejka - 2-3 października
12. kolejka - 9-10 października
13. kolejka - 16-17 października
14. kolejka - 23-24 października
15. kolejka - 30-31 października
16. kolejka - 6-7 listopada
17. kolejka - 13-14 listopada
18. kolejka - 5-6 marca
19. kolejka - 12-13 marca
20. kolejka - 19-20 marca
21. kolejka - 26-27 marca
22. kolejka - 2-3 kwietnia
23. kolejka - 9-10 kwietnia
24. kolejka - 16-17 kwietnia
25. kolejka - 23 kwietnia
26. kolejka - 30 kwietnia-1 maja
27. kolejka - 7-8 maja
28. kolejka - 11 maja (środa)
29. kolejka - 14-15 maja
30. kolejka - 21-22 maja
31. kolejka - 25 maja (środa)
32. kolejka - 28-29 maja
33. kolejka - 4 czerwca
34. kolejka - 11 czerwca

>>> Dodaj swój komentarz <<<

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Wisła 93' Płock 0-3 (0-0)

2010-06-10; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

10 czerwca (czwartek), godz. 18:00
I MLJ mł. - zaległa 18. kolejka

Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła 93' Płock 0-3 (0-0)
0-1 zawodnik gości
0-2 zawodnik gości
0-3 zawodnik gości

Skład Świt NDM: Kulesza - Telechowski, Legięć, Ziemiecki, Sawicki - Sobieszek, Koźliński, Krawczyk, Kołecki, Majkowski - Nowakowski, Szydlik
Również zagrali: Grzelak, Szabłowski, Radwański Tomasz, Radwański Bartosz, Świderski, Kimura

W zaległej 18. kolejce Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na własnym boisku 0-3 z skuteczniejszą i lepiej grającą tego dnia Wisłą 93' Płock.

Rocznik 93' do tego meczu przystępował zawodnikami, którzy w tym sezonie grali mniej. Podopieczni Trenera Reginisa mieli bowiem zapewnione utrzymanie w lidze. W pierwszej połowie gra głównie toczyła się w środku pola, z widoczną przewagą zawodników z Płocka.
Druga połowa nic nowego do gry nie wniosła na boisku, pojawili się dotychczas podstawowi zawodnicy, a mimo to nie poprawili oni gry miejscowych. Nowodworzanie szybko stracili bramkę po karygodnym błędzie jednego z obrońców. Świt starał się doprowadzić do wyrównania i często atakował dużą ilością zawodników. Zawodnicy z Płocka starali się kontrować i przyniosło im to zamierzony efekt, zdobywając kolejne bramki. Ostateczny wynik 0-3 dla zespołu Wisły Płock.
Warto przypomnieć, że bramkarzowi biało-zielonych odnowiła się kontuzja kolana. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Źródło: Trojski

Świt bez Mosóra, Ruch bez Copjaka, Wigry bez Kaczmarka

2010-06-09; XoNoX
Aktualności
Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Wigry Suwałki zmieniają trenerów. Drużyny te nie wywalczyły w tym sezonie awansu na zaplecze ekstraklasy, więc w klubach musi dojść do co najmniej lekkiego trzęsienia ziemi.

Piotr Mosór po wygranym meczu Świtu z OKS 1945 Olsztyn podjął decyzję o rozstaniu się z klubem z Nowego Dworu Mazowieckiego. 36-letni szkoleniowiec prowadził drugoligowca od 29 czerwca 2009 roku. Wcześniej szkolił piłkarzy Hutnika Warszawa. Powody tej decyzji możecie obejrzeć pod poniższymi linkami:

[2/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 3 minuty 16 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[2/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 3 minuty 16 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Piotr Mosór - wypowiedzi pomeczowe, decyzja o rezygacji z posady trenera Świtu, powód rezygnacji, podziękowania, dlaczego Świt zajął 6. miejsce)

[3/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 8 minut, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[3/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 8 minut
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Piotr Mosór - plany na przyszłość, powód rezygnacji, informacja o weselu, które będzie miało miejsce 26 czerwca, o co grał Świt, ocena młodych zawodników Świtu, co należy zmienić w Świcie, trener OKS 1945 Olsztyn - Zbigniew Kieżun - życzy Piotrowi Mosórowi wszystkiego najlepszego na nowej, starej drodze życia)

Zbigniew Kaczmarek po przegranym spotkaniu Wigier w ostatniej kolejce z Resovią Rzeszów zdecydował się odejść z Suwałk. - Trzy lata wystarczą. To długi okres pracy, jak na jeden klub - tłumaczył swoją decyzję w rozmowie z Gazetą Współczesną sam zainteresowany.

O ile odejście Kaczmarka było dosyć niespodziewane, to w Wysokiem Mazowieckiem cel był jasny: awans. Nie udało się go zrealizować, więc padła głowa Miroslava Copjaka. - Mamy kilku kandydatów na stanowisko szkoleniowca. Decyzję, kto nim zostanie podejmiemy w najbliższym czasie. Na razie spokojnie chcemy przeanalizować miniony sezon, w którym nie udało się wywalczyć awansu do pierwszej ligi - powiedział Gazecie Współczesnej prezes Ruchu Wojciech Brzozowski.

Pod wodzą byłego obrońcy m.in. Legii Warszawa (grał z tym zespołem w Lidze Mistrzów), Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin, Świt Nowy Dwór Mazowiecki zakończył rozgrywki II ligi wschodniej na 6. miejscu, Ruch Wysokie Mazowieckie na 7. miejscu, a Wigry Suwałki okupiły 8. lokatę. Do drugiego w tabeli Kolejarza Stróże zabrakło Świtowi trzech punktów (58 "oczek"), a pozostałym pięć punktów (oba podlaskie kluby zgromadziły na swoim koncie po 56 "oczek").

>>> Dodaj swój komentarz <<<


Źródło: własne odnośnie Świtu i www.sportowefakty.pl (Tomasz Kozioł) odnośnie Ruchu i Wigier

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 następna >>


 Świt I
 III liga 2019/2020
 grupa I


(tr. Marek Brzozowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Liga Okręgowa 2019/2020
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski ?)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2020 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.