Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1676472

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 34.200.222.93
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Żbik Nasielsk 0-9 (0-4)

2011-04-22; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska, Świt II Mecze

22 kwietnia (piątek) 2011, godz. 17:30
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Żbik Nasielsk 0-9 (0-4)
Maxwell 5' (karny)
0-1 Choroba 5' (dobija, po tym jak Telechowski broni karnego)
0-2 Załoga 9'
0-3 Załoga 18'
0-4 Maxwell 40'
0-5 Unierzyski 47'
0-6 Kotarski 56'
0-7 Załoga 75'
0-8 Unierzyski 85' (karny)
0-9 Maxwell 87'

Świt II: Telechowski (6, Kamil ...) - Pepel, Pruchniewicz, Gajewski, Więcławski - Brzyski, Rak, Figacz, Chmielewski - Zalewski, Sotowicz

Cały mecz był jednostronny. Na boisku dominowała tylko jedna drużyna z Nasielska. Przybyli na spotkanie kibice nie mogli narzekać na ilość bramek, które zobaczyli. Martwi sytuacja Świtu II w Lidze Okręgowej, są na ostatnim miejscu i raczej nic nie zapowiada, żeby coś miało zmienić się na lepsze.


W Wielki Piątek na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej walczące o utrzymanie się w okręgówce rezerwy nowodworskiego Świtu podjęły bijącego się o awans do IV ligi Żbika i uległy mu aż 0:9.

Spotkanie od początku było jednostronne. W 5 minucie rzut karny wykonywany przez Maxwella Elotę obronił Krzysztof Telechowski, ale golkiper „biało-zielonych” był bezradny przy dobitce Łukasza Choroby. Mało tego, podczas tej interwencji bramkarz Świtu doznał kontuzji i potrzebna była zmiana. 5 minut później na 2:0 podwyższył Rafał Załoga, a przed przerwą po golu dołożyli jeszcze ponownie Rafał Załoga i Maxwell Elota.

Po zmianie stron nowodworzanie nie poddali się i stworzyli kilka sytuacji pod bramką gości, ale nie byli w stanie zamienić na honorowe trafienie nawet doskonałych okazji strzeleckich. Natomiast goście systematycznie dokumentowali swoją przewagę i dołożyli jeszcze 5 trafień. Mecz zakończył się zatem pogromem „biało-zielonych”, który ukazał, jaka przepaść dzieli zespoły występujące w tej samej lidze, ale różniące się poziomem nie jednej, a dwóch klas.

W najbliższej 22. kolejce MKS Świt II zagra 30 kwietnia lub 1 maja na wyjeździe z PKS Radość Warszawa, który zajmuje 4. miejsce w Lidze Okręgowej.

Wyniki wszystkich meczów 21. kolejki:

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 22 kwietnia

2011-04-22; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze, 95' Mecze, 98'/99' Aktualności
22 kwietnia (piątek) 2011, godz. 10:00
Świt 98' Nowy Dwór Mazowiecki - PKS Radość 98' Warszawa 3-1 (2-1)
Bartosz Pasierowski, Kamil Cywiński

Sędziował: Bożek

22 kwietnia (piątek) 2011, godz. 11:00
Gwardia 93' Warszawa - Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki 2-1 (1-0)
Grzelak

Świt 93': Skorupski - Wołkowicz, Ziemiecki, Sawicki, Wójcikowski - Świderski, Grzelak , Koźliński, Krawczyk - Zych, Suchocki

Sędziował: Magdziak

22 kwietnia (piątek) 2011, godz. 12:00
Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki - LKS Chlebnia 95' 7-0 (5-0)
Dymski, Wyszyński, Więckowski, ..., ...

Świt 95': Sosiński - Koziara, Wodyński, Łądka, Radzikowski - Radomski, Olszewski, Więckowski , Turek - Dymski , Wyszyński

Sędziował: Lewandowski


1) Relacja z trybun po przegranym meczu 0-4 z Wisłą Płock
- oni mają chronić, ale kto ochroni nas przed nimi?
2) Krewki ochroniarz atakuje gazem
3) Echo sobotniego popołudnia
4) PROTEST kibiców drużyny OKS Otwock
5) Powtórka z „rozrywki”

2011-04-21; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska

1) Relacja z trybun po przegranym meczu 0-4 z Wisłą Płock - oni mają chronić, ale kto ochroni nas przed nimi?


Jedno z ciekawszych spotkań rundy – dobra ekipa kibicowska, derby Mazowsza, bliska odległość obydwu miast i inne czynniki. Miało docelowo odbyć się bez kibiców gości, o czym wspominaliśmy w oddzielnym newsie. Jak czas pokazał, nie brakowało chętnych z Płocka (w formie niezorganizowanej) którzy wybrali się do Nowego Dworu, aby obejrzeć ciekawe widowisko piłkarskie (w wykonaniu TYLKO ich drużyny).
Biało–zieloni kibice wykazali chęć udostępnienia części trybuny dla przyjezdnych, co pozwoliłoby na obejście kar nałożonych przez PZPN, jednakże plan ten nie wypalił. Dlaczego?

Dochodziły wiadomości, że zgody na to nie wyrazili kolejno – płocka policja, zarząd klubu MKS Świt, policja, delegat PZPN, jakiś dyrektor obserwator. Gdyby „przerzucanie piłeczki” trwałoby dalej, zapewne wyszłoby na to, że decyzję w trybie natychmiastowym mówiącą o bezwzględnym niewpuszczaniu kibiców Wisły wydał Prezydent Komorowski lub Dalajlama. Po prostu – komuś na tym zależało.

Nasz młyn (40-50 osób) dał kilka razy znać o tym, że nie godzi się z zaistniałą sytuacją, intonując wiadome przyśpiewki. Na płocie zawisły 2 flagi – 1935 i Nowego Dworu. Doping można ocenić jako dobry. Dodatkowo, żeby był lepszy – wodzireja wspomagał inny kibic, który motywował spod gniazda. Podczas meczu dwa razy pogujemy, dla pobudzenia atmosfery. Pomimo wysoce niesatysfakcjonującego wyniku, doping nie ustaje i jest niezmiennie dobry.

Goście – po uniemożliwieniu im przez w/w obejrzenia meczu z perspektywy trybun, „łaskawie” pozwolono im obserwacje zza płotu. Określili się na ok.120 osób. Dopingowali sporadycznie, ale głośno. Na meczu bez jakichkolwiek bluzgów pod adresem kibiców obu klubów.

Pod koniec meczu, doszło na naszej trybunie do zamieszania. Do kibica, który wszedł na płot, aby wspomagać wodzireja podszedł ochroniarz, by w sposób niekoniecznie delikatny usunąć go z tego miejsca. Za ów kibicem wstawił się drugi, za co został potraktowany werbalno-wulgarnie przez jednostkę służb. Doszło do rękoczynów, a ochroniarz użył gazu. Zabawka – psikawka tak przypadła mu do gustu, że postanowił wypędzić i zagazować cała trybunę, a co tam!
Gazem kibola, kobietę, dziecko, czy staruszka – nieważne. Ważne żeby być kozakiem niczym Tommy Lee Jones w „Ściganym”. Pominę już sytuację w których jeden ochroniarz popycha kibica na drugiego ochroniarza tak, aby wyglądało to na jego atak. Po meczu kamerowanie przez mundurowe służby i robienie kibicom zdjęć. Podobnież były również jakieś próby bicia rekordów z pałką w ręku w biegu za kibicem po parkingu.

Podsumowując cała sytuację, nie będę pisał dużo. Za pisanie dużo, można iść siedzieć – taka wolność słowa i poprawność. Ochrona prowokowała (o czym pisaliśmy już wcześniej), prowokowała aż dała sobie upust. Bo przecież są niezniszczalni, nietykalni. A ich zachowanie powinno dać do myślenia innym, a przede wszystkim Zarządowi, który nie może „chować głowy w piasek” – zwłaszcza, że po wczorajszym meczu narzekali nie tylko kibice „spod blachy” ale także inni kibice – nie pierwszy z resztą raz (pamiętacie mecz z Jastrzębiem?). Bo takie zachowanie przypomina zachowanie niektórych jednostek, niekoniecznie z tej epoki. Ale w czasach kiedy kibic jest oficjalnym bandytą, stoimy na przegranej pozycji. Tylko kto nas ochroni przed „fokusowymi bandytami”?
Źródło / Autor: www.bialo-zieloni.pl (strona kibiców Świtu) / Intruder


2) Krewki ochroniarz atakuje gazemŹródło / Autor: Gazeta Nowodworska / BW


3) Echo sobotniego popołudnia


Nie milknie sprawa nadużycia siły (i gazu) przez ochronę wobec kibiców, podczas sobotniego meczu pomiędzy Świtem, a Wisłą Płock. Wspomnianym wydarzeniem postanowiła zająć się jedna z lokalnych gazet, która w sposób obiektywny opisuje zamieszanie na trybunie. Przytaczać całego artykułu nie ma sensu (przeczytać go można w najnowszym numerze Gazety Nowodworskiej), ale podjąć komentarz i refleksję – owszem. Redaktor, który sporządził ów artykuł, w pierwszej kolejności poruszył temat niewpuszczenia niezorganizowanej grupy kibiców Wisły. Również żurnaliście decyzja o niewpuszczeniu Wiślaków na teren stadionu (nie do „klatki”) wydała się nieracjonalna.

Więcej uwagi, (a raczej – papieru) poświęcono spięciu, pomiędzy kibicami, a ochroniarzem (właściwie kilkoma, bo pierwszoplanowych „aktorów” bez pokazywania palcem możecie zobaczyć na zdjęciu w innym newsie). Redaktor podjął próbę skonfrontowania dwóch wersji – jednego z kibiców, naocznego świadka zdarzenia, oraz prezesa Cicheckiego. Kibic opisuje zajście, wskazuje winę – która jak kij – ma dwa końce. Natomiast prezes Cichecki wypowiada się w stylu przygotowanej regułki z konferencji prasowej. Zaskakująco wskazuje przyczynę całego zamieszania – próba solidaryzowania się kibiców miejscowych z sympatykami Wisły. Tylko, że spięcie wynikło nie ze strony kibiców gości, a ochrony!

Od prezesa, jako osoby do niedawna uczestniczącej aktywnie w życiu kibicowskim „Biało–zielonych”, nie można co prawda wymagać bezwzględnego obrania stanowiska wspierającego kibiców, ale obiektywnej wypowiedzi – czemu nie. Niestety, ta dla prasy takowa nie była – po wrzuceniu wszystkich kibiców „spod blachy” do worka z napisem „pseudokibice”, pada stwierdzenie, że… ochroniarze to normalni ludzie. Otóż oświadczamy – ochroniarze to nie są normalni ludzie, co udowodnili dobitnie na ostatnim meczu, a proces wydobywania z siebie drugiej tożsamości (niczym Dr. Jeckyll i Mr. Hyde) rozpoczęli od pierwszej kolejki obecnej rundy, prowokując i stwarzając sztuczne problemy.

Jako, że obecny prezes utrzymuje dobre relacje z kibicami „spod blachy”, ci drudzy zgłaszali wszystkie zastrzeżenia co do pracy ochroniarzy osobiście włodarzowi – jak widać nic to nie zmieniło, a kulminacja nastąpiła w sobotę. Aby nie było za słodko, można stwierdzić krótko – każdy powinien odpowiadać za swoje zachowanie (tyczy się zarówno ochrony, jak i kibiców obecnych na feralnym meczu). Ale niech każdy sobie odpowie w duchu na pytanie, czy pochwalałby postawę, w której ochroniarz zwraca się do nas per „kurwo” (przepraszam za obsceniczny język, ale tylko cytuję, a ochroniarz za to nie przepraszał)? Ja osobiście nie. Więc jeśli istnieje w Polsce sprawiedliwość – siepacze z D.S Fokus powinni odpowiedzieć za swoje marne prowokacje tak samo jak za swoje zachowanie odpowiedzieli kibice.

Redaktor swój tekst puentuje racjonalnym podziałem ról na stadionie – kibica i służb porządkowych. Ja powyższą refleksję zakończę małą dygresją. Obecnych kibiców uczęszczających „pod blachę”szufladkuje się jako pseudokibiców, złych kiboli, którzy szukali „dymu” z ochroną. Ale kilka lat temu była identyczna sytuacja – 13 listopada 2004r., mecz z ŁKS Łódź. Pamiętacie? Po meczu ochrona katuje kibiców Świtu. Wtedy oni byli „ofiarami”, dziś my jesteśmy „pseudokibicami”. Czyżby w wypowiedź prezesa wkradła się świtowa hipokryzja? A może podział na lepszych i gorszych znajomych..?
Źródło / Autor: www.bialo-zieloni.pl (strona kibiców Świtu) / Intruder

4) PROTEST kibiców drużyny OKS Otwock


W związku z zachowaniem pracowników agencji ochrony FOKUS, które miało miejsce na dzisiejszym meczu z Sokołem Sokółka ogłaszamy niniejszym protest. Zawieszamy wszelką prowadzoną przez nas działalność.

Nie będziemy tworzyć atmosfery na meczach w Otwocku – nie będziemy prowadzić dopingu oraz tworzyć opraw.

Zaprzestajemy prowadzenia strony oksotwock.pl

Zaprzestajemy wszelkich akcji promocyjnych klubu – min. plakatowania miasta przed każdym z meczów.

Pracownicy agencji ochrony FOKUS odkąd tylko pojawili się na meczach naszego klubu prowokowali nas swoim aroganckim, nieprofesjonalnym oraz agresywnym zachowaniem. Wydarzenia, które miały miejsce w dniu dzisiejszym przelały czarę goryczy. Pracownicy tej firmy zachowują się w podobny sposób nie tylko na otwockim stadionie. Tydzień wcześniej skandaliczne zdarzenia miały miejsce na meczu w Nowym Dworze pomiędzy tamtejszym Świtem, a Wisłą Płock. Ochroniarze agencji FOKUS po przeprowadzeniu prowokacji zaatakowali wtedy kibiców Świtu gazem. W całym zajściu ucierpieli nie tylko kibice z tak zwanego „młyna”, ale także i osoby postronne – rodziny z dziećmi oraz ludzie starsi.

Nie wyobrażamy sobie dalszej działalności w obecnych warunkach. Bandyckie metody ochrony trafnie opisali kibice Świtu:
- takie zachowanie przypomina zachowanie niektórych jednostek, niekoniecznie z tej epoki. Ale w czasach kiedy kibic jest oficjalnym bandytą, stoimy na przegranej pozycji. Tylko kto nas ochroni przed „fokusowymi bandytami”?

Poziom zakłamania pracowników tej firmy jest przerażający. Stojąc już poza obiektem usłyszeliśmy jak przez swoje "szczekaczki" ustalali, iż w razie problemów po dzisiejszym meczu będą trzymali się wersji, że to my ich sprowokowaliśmy rzucając w nich kamieniami. Na meczu z Sokołem nie poleciał w ich stronę ani jeden kamień. Ochroniarze poturbowali także naszego niepełnoletniego kolegę, który był zaledwie dwa miesiące po ciężkiej operacji kręgosłupa.

Takim działaniom ochrony mówimy stanowcze NIE!

Przedstawiamy nasz postulat. Wzywamy zarząd klubu do niezwłocznego zaprzestania współpracy z agencją ochrony FOKUS. Jest to jedyny warunek, aby zakończyć protest. Do tego czasu apelujemy do wszystkich kibiców, którym zależy na atmosferze panującej na otwockim stadionie o bojkot i nie przychodzenie na mecze.

Źródło / Autor: www.oksotwock.pl / KIBICE OKSu OTWOCK

5) Powtórka z „rozrywki”


W dniu wczorajszym, swój mecz w Otwocku rozgrywał miejscowy OKS. Przeciwnikiem był Sokół Sokółka. Jak co mecz, miejscowym fanatykom zależało na uświetnieniu widowiska i „ubarwieniu” trybun. Nie chodzi mi o filozoficzne wnikanie w struktury kibiców z Otwocka, ani o grę piłkarzy. Czemu więc pisze tego newsa?

Pragnę zwrócić Waszą uwagę na to, co działo się podczas owego spotkania. Otóż kibice zostali zaatakowani przez służby ochroniarskie. Jakie? PRZEZ D.S FOKUS! Scenariusz jest łudząco podobny do nowodworskiej historii. Jak relacjonują kibice OKS-u na stronie klubowej – pracownicy wspomnianej firmy od początku rundy prowokowali swoim zachowaniem kibiców (skąd My to znamy) oraz nadużywali swoich uprawnień. Do tego poszkodowani zwrócili uwagę na brak kultury osobistej ochroniarzy. Punkt kulminacyjny wypadł na dzień wczorajszy, kiedy to ochroniarze zaatakowali miejscowych kibiców, którzy nie dali ku temu powodu. Zakłamane istoty z D.S Fokus najwyraźniej zdają sobie sprawę ze swojej winy i z tego, że działają wbrew prawu gdyż między sobą ustalają wygodną dla siebie wersje – w Nowym Dworze byli „pijani pseudokibice”, w Otwocku „kibice obrzucali ich kamieniami na co musieli odpowiedzieć interwencją”! Oczywiście nie muszę dodawać, że fanatykom z Otwocka zależy na dobrej atmosferze na trybunach, a nie na rzucaniu kamieniami. Cała sytuacja zakrawa na skandal – jak wieść niesie, fokuśni siepacze skatowali chłopaka, który niedawno powrócił do zdrowia po ciężkiej operacji – i to działanie nas jakoś nie dziwi, biorąc pod uwagę że na stadionie w Nowym Dworze „workami treningowymi” niekoniecznie byli krwiożerczy kibole, ale także starsi ludzie, kobiety itp.

Skończyło się na tym, że chłopaki z Otwocka przez takowe działanie ochrony, postanowili bojkotować mecze u siebie i zawiesić wszelką działalność (brak dopingu, flag opraw). Wezwali również Zarząd do zerwania umowy pomiędzy klubem, a D.S Fokus.

Jak widać, nie byliśmy wyjątkiem/jedynym celem jeśli chodzi o działania „porządkowe” wspomnianej firmy ochroniarskiej. Zastanawia fakt, iż do całej sytuacji nadal oficjalnie nie odniósł się nasz Klub. W takim wypadku można czekać, na zajęcie oficjalnego stanowiska i wystosowania komunikatu, lub postawienie sobie przez każdego z nas retorycznych pytań – czy ochrona Fokus odpowie za swoje zachowanie w Nowym Dworze i Otwocku? Czy wyciągnięto wobec pierwszoplanowych bohaterów konsekwencje? Czy nieprzystosowane do obcowania z ludźmi służby nadal będą przebywać podczas meczów w NDM? Tym bardziej Zarząd powinien myśleć co w takim wypadku powinno się zrobić, gdyż jak się dowiedzieliśmy, w Otwocku zamieszane były te same osoby z ochrony, które rozrabiały na ostatnim spotkaniu Świtu (porównanie zdjęć i relacja naocznych świadków).

Na koniec pozostaje życzyć kibicom OKS-u wytrwałości w działaniach, pomyślnego zakończenia akcji, pozbycia się D.S Fokus, a także rychłego wznowienia działalności. Swoją drogą, może warto zastanowić się nad wprowadzeniem na Sportowej podobnych działań, wobec braku zdecydowanych działań protekcyjnych Zarządu? Już kilka razy pokazaliśmy, że kibic odgrywa duża rolę (szczególnie w marketingu), a jak nie ma kibiców – nie ma niczego…
Źródło / Autor: www.bialo-zieloni.pl (strona kibiców Świtu) / Intruder

25. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-04-21; XoNoX
Aktualności
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 25. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się 21-23 kwietnia.

Grupa wschodnia:

21 kwietnia (czwartek):
Start Otwock - Sokół Sokółka, godz. 16:00, sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)

22 kwietnia (piątek):
Ruch Wysokie Mazowieckie - Motor Lublin, godz. 15:30, sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)
Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola, godz. 19:00, sędzia: Łukasz Szczech (Białystok)

23 kwietnia (sobota):
Stal Rzeszów - Resovia, godz. 11:00, sędzia: Leszek Gawron (Mielec)
Okocimski KS Brzesko - OKS 1945 Olsztyn, godz. 13:00, sędzia: Tomasz Zieliński (Konin)
Pelikan Łowicz - Puszcza Niepołomice, godz. 14:00, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)
Wisła Płock - Olimpia Elbląg, godz. 14:30, sędzia: Andrzej Meler (Toruń)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki, godz. 15:00, sędzia: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)
Jeziorak Iława - GLKS Nadarzyn, godz. 16:00, sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk)

Źródło: PZPN

Pomocnik Świtu George Enow w meczu z Wisłą Płock
złamał nos, a Odong Obem będzie pauzował do 10 dni

2011-04-18; XoNoX
Aktualności
Pomocnik Świtu George Enow w przegranym meczu 0-4 z Wisłą Płock musiał opuścić boisko już w 36. minucie, wszedł za niego Figacz. Powodem tego, jak poinformował na konferencji pomeczowej trener Świtu Przemysław Cecherz, jest to, że zawodnik złamał nos. Oczywiście to wstępna diagnoza, faktyczny stan potwierdzą przeprowadzone w ciągu najbliższych dni badania, w tym prześwietlenie.

Przy okazji na konferencji zadano też pytanie jak długo pomocnik Marcellinus Odong Obem będzie jeszcze pauzował, odpowiedź, która padła to 10 dni przerwy, z ewentualną możliwością gry w meczu 25. kolejki na własnym stadionie w sobotę 23 kwietnia o godzinie 15:00 z Wigrami Suwałki, ale tego do końca nie jest nikt pewien.

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 17 kwietnia

2011-04-17; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze, 98'/99' Aktualności
17 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 10:00
UKS Młode Orły 99' Nowy Dwór Mazowiecki - UKS Białe Orły 99' Warszawa 2-4


17 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 12:15
Świt 2000 Nowy Dwór Mazowiecki - Ząbkovia 2000 Ząbki 6-1
- Julia Gwóźdź

Ząbkovia 2000: Ania Dobosz - Magda Dąbrowska, Ola Ferens, Magda Górecka, Julia Gwóźdź , Iga Kowalczyk, Klaudia Krawczyk, Julia Męcik, Kamila Niemyjska, Ewa Pluta, Paulina Szymańska, Weronika Ślesicka, Klaudia Tuszyńska, Natalia Zawadzka


17 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 14:00
UKS Białe Orły 98' Warszawa - Świt 98' Nowy Dwór Mazowiecki 5-0
1-0 Rafał Pietrzak 16' (as. Tomasz Aleksiejuk)
2-0 Kamil Świderski 37' (k)
3-0 Mateusz Kalinowski 47' (as. Kamil Faryniarz)
4-0 Kacper Pękała 60' (as. Mateusz Mazur)
5-0 Mateusz Mazur 61' (as. Bartek Szewczyk)

17 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 14:30
Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki - Piast 95' Piastów 2-5 (0-3)
0-1 Radosław Jankiewicz
0-2 Radosław Jankiewicz
0-3 Jakub Skórzyński
0-4 Emil Błaszczyk
1-4 ...
1-5 Emil Błaszczyk
2-5 ...

Piast 95: Krzysztof Palczewski - Maciej Trzonek (70, Konrad Stypułkowski), Maciej Zygadło, Tomasz Stopka (65, Kamil Komosa), Piotr Pocztański, Filip Sepczuk (40, Emil Błaszczyk ), Mateusz Kunik, (40, Tomasz Wydurski) Piotr Barej (70, Michał Binkiewicz ), Jakub Skórzyński © , Michał Stempel (65, Karol Oder), Radosław Jankiewicz

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 16 kwietnia

2011-04-16; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze, 97' Mecze, 98'/99' Aktualności
16 kwietnia (sobota) 2011, godz. 10:30
Świt 2001 Nowy Dwór Mazowiecki - GKP 2001 Targówek Warszawa 0-18 (0-5,0-2,0-7,0-4)

Świt 2001: Wojtasik - Zawadzki, Nadulski, Trojak, Godziszewski, Gortat, Zmysłowski

16 kwietnia (sobota) 2011, godz. 11:30
Orły 97' Zielonka - Świt 97' Nowy Dwór Mazowiecki 6-4
1-0 Zaboklicki
2-0 Jackowski
3-0 Rzeszotarski
3-1 Tolak
3-2 Szczepański
4-2 Zaboklicki
4-3 Szczepański
5-3 Zaboklicki
5-4 Szczepański
6-4 Sobota

Świt 97: Chapuła - Pietroń, Sakowski, Sajewski, Wojtiuk - Łachmański, Ołdak, Trojak, Tolak - Szczepański , Stecyna
Zagrali również: Puchacz, Szlubowski, Smardzewski, Kwiatkowski

16 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 18:30
Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki - Żbik 96' Nasielsk 6-1
0-1 zawodnik Żbika
1-1 Radzikowski (asysta Radomski)
2-1 Kaleja (asysta Radomski
3-1 Radomski (asysta Radzikowski)
4-1 Kaleja (asysta Swatek)
5-1 Radzikowski
6-1 Kaleja (asysta Chróstowski)

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Płock 0-4 (0-4)

2011-04-16; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

Dzisiaj rozegrano większość spotkań 24. kolejki II ligi wschodniej. Olimpia Elbląg obroniła pozycję lidera dzięki zwycięstwu 1-0 (1-0) z Okocimskim KS Brzesko. Wysoką porażkę poniósł Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który na swoim boisku dał się ograć 0-4 (0-4) Wiśle Płock. W meczu pomiędzy zespołami z dołu tabeli Motor Lublin pokonał 2-1 (1-0) Start Otwock.

16 kwietnia (sobota) 2011, godz. 16:00
II liga wschodnia - 24. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Płock 0-4 (0-4)
0-1 Marcin Nowacki 23'
0-2 Kamil Biliński 31'
0-3 Damian Jaroń 38'
0-4 Kamil Biliński 43'

Świt: Bigajski - Lendzion , Reginis, Woropajew, Drwęcki - Kosiec, Enow (36, Figacz), Szymiczek (46, Czerkas), Gmitrzuk, Strzałkowski (46, Maślanka) - Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Wisła: Kamiński - Nadolski, Mariucci, Wyczałkowski, Hus - Jaroń (83, Hiszpański), Adamczyk, Lewandowski (89, Skumórski), Matar (80, Kursa), Nowacki - Biliński (70, Twardowski)
Trener: Mieczysław Broniszewski

Sędziował: Jacek Lis (Katowice)
Widzów: ~270 (w tym 119 kibiców z Płocka poza ogrodzeniem stadionu)

(w lepszej jakości)

Powiedzieli po meczu


Trener Wisły - Mieczysław Broniszewski: Obawialiśmy się tego spotkania, bo wiedzieliśmy, że Świt ma perfekcyjnie opracowane rozgrywanie stałych fragmentów gry i mam dużą satysfakcję, że udało się kolegę Cecherza rozpracować. W pierwszej połowie drużyna grała bardzo dobrze, w drugiej wyglądało to trochę gorzej jednak najważniejsze, że 3 punkty są po naszej stronie.

Trener Świtu - Przemysław Cecherz: Wiedziałem, że dziś moja drużyna będzie gorzej wyglądała fizycznie z powodu rozgrywanego w środę spotkania z Ruchem Wysokie Mazowieckie na bardzo złym boisku. Do tego doszły kontuzje i wąska kadra. Wisła strzeliła bramki po świetnych akcjach i dobrych strzałach z dystansu. Gdyby dłużej utrzymywał się korzystny rezultat może udałoby się drużynie dać z siebie więcej, jednak 4 bramki w pierwszej połowie podcięły nam skrzydła.
(w gorszej jakości)


Wszystkie wyniki meczów 24. kolejki:

Wicher Kobyłka - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (2-2)

2011-04-16; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
16 kwietnia (sobota) 2011, godz. 14:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 20. kolejka

Wicher Kobyłka - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (2-2)
0-1 Sotowicz 2'
1-1 Tomasz Domański 19'
1-2 Więcławski 23'
2-2 Kamil Rakowski 33'

W najbliższej 21. kolejce MKS Świt II zagra 23 kwietnia u siebie ze Żbikiem Nasielsk, który ostatnio u siebie wygrał
 7:1 z Legionovią II Legionowo.

Wyniki wszystkich meczów 20. kolejki:

Ruch Wysokie Maz. - Świt Nowy Dwór Maz. 1-1 (1-0)
Remis po ostrej walce...

2011-04-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, wspolczesna.pl, 90minut.pl

Dzisiaj rozegrano trzy zaległe spotkanie 19. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej. Szansy na objęcie pozycji lidera tabeli nie wykorzystali piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, którzy zremisowali w Wysokiem Mazowieckiem z Ruchem 1-1. Piąte zwycięstwo wiosną odnieśli piłkarze Okocimskiego KS Brzesko. Tym razem wygrali 2-1 ze Stalą Rzeszów.

13 kwietnia (środa) 2011, godz. 16:00
II liga wschodnia - zaległa 19. kolejka

Ruch Wysokie Mazowieckie - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
1-0 Michał Oświęcimka 41'
1-1 Adam Gmitrzuk 53'

Ruch: Rakowiecki – Galiński, Kołłątaj, Urban, Drągowski – Trzaskalski , Kułkiewicz, Jegliński, Kołodziejczyk – Oświęcimka , Nowicki (20, Grzybowski)
Ławka rezerwowych: Wiech
Trener: Sławomir Kopczewski

Świt: Bigajski – Lendzion, Reginis, Woropajew , Szymiczek – Kosiec, Enow , Gmitrzuk (70, Figacz), Maślanka (73, Drwęcki) – Zjawiński , Strzałkowski
Ławka rezerwowych: Różycki
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Zbigniew Zych (Lublin)
Widzów: ...

W zaległym meczu II ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Spotkanie w Wysokiem Mazowieckiem było twardą, męską rozgrywką. W ulewnym deszczu, na mokrej murawie dochodziło do ostrych starć, a sędzia Zbigniew Zych z Lublina pokazał 10 kartek. Tą bezpardonową walkę ciężką kontuzją przypłacił jeden z zawodników Ruchu - Arkadiusz Nowicki. W 20. minucie został zniesiony z boiska i odwieziony do szpitala.
Mecz zakończył się remisem. Tuż przed przerwą zawodnik Ruchu - Łukasz Jegliński - urwał się rywalom, podał do Michała Oświęcimki, a ten nie zmarnował szansy i pokonał bramkarza Świtu - Bigajskiego.
Nowodworzanie jednak nie zamierzali pogodzić się z porażką. W 53. minucie do wyrównania doprowadził Adam Gmitrzuk, który zdobył już łącznie 6 bramek dla Świtu, w klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Dariusz Zjawiński, który ma 9 trafień.

#

Ruch Wysokie Mazowieckie zachował miano drużyny niepokonanej wiosną na własnym boisku. Mleczni zremisowali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w meczu zaległym.

- Punkt zdobyty w starciu z silnym rywalem na pewno cieszy, lecz martwią nieco okoliczności, w jakich do tego doszło. Straciliśmy do końca sezonu napastnika Arkadiusza Nowickiego, który ze złamaną nogą został odwieziony do szpitala – mówi Sławomir Kopczewski, trener Ruchu.

Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach, gdyż padający deszcz zamienił płytę boiska w grzęzawisko. Ponadto obie drużyny nie zamierzały odpuszczać i stąd było sporo twardej, a momentami nawet brutalnej walki.

Po jednym ze starć poważnej kontuzji nabawił się Nowicki, który jeszcze w środę przeszedł operację złamanej nogi. Piłkarz na pewno nie wróci w tym sezonie na boisko.

To spore osłabienie, bo Arek był naszym silnym punktem – zauważa Kopczewski.

Mimo braku napastnika Mleczni tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Podanie Łukasza Jeglińskiego na bramkę zamienił Michał Oświęcimka.

Na początku drugiej połowy rywale wyrównali po strzale Adama Gmitrzuka. To z kolei wzbudziło gniew miejscowych, którzy po tej sytuacji mieli sporo pretensji do sędziego.

Był ewidentny spalony, a wcześniej akcja poszła po wrzucie z autu, który był wykonany z boiska – denerwuje się opiekun Ruchu. – Do końca szukaliśmy zwycięskiego gola. Nawet go strzeliliśmy, lecz trafienie Jeglińskiego nie zostało uznane przez sędziego – kończy.

#

Natomiast już w najbliższą sobotę 16 kwietnia o godzinie 16:00 wicelider Świt Nowy Dwór Mazowiecki podejmie u siebie Wisłę Płock zajmują 4. miejsce, a tydzień później w sobotę 23 kwietnia o godzinie 15:00 ponownie u siebie MKS Świt zagra z Wigrami Suwałki.

Wszystkie wyniki zaległych meczów 19. kolejki:

Zaległe mecze 19. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-04-11; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia zaległych meczów 19. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się 13 kwietnia.

Grupa wschodnia:

13 kwietnia (środa):
Stal Rzeszów - Okocimski KS Brzesko, godz. 16:00, sędzia: Robert Hasselbusch (Warszawa)
Ruch Wysokie Mazowieckie - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, godz. 16:00, sędzia: Zbigniew Zych (Lublin)
Motor Lublin - GLKS Nadarzyn, godz. 16:00, sędzia: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice)

Źródło: PZPN

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Serock 1-1 (1-0)

2011-04-10; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
10 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 12:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 19. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Serock 1-1 (1-0)
1-0 Michał Strzałkowski 25' (k)
1-1 Krzysztof Szymański 82'

Sędziował: Ciecierski

W najbliższej 20. kolejce MKS Świt II zagra 16 lub 17 kwietnia na wyjeździe z Wichrem Kobyłka, który ostatnio na wyjeździe przegrał
 0:3 z Legionovią II Legionowo.

Wyniki wszystkich meczów 19. kolejki:

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 10 kwietnia

2011-04-10; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze, 96' Mecze
10 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 10:00
Wicher 96' Kobyłka - Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki 2-4
0-1 Płonkowski (asysta Wodziński)
0-2 Łądka (karny, po faulu na Wodzińskim)
1-2 zawodnik Wichru
1-3 Płonkowski (asysta Wodziński)
1-4 Radomski (asysta Wodziński)
2-4 zawodnik Wichru

10 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 11:00
Agrykola 93' Warszawa - Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki 7-0 (2-0)

Świt 93': Skorupski - Wołkowicz, Ziemiecki, Wójcikowski, Sawicki - Radwański B., Koźliński, Krawczyk, Świderski - Nowakowski, Zych

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 9 kwietnia

2011-04-09; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze, 97' Mecze, 98'/99' Aktualności, U-14 - NOSIR Świt 1998
9 kwietnia (sobota) 2011, godz. 10:00
Junak 2000 Warszawa - Świt 2001 Nowy Dwór Mazowiecki 5-2

9 kwietnia (sobota) 2011, godz. 10:00
Świt 2000 Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia 2000 Legionowo 2-5
- Wojtek Nowak, Tomasz Andrzejewski, Bartłomiej Bednarz, Marcin Dudko

9 kwietnia (sobota) 2011, godz. 11:00
MKS 95' Ciechanów - Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki 5-2 (1-2)
- Dymski, Pruchniewicz

Świt 95': Sosiński - Koziara, Wodyński, Graf, Umański, Pruchniewicz , Olszewski, Siwek, Turek, Krysztofiak, Dymski

9 kwietnia (sobota) 2011, godz. 11:00
Mazur 97' Radzymin - Świt 97' Nowy Dwór Mazowiecki 3-4

9 kwietnia (sobota) 2011, godz. 12:00
Świt 98' Nowy Dwór Mazowiecki - Bóbr 98' Tłuszcz x-x

Okocimski KS Brzesko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0

2011-04-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

Dzisiaj odbyło się pięć spotkań 23. kolejki II ligi grupy wschodniej. Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej odnotował lider tabeli - Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Przemysława Cecherza przegrali w Brzesku z Okocimskim Klubem Sportowym 0-1 (0-1).

9 kwietnia (sobota) 2011, godz. 16:00
II liga wschodnia - 23. kolejka

Okocimski KS Brzesko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)
1-0 Sebastian Głaz 9'

Okocimski: Trela - Szymonik, Policht, Czerwiński, Wawryka - Pyciak (88, Rupa ), Głaz , Baliga, Łytwiniuk - Gil (63, Trznadel), Smółka (90, Kisiel)

Świt: Bigajski - Lendzion, Reginis , Woropajew, Jagodziński (70, Galicki) - Szymiczek, Enow, Gmitrzuk (46, Czerkas), Obem (85, Strzałkowski), Maślanka - Zjawiński

Sędziował: Wojciech Sawa (Chełm)
Widzów: 400

Powiedzieli po meczuGet Adobe Flash player


Get Adobe Flash player

Krzysztof Łętocha, trener Okocimskiego KS:
- Po niefortunnej porażce z Jeziorakiem w pełni zrehabilitowaliśmy się w pojedynku z liderem. Głównym reżyserem gry był mocny, porywisty wiatr, dlatego jeszcze przed meczem ustaliliśmy, że gdy wygramy losowanie to wybierzemy tą połowę, żeby w pierwszej połowie grać z wiatrem. Tak też się stało i wiatr był w pierwszej odsłonie naszym sprzymierzeńcem. W ostatnim czasie bardzo mocno pracowaliśmy nad wykonywaniem stałych fragmentów gry i wreszcie zdobyliśmy bramkę po rzucie rożnym. W drugiej połowie obawialiśmy się troszkę stałych fragmentów gry ze strony rywali, dlatego uczulałem swoich graczy, by byli w tych momentach bardzo skoncentrowani. Cieszymy się ze zwycięstwa tym bardziej, że Świt zagrał na bardzo wysokim poziomie.

Get Adobe Flash player

Przemysław Cecherz, trener Świtu:
- Na boisku spotkały się dwa wyrównane zespoły, niestety spory wpływ na wydarzenia boiskowe miał bardzo mocny wiatr. W pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli grający z wiatrem gospodarze. Po przerwie role się odwróciły i to my posiadaliśmy inicjatywę. Mieliśmy sporo stałych fragmentów gry, niestety wykonywanych jedynie z głębi pola. Szkoda że tuż przed przerwą nie udało się nam doprowadzić do wyrównania, gdyż Okocimskiego od utraty gola uratowała wtedy poprzeczka. W drugiej odsłonie mieliśmy także co najmniej trzy, cztery okazje po których powinna paść bramka, niestety nic nie wpadło i mecz zakończył się naszą porażką.


Get Adobe Flash player

Nie czuję się tak bardzo bohaterem, bohaterem jest cała drużyna
- tak swój występ ocenia Sebastian Głaz - napastnik i strzelec jedynej bramki z 9. minuty dla Okocimski KS Brzesko.


Get Adobe Flash player

To kolejne zwycięstwo potwierdza, że udanie rozpoczęliśmy rundę wiosenną
- podkreśla drugi z napastników Piwoszy tym meczu - Paweł Smółka.

W derbach województwa mazowieckiego Start Otwock zremisował 1-1 (1-0) z GLKS-em Nadarzyn. Wisła Płock dzięki wygranej u siebie z Wigrami Suwałki 2-1 (1-0) awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli. Po raz trzeci z rzędu mecz remisem 1-1 zakończyła Stal Rzeszów, która tym razem podzieliła się punktami z OKS-em 1945 Olsztyn. W obecnej rundzie nadal na własnym stadionie niepokonany jest Jeziorak Iława, który pokonał Stal Stalowa Wola 2-1 (1-0).

Niedzielne mecze 23. kolejki II ligi wschodniej przyniosły zmianę lidera rozgrywek. Wczorajsze potknięcie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki wykorzystała Olimpia Elbląg, która pokonała w Pruszkowie Znicz 2-1 (0-0). Motor Lublin wygrał 2-0 (0-0) z Pelikanem Łowicz i dzięki kolejnemu wiosennemu zwycięstwu wyprzedził w tabeli Start Otwock.


Wyniki wszystkich meczów 23. kolejki:

23. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-04-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 23. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia.

Grupa wschodnia:

9 kwietnia (sobota):

Start Otwock - GLKS Nadarzyn, godz. 14:00, sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Stal Rzeszów - OKS 1945 Olsztyn, godz. 15:00, sędzia: Marcin Michał Woś (Zamość).
Okocimski KS Brzesko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, godz. 16:00, sędzia: Wojciech Sawa (Chełm).
Jeziorak Iława - Stal Stalowa Wola, godz. 16:00, sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).
Wisła Płock - Wigry Suwałki, godz. 19:00, sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).

10 kwietnia (niedziela):
Pelikan Łowicz - Motor Lublin, godz. 11:15, sędzia: Tomasz Zieliński (Konin).
Ruch Wysokie Mazowieckie - Resovia, godz. 15:00, sędzia: Artur Mital (Ciechanów).
Puszcza Niepołomice - Sokół Sokółka, godz. 16:00, sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom).
Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg, godz. 18:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Cenna zaliczka Legii Warszawa dzięki Kucharczykowi

2011-04-06; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski Lechia Gdańsk przegrała na własnym boisku z Legią Warszawa 0-1 (0-0). Jedyną bramkę zdobył w końcówce spotkania Michał Kucharczyk - były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock 3-1 (3-0)

2011-04-06; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

Dzisiaj rozegrano zaległą 18. kolejkę grupy wschodniej II ligi. Pierwsze trzy zespoły w tabeli - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Olimpia Elbląg i Stal Stalowa Wola solidarnie wygrały swoje mecze. Na prowadzeniu utrzymał się Świt, który pokonał Start Otwock 3-1 (3-0). Kontaktu z czołówką nie straciła też czwarta Wisła Płock po pewnej wygranej 3-0 (2-0) z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

6 kwietnia (środa) 2011, godz. 18:00
II liga wschodnia - zaległa 18. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock 3-1 (3-0)
1-0 Dariusz Zjawiński 3'
2-0 Rafał Kosiec 7'
3-0 Odong Marcellinus Obem 32'
3-1 Sebastian Kęska 58'

Świt: Michał Bigajski - Piotr Szymiczek , Tomasz Reginis Karol Drwęcki , Michał Jagodziński, Rafał Kosiec , George Enow, Adam Gmitrzuk, Odong Marcellinus Obem , Piotr Maślanka (62, Łukasz Galicki), Dariusz Zjawiński (78, Adam Czerkas)
Trener: Przemysław Cecherz

Start: Dawid Bułka - Bartosz Bobrowski, Adam Warszawski, Bartłomiej Pacuszka, Paweł Nowotka, Tomasz Karaś, Jacek Moryc (46, Łukasz Choiński), Sebastian Kęska (63, Krzysztof Kuźmińczuk), Patryk Kamiński (63, Bartosz Kozakiewicz), Jarosław Kęsek (33, Wojciech Wocial), Ihor Mihałewśkyj
Trener: Dariusz Dźwigała

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)
Widzów: ~150 (26 gości z Otwocka)

Wszystkie wyniki meczów zaległej 18. kolejki:

Zaległa 18. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-04-04; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia zaległych meczów 18. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się 6 kwietnia.

Grupa wschodnia:

6 kwietnia (środa):

GLKS Nadarzyn - Wigry Suwałki, godz. 16:00, sędzia: Marcin Muszyński (Łódź).
Resovia - Motor Lublin, godz. 16:00, sędzia: Tomasz Piróg (Kraków).
Stal Stalowa Wola - Sokół Sokółka, godz. 16:00, sędzia: Piotr Gajewski (Kraków).
Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz, godz. 16:00, sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa).
Okocimski KS Brzesko - Jeziorak Iława, godz. 16:00, sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).
OKS 1945 Olsztyn - Puszcza Niepołomice, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock, godz. 18:00, sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz).
Wisła Płock - Ruch Wysokie Mazowieckie, godz. 18:30, sędzia: Zbigniew Zych (Lublin).
Znicz Pruszków - Stal Rzeszów, godz. 19:00, sędzia: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice).

Źródło: PZPN

Debiut Piotra Gurzędy w Szynniku Jarosławl

2011-04-04; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Były podstawowy obrońca Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, 24-letni Piotr Gurzęda zadebiutował w Szynniku Jarosławl. W meczu 1. kolejki rosyjskiej II ligi Szynnik przegrał na wyjeździe z FK Chimki 0-2 (0-0). Polski obrońca rozegrał pełne 90 minut.

4 kwietnia 2011, 16:30 - Chimki
FK Chimki 2-0 Szynnik Jarosławl
Andriej Goworow 60, Vladimir Voskoboinikov 90

sędziował: Timur Arsłanbiekow (Moskwa)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Legionovia II Legionowo 1-2 (0-1)

2011-04-03; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze

3 kwietnia (niedziela) 2011, godz. 10:30
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 18. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia II Legionowo 1-2 (0-1)
0-1 Filip Kamiński 29'
0-2 Sebastian Ściechowicz 75'
1-2 Piotr Maślanka 90'

Świt II: Wiśniewski - Kończyński, Gajewski, Woropajew, Pepel (46, Chmielewski), Maślanka , Zalewski (46, Boniecki), Różycki, Galicki (46, Sotowicz), Strzałkowski (75, Drewnowski), Baran
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Legionovia II: Baczyński - E. Łotowski, Chmielewski (46, Wróbel), Mróz, Poterała - Załustowicz, Kamiński , Turski (80, Gumienny), Paweł Madej (58, J.Łotowski) - Ściechowicz , Kalinowski (46, Walętrzak)
Trener: Sebastian Dzisiewicz

Sędziował: Sójka
Widzów: ~50

W najbliższej 19. kolejce MKS Świt II zagra 9 lub 10 kwietnia u siebie z Sokołem Serock, który ostatnio u siebie wygrał
 2:1 z Mazurem Radzymin.

Wszystkie wyniki meczów 18. kolejki:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 1-1 (1-0)

2011-04-02; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, sports.pl, 90minut.pl

2 kwietnia (sobota) 2011, godz. 16:00
II liga wschodnia - 22. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 1-1 (1-0)
1-0 Dariusz Zjawiński 43' (bezpośrednio z rzutu wolnego)
1-1 Tomasz Feliksiak 60' (karny, faulował w polu karnym Tomasz Reginis)

Świt: Michał Bigajski - Marek Lendzion , Karol Drwęcki, Tomasz Reginis, Michał Jagodziński , Piotr Szymiczek ( Łukasz Galicki), Adam Gmitrzuk , George Enow, Odong Obem, Adam Czerkas (59, Rafał Kosiec), Dariusz Zjawiński (77, Michał Strzałkowski)
Trener: Przemysław Cecherz

Znicz: Wojciech Małecki - Maciej Rybaczuk, Norbert Jędrzejczyk, Bartłomiej Makowski, Artur Januszewski, Krzysztof Kopciński (73, Paweł Tomczyk), Rafał Król, Bartosz Osoliński, Marcin Rackiewicz, Kamil Witkowski (55, Kacper Tatara ), Tomasz Feliksiak (65, Kamil Karcz)
Trener: Michał Libich

Sędziował: Andrzej Meler (Toruń)
Widzów: 382 (254 przy spikerce, 120 pod blachą, 8 gości z Pruszkowa)

W najbliższej zaległej 18. kolejce MKS Świt zagra 6 kwietnia (środa) o godzinie 18:00 na własnym stadionie ze Startem Otwock, który ostatnio na wyjeździe w Rzeszowie z Resovią przegrał 0:1 po bramce strzelonej przez Marcina Pontusa w 84. minucie. Trener Startu, Dariusz Dźwigała, po tym meczu udzielił takiej oto wypowiedzi:
- Nie mogę mieć pretensji do swoich zawodnikow. Na pewno dali z siebie wszystko, niestety zawiodła skuteczność. Jestem jednak pełen optymizmu. Jeżeli w Nowym Dworze zagramy tak jak dziś to możemy pokusić się o zwycięstwo.

Dzisiaj rozegrano komplet spotkań 22. kolejki II ligi wschodniej.
Punkty stracił lider tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który zremisował 1-1 (1-0) ze Zniczem Pruszków. Niespodziewanie 0-2 (0-0) swój mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie przegrała Stal Stalowa Wola. Dzięki trzeciemu zwycięstwu na wiosnę straty do czołówki odrabia Okocimski KS, tym razem brzeszczanie pokonali 2-0 (1-0) Wisłę Płock.

Z pięciu czołowych ekip grupy wschodniej żadna nie wygrała meczu w 22. kolejce. Z takiego obrotu sprawy najbardziej cieszy się Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w meczu na szczycie zremisował ze Zniczem Pruszków i utrzymał fotel lidera. Znicz z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej i także nie powinien narzekać na punkt zdobyty kosztem lidera. Narzekać nie mogli także kibice, którzy zebrali się na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim, bo spotkanie stało na dobrym poziomie.

Szansę na zrównanie się punktami z liderem zmarnowała Olimpia Elbląg. Szybko objęte prowadzenie uśpiło podopiecznych Tomasza Arteniuka, którzy nie wykorzystywali dogodnych okazji i do przerwy prowadzili tylko 1:0. W przerwie trener Stali Andrzej Szymański nie szczędził swoim podopiecznym ostrych słów. Ci wykorzystali rozprężenie wicelidera i zdołali wyrównać. Podział punktów z pewnością nie jest powodem do radości dla elblążan, ale też raczej nie jest powodem zmiany na stanowisku trenera.

Tomasz Arteniuk zostawia Olimpię na drugim miejscu w lidze, po serii jedenastu meczów bez porażki i bez ani jednego przegranego meczu na własnym boisku. Mecz ze Stalą prawdopodobnie nie miał już znaczenia dla przyszłości trenera, którego następcę poznamy już we wtorek. Powodem zwolnienia Arteniuka jest łamanie przepisów i brak współpracy z władzami klubu.

Swoich meczów nie potrafiły wygrać także Stal Stalowa Wola i Wisła Płock. Obie ekipy przegrały u siebie po 0:2. "Stalówka" obie bramki straciła z rzutów karnych, a dodatkowo czerwoną kartkę zobaczył Krystian Getinger. O ile o jedenastki piłkarze Stali pretensje mogą mieć do siebie, to już czerwona kartka była kontrowersyjna. Głównym powodem porażki nie było jednak sędziowanie, a brak koncentracji.

Zaskakująco łatwo w Płocku wygrał Okocimski Brzesko. "Piwosze" czujnie się bronili, mądrze kontratakowali i stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Wisła po raz kolejny zaprezentowała się słabo i spadła na 7. miejsce. Z Wisłą pożegnają się Daniel Koczon, Marcin Pacan i Tomasz Grudzień, z którymi klub chce rozwiązać kontrakty z winy zawodników. Do drużyny rezerw trafili Piotr Karwan i Bartosz Wiśniewski. Radykalne kroki mają odmienić Wisłę.

Ciekawiej robi się także na dole tabeli. Motor Lublin ograł Puszczę Niepołomice i wobec kolejnej porażki Startu Otwock już wkrótce może wydostać się ze strefy spadkowej. Sytuacja w I lidze każe jednak sądzić, że z grupy wschodniej spadnie więcej zespołów niż tylko dwa. Na dzień dzisiejszy Motor, Puszcza i Start są już jedną nogą w III lidze, a spokojnie spać nie mogą także zespoły z wyższych miejsc. Obecnie na miejscach spadkowych w I lidze są bowiem aż cztery zespoły, które trafiłyby do grupy wschodniej.

Wszystkie wyniki meczów 22. kolejki:

Świt 93 Nowy Dwór Maz. - Junior 93 Ursynów 0-2 (0-1)

2011-04-02; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

2 kwietnia (sobota) 2011, godz. 10:00

MKS Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki - Junior 93 Ursynów 0-2 (0-1)
0-1 ...
0-2 ...

Świt 93: Skorupski - Wójcikowski, Ziemiecki, Koźliński, Wołkowicz - Radwański B., Nowakowski, Grzelak, Świderski - Zych, Suchocki

Sędziował: Klimczyk
Widzów: 44

II liga wschodnia: Derby Mazowsza - Świt czy Znicz?

2011-04-01; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, sports.pl
Świt Nowy Dwór Mazowiecki podejmować będzie Znicz Pruszków w bardzo ważnym meczu dla układu ligowej tabeli. Znicz właściwie nie może sobie pozwolić na porażkę.

Miało być tak: Michał Libich odmienia Znicz Pruszków, który zaczyna grać przyjemną dla oka i skuteczną piłką. Sezon kończy się szczęśliwym finałem w postaci awansu do I ligi. W rzeczywistości historia Znicza nie wygląda już tak różowo. Runda wiosenna zaczęła się od dwóch porażek, po których trener Libich przestawił się na "antyfutbol". Ta taktyka dała mu remis w meczu z Wisłą Płock, ale na Świt może nie wystarczyć.

Nowodworzanie wiosną rozegrali dwa mecze odnosząc dwa zwycięstwa. Pomimo zaległego meczu Świt jest liderem grupy wschodniej. Mecz ze Zniczem ma być kolejnym krokiem w stronę I ligi i rewanżem za porażkę z sierpnia. Wtedy katem Świtu był Kacper Tatara, który jesienią strzelił 9 goli, a wiosną zagrał do tej pory zaledwie 23 minuty. Może Michał Libich po obejrzeniu pierwszego spotkania tych drużyn zdecyduje się wystawić Tatarę od początku?

Swoje mecze na własnym terenie rozegrają zespoły z miejsc 2.-4. Wicelider z Elbląga podejmować będzie Stal Rzeszów. "Żurawie" wiosną odebrali już punkty Wiśle Płock i postraszyli Świt. W Elblągu postarają się o pierwsze w tym roku zwycięstwo. Wisła spotka się za to z Okocimskim Brzesko. "Piwosze" wygrali ostatnie dwa mecze nie tracąc przy tym gola i są coraz bliżej ścisłej czołówki. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka "Stalówkę" W Stalowej Woli pojawi się Ruch Wysokie Mazowieckie i nie da się ukryć, że to gospodarze będą faworytami tego meczu.

Okazję do opuszczenia przedostatniego miejsca ma Puszcza Niepołomice. Odmieniony zimową rewolucją beniaminek traci już tylko punkt do Startu Otwock, a w weekend zagra z najsłabszym w lidze Motorem Lublin. Godzinę później rozpocznie się mecz Resovii ze Startem Otwock. Drużyna Dariusza Dźwigały wiosną gra fatalnie i wywiezienie choćby punktu ze stolicy Podkarpacia będzie nie lada sukcesem.

Sześć klubów ukaranych przez WD PZPN

2011-03-31; XoNoX
Aktualności
Na podstawie raportów delegatów z ostatniej kolejki rozgrywek piłkarskich, w związku z brakiem porządku na stadionach, Wydział Dyscypliny PZPN ukarał dzisiaj kluby z I i II ligi.

Pogoń Szczecin - kara finansowa 1 tys. zł za brak porządku podczas meczu I ligi z Sandecją Nowy Sącz.

ŁKS - kara finansowa 8 tys. zł za zachowanie kibiców o charakterze rasistowskim podczas meczu I ligi z Wartą Poznań.

Stal Rzeszów - kara finansowa 5 tys. zł za zachowanie kibiców o charakterze rasistowskim podczas meczu II ligi wschodniej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Start Otwock - kara finansowa 1 tys zł. za brak porządku podczas meczu II ligi wschodniej ze Stalą Stalowa Wola.

Resovia - zakaz uczestnictwa zorganizowanych grup kibiców w trakcie najbliższych trzech meczów wyjazdowych, w związku z zachowaniem kibiców w trakcie meczu II ligi wschodniej z Pelikanem. Kara z urzędu ma rygor natychmiastowej wykonalności.


Zawisza Bydgoszcz - zakaz uczestnictwa zorganizowanych grup kibiców w trakcie najbliższych pięciu meczów wyjazdowych, w związku z zachowaniem kibiców w trakcie meczu II ligi zachodniej z Miedzią Legnica. Kara z urzędu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: PZPN

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.