Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1676449

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 34.200.222.93
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Terminy na sezon 2011/2012

2011-06-02; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Podajemy ramowy terminarz rozgrywek I i II ligi oraz Pucharu Polski na sezon 2011/12.

I i II liga

W I i II lidze jesienią zostanie rozegranych aż po 20 kolejek, a wiosną jedynie po 14. Jesienią zaplanowany dwie kolejki środowe, a wiosną - trzy. W nadchodzącym sezonie zaplanowano dłuższą przerwę zimową, bo piłkarze wrócą na boiska dopiero 17 marca. Dokładne terminarze rozgrywek zostaną zaprezentowane najprawdopodobniej pod koniec czerwca.

lipiec - 23-24, 30-31
sierpień - 6-7, 13-14, 20-21, 27-28
wrzesień - 3-4, 10-11, 14 (środa), 17-18, 24-25
październik - 1-2, 8-9, 12 (środa), 15-16, 22-23, 29-30
listopad - 5-6, 12-13, 19-20
marzec - 17-18, 24-25, 31-1
kwiecień - 7, 14-15, 18 (środa), 21-22, 28-29
maj - 5-6, 9 (środa), 12-13, 16 (środa), 19-20, 26-27

Puchar Polski

Rozgrywki Pucharu Polski rozpoczną się 20 lipca. Drużyny I ligi (z sezonu 2010/11) dołączą do rozgrywek 16 sierpnia, a drużyny Ekstraklasy (z sezonu 2010/11) - 20 września. Losowanie rund przedwstępnej i wstępnej odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec czerwca.

Runda przedwstępna - 20 lipca (16 zwycięzców rozgrywek okręgowych i 36 zespołów II ligi 2010/11)
Runda wstępna - 3 sierpnia (26 zwycięzców rundy przedwstępnej, dwa zespoły - wolny los)
I runda - 16-17 sierpnia (14 zwycięzców rundy wstępnej i 18 zespołów I ligi - 2010/11)
1/16 finału - 20-22 września (16 zwycięzców I rundy i 16 zespołów Ekstraklasy - 2010/11)
1/8 finału - 18-20 października
1/4 finału - 13-14 i 20-21 marca
1/2 finału - 3-4 i 10-11 kwietnia
finał - 3 maja (Stadion Narodowy, Warszawa)

Start Otwock rezygnuje z wyjazdu do Brzeska

2011-06-02; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Sztab szkoleniowy i piłkarze drugoligowego Startu Otwock zdecydowali, że nie pojadą na wyjazdowy mecz z Okocimskim KS Brzesko z powodu dużych zaległości finansowych.

- Po środowym treningu zdecydowaliśmy, że nie pojedziemy do Brzeska w związku z dużymi zaległościami finansowymi klubu wobec nas - mówi kapitan zespołu Dawid Bułka. - Jeżeli władze Startu zdecydują się uregulować zaległości wobec piłkarzy, to głęboko zastanowimy się nad wyjazdem. Czekamy na ich decyzję i pieniądze nawet do soboty - dodaje.

- Co prawda klub załatwił na ten wyjazd autobus, ale jeżeli nic nie zmieni się w naszej sprawie, to odjedzie pusty z miejsca zbiórki - kończy.

Przypomnijmy, że na ostatni wyjazd do Rzeszowa piłkarze z Otwocka pojechali własnymi samochodami.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki bez licencji
na grę w II lidze w nowym sezonie 2011/2012

2011-05-31; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi przyznano licencje na grę w sezonie 2011/12 Pelikanowi Łowicz oraz Wigrom Suwałki.

Pelikan został objęty nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, a Wigry dostały licencję na grę na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Komisja nie przyznała natomiast licencji Startowi Otwock, Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, Turowi Turek, Jeziorakowi Iława i Stali Rzeszów.

W sprawie licencji dla Elany Toruń i Rakowa Częstochowa komisja podejmie decyzję na posiedzeniu 7 czerwca.

Jutro Komisja rozpatrzy pozostałe wnioski klubów II ligi.

Źródło: PZPN

Nawet rok więzienia za wtargnięcie na boisko
(ZOBACZ JAKIE ZMIANY SZYKUJE RZĄD)

2011-05-31; XoNoX
Aktualności
Dzięki przyjętym we wtorek przez rząd projektów ustaw m.in. o bezpieczeństwie imprez masowych oraz o zapewnieniu bezpieczeństwa w związku z organizacją piłkarskich mistrzostw Europy - Euro 2012, na stadionach na być bezpieczniej. Chuligani będą karani wysokimi mandatami, a na stadiony wróci policja. Pojawić się ma także stały monitoring i identyfikacja kibiców.

O tym, co się zmieni mówił we wtorek na konferencji prasowej premier Tusk. Oto szczegółowy wykaz planowanych zmian.

Zakazy stadionowe i monitoring elektroniczny

Specustawa zakłada wprowadzenie elektronicznego monitoringu chuliganów stadionowych. Obowiązek stawiennictwa w jednostce policji miałby zostać co do zasady zastąpiony obowiązkiem przebywania przez skazanego - podczas trwania meczu - w miejscu stałego pobytu, połączonym z monitorowaniem jego przebywania za pomocą aparatury elektronicznej.

Monitoring elektroniczny dotyczyłby jednak tych pseudokibiców, wobec których taki zakaz orzeczony byłby już na mocy znowelizowanej ustawy. Zakaz wstępu na imprezę masową ma obejmować wszelkie imprezy masowe w Polsce oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez polską kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium kraju. Zakazy będą orzekane na okres od sześciu miesięcy do sześciu lat.

Wtargnięcie na stadion

Projekt wprowadza odpowiedzialność karną za wdzieranie się podczas imprezy na teren całego obiektu, gdzie prowadzona jest ta impreza, a nie tylko np. na murawę boiska. Takiej osobie będzie grozić grzywna (3 tys. zł), kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zasłanianie twarzy podczas meczu

W ustawie z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych wprowadza się następujący zapis: "Kto w miejscu i czasie trwania imprezy masowej używa elementu odzieży lub przedmiotu w sposób uniemożliwiający lub istotnie utrudniający rozpoznanie twarzy, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł".

Sale sądowe na stadionach

Projekt przewiduje, że zatrzymani chuligani byliby sądzeni jeszcze na stadionach, a rozprawy odbywałyby się za pomocą tzw. wideokonferencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba zatrzymana za popełnienie przestępstwa, które podlega rozpoznaniu w trybie przyspieszonym, nie będzie musiała być doprowadzana do sądu na rozprawę. Rozprawę poprowadziłby sędzia dyżurujący w budynku sądu.

Alkohol

Nowe przepisy mają także pozwolić, by niskoprocentowy alkohol, np. piwo, można było sprzedawać i pić podczas meczu na stadionach i w tzw. strefach fanów na terenie miast, ale jedynie podczas zbliżających się mistrzostw Euro 2012, od 1 czerwca do 8 lipca 2012 r. Obecnie polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu podczas zawodów na stadionach, jednak UEFA chce, by taka możliwość istniała. Powodem jest m.in. to, że jednym ze strategicznych sponsorów Euro 2012 jest producent piwa.

Uczestnikom imprez masowych, za wyjątkiem tych o podwyższonym ryzyku, będą mogły być sprzedawane napoje alkoholowe zawierające do 4,5 proc. alkoholu. Niedozwolona będzie sprzedaż, w twardych opakowaniach wykonanych ze szkła, metalu lub tworzyw sztucznych, które mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia. Kto wbrew przepisom ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł.

Identyfikacja kibiców

Specustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia z zastrzeżeniem artykułu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w zakresie wdrożenia zintegrowanego systemu identyfikacji kibiców. W ramach Ekstraklasy przepisy te wchodzą w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, w ramach I ligi piłki nożnej - 1 stycznia 2013 r., w ramach innych rozgrywek - 1 stycznia 2014 r.

Zakaz posiadania ostrych przedmiotów

Wśród zapisów projektu specustawy jest też wprowadzenie kar - aresztu, ograniczenia wolności albo 3 tys. zł grzywny - za posiadanie niebezpiecznych narzędzi - m.in. noży i maczet - w miejscu publicznym, np. w drodze na mecz, gdy zachodzi podejrzenie, że mogą być wykorzystane przeciw zdrowiu i życiu innych osób. W razie popełnienia wykroczenia obowiązuje przepadek tych przedmiotów, nawet jeśli nie stanowiły one własności sprawcy.

Fałszywe alarmy bombowe

Zaostrzone mają zostać kary za fałszywe alarmy bombowe. Obecnie sprawcy takich alarmów są karani na podstawie przepisów kodeksu wykroczeń, najczęściej grzywną czasem aresztem do 30 dni. Po zmianach grozić ma za to od sześciu miesięcy nawet do ośmiu lat więzienia. Karane ma być także niszczenie lub kradzież infrastruktury - np. trakcji kolejowej, tramwajowej, szyn, sieci elektrycznej, wodociągowej, telekomunikacyjnej.

Dane osobiste

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012 policja będzie mogła gromadzić i przetwarzać informacje, w tym dane o osobach mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas turnieju. Chodzi też o dane uzyskane lub przetwarzane przez inne organy, służby i instytucje państwowe, a także te uzyskane przez organy ścigania innych państw. Takie dane będą mogły być wykorzystywane bez wiedzy i zgody tych osób. Jednak będzie można je przetwarzać maksymalnie do końca października 2012 r.

Kontrola graniczna

W przypadku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej możliwe będzie utworzenie drogowych, kolejowych, lotniczych, rzecznych i morskich przejść granicznych. Wzór wykazu przejść granicznych w drodze rozporządzenia określi minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zaproponowano także przepisy, które umożliwią przedłużenie czasu służby funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu. Funkcjonariuszom, których czas służby został przedłużony w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa lub porządku publicznego podczas Euro 2012 (ponad 48 godzin tygodniowo, z zachowaniem prawa do nieprzerwanego wypoczynku) zostanie wypłacony ekwiwalent.

Źródło: tvn24.pl (mn) / PAP

Sokół Sokółka - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 (0-2)

2011-05-29; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl, Gazeta Nowodworska
W sobotę rozegrano trzy mecze 32. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej. Ważne zwycięstwo 2-0 w Lublinie odnieśli piłkarze lidera tabeli Olimpii Elbląg.
Dzisiaj rozegrano pięć spotkań 32. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej. Trwa zacięta walka o awans do pierwszej ligi. Po remisie 1-1 z Pelikanem Łowicz Okocimski KS Brzesko zrównał się punktami z trzecim w tabeli Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który wygrał 3-1 z Sokołem Sokółka. Zwycięstwo 2-1 w Niepołomicach z Puszczą odnieśli także piłkarze Wisły Płock.
Natomiast w niedzielę rozegrano ostatnie spotkanie 32. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej. Wigry Suwałki wygrały w Olecku z Jeziorakiem Iława 2-0 (0-0). Ich zwycięstwo mogło być wyższe, ale w 19. minucie Gražvydas Mikulėnas nie wykorzystał rzutu karnego.


29 maja (niedziela) 2011, godz. 17:00
II liga wschodnia - 32. kolejka

Sokół Sokółka - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 (0-2)
0-1 Adam Czerkas 6'
0-2 Adam Czerkas 45'
0-3 Adam Gmitrzuk 59'
1-3 Grzegorz Jóźwiak 77'

Sokół: 1. Trochim - 17. Jóźwiak , 14. Pracz, 3. Łapiński, 9. Mościński - 5. Zalewski (62, 8. Andrzejewski), 7. Speichler, 11. Toczydłowski (62, 19. Butkiewicz), 10. Wojtkielewicz (78, 16. Sołowiej) - 13. Wesołowski (78, 2. Czermacha), 15. Gołębiewski
Trener: Witold Mroziewski

Świt: 1. Bigajski - 21. Szymieczek, 6. Drwęcki, 30. Gmitrzuk (85, 2. Maślanka), 25. Lendzion - 17. Jagodziński (78, 32. Kończyński), 8. Obem, 5. Enow, 7. Kosiec (89, 11. Galicki) - 20. Reginis , 9. Czerkas
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)
Widzów: ~150

W niedzielę „biało-zieloni” wybrali się do Sokółki, gdzie musieli wygrać, by wciąż liczyć się w walce o awans i sprostali wyzwaniu, mimo kontuzji Dariusza Zjawińskiego, który po rozgrzewce stwierdził, że nie da rady wybiec na murawę tego popołudnia. Jego miejsce w ataku zajął Tomasz Reginis, a świtowcy od początku grali z dużym zaangażowaniem i wyraźnie przeważali. Co prawda, gospodarze próbowali grać piłką i konstruować akcje kombinacyjne, ale podopieczni Przemysława Cecherza groźnie kontratakowali, co przyniosło efekt już w szóstej minucie rywalizacji. Wtedy to Tomasz Reginis podał prostopadłą, górną piłkę do Adama Czerkasa, który bez przyjęcia uderzył po długim słupku i ulokował ją w siatce. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelców ponownie wpisał się Adam Czerkas. Tym razem wpakował futbolówkę do siatki strzałem głową, po precyzyjnej centrze z lewego skrzydła.

Po zmianie stron inicjatywa wciąż należała do „biało-zielonych”. Przewagę udokumentowali po niespełna kwadransie golem na 3:0, którego po ładnej akcji z dryblingiem Tomasza Reginisa i mocnym zagraniu piłki w pole karne z najbliższej odległości wpakował do siatki Adam Gmitrzuk. Po tym trafieniu nowodworzanie nieco się rozluźnili i gospodarze przejęli inicjatywę. Bramkę zdobyli jednak dopiero 13 minut przed końcem meczu po ładnej kombinacyjnej akcji i równie atrakcyjnym uderzeniu. Po stracie gola świtowcy się otrząsnęli, kontrolowali przebieg spotkania i dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale podopieczni Przemysława Cecherza zrobili, co należało i po przekonującym zwycięstwie wciąż liczą się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Do końca sezonu zostały jednak tylko dwie kolejki. By awansować, trzeba będzie wygrać oba spotkania, a przy tym liczyć na potknięcie Okocimskiego KS-u Brzesko, który nie ma trudnych rywali – zagra jeszcze z przedostatnim Startem Otwock i 15. w tabeli Ruchem Wysokie Mazowieckie.

„Biało-zieloni” najbliższej niedzieli o godzinie 14 podejmą zaś ostatnią w tabeli Puszczę Niepołomice, a kolejnej niedzieli w ostatnim meczu sezonu zmierzą się w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem. Faworytem do awansu w tych okolicznościach wydaje się oczywiście Okocimski KS Brzesko, ale póki są szanse, nowodworzanie muszą walczyć o promocję.

W meczu 32. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Sokół Sokółka 1:3 (0:2). Kolejne zwycięstwo ekipy z okolic Warszawy bardzo przybliżyło ją do upragnionego awansu do I ligi.

Od początku spotkania mecz toczył się głównie pod dyktando gości. Gospodarze będący zespołem z dolnej części tabeli, postawili na kontrataki oraz stałe fragmenty gry. Świt spotkanie rozpoczął doskonale, gdyż już w 6. minucie meczu Czerkas wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Szybko strzelona bramka bardzo uspokoiła grę ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, która nie spieszyła się i szukała kolejnej sytuacji do podwyższenia wyniku. Udało się to w samej końcówce pierwszej części gry. Czerkas zdobył swojego drugiego gola i Świt prowadził do przerwy z Sokołem 0:2.

Druga połowa to podobne widowisko jak przez pierwsze 45 minut. Świt operował piłką i dzięki przewadze dwóch goli robił to z dużym spokojem. Według Michała Bigajskiego, bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, oprócz bardzo dobrze dysponowanej ofensywy jego drużyny, świetnie spisywała się obrona. "...Sokół nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Bardzo dobrze ustawiali się obrońcy, którzy w większości sytuacji przecinali akcje ofensywne gospodarzy. Te piłki, które przedarły się przez naszą defensywę, lądowały w moich rękawicach...". W 59. minucie meczu na 0:3 podwyższył Reginis i wszyscy myśleli, że będzie już po meczu. W 77. minucie ładnym strzałem z ostrego konta popisał się jednak Jóźwiak i Sokół zdobył swojego honorowego gola. Stracona bramka obudziła Świt, który do końca meczu zagrał już bezbłędnie. Sokół Sokółka przegrał ze Świtem 1:3.

Kolejna wygrana Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, stawia ten zespół na dwie kolejki przed końcem sezonu w bardzo dobrej sytuacji. W obliczu remisu Okocimskiego KS Brzesko zrównali się z nimi punktami (zajmują miejsce niżej ze względu na gorszy bilans bezpośrednich pojedynków) i bardzo zbliżyli się do upragnionego awansu do I ligi. Aby tego dokonać Świt musi wygrać oba mecze (Puszcza Niepołomice i Pelikan Łowicz) i liczyć na potknięcie wicelidera z Brzeska.

Źródło: wiadomosci24.pl (Krzysztof Trzeciakowski)

Wszystkie wyniki meczów 32. kolejki:

Wilga Garwolin - MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 w.o.

2011-05-29; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
29 maja (niedziela) 2011, godz. 17:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 28. kolejka

Wilga Garwolin - MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 w.o.

Drużyna Świtu II nie po-/dojechała na mecz w Garwolinie, wynik spotkania zostanie potraktowany jako walkower dla Wilgi.

Wszystkie wyniki meczów 28. kolejki:

32. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-05-27; XoNoX
Aktualności
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 32. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się w dniach 28-30 maja.

Grupa wschodnia

28 maja (sobota):

GLKS Nadarzyn - OKS 1945 Olsztyn, godz. 16:30, sędzia: Leszek Gawron (Mielec)
Motor Lublin - Olimpia Elbląg, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
Resovia - Stal Stalowa Wola, godz. 17:00, sędzia: Andrzej Chudy (Zabrze)

29 maja (niedziela):
Pelikan Łowicz - Okocimski KS Brzesko, godz. 11:15, sędzia: Mariusz Jasina (Wrocław)
Start Otwock - Znicz Pruszków, godz. 16:00, sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom)
Ruch Wysokie Mazowieckie - Stal Rzeszów, godz. 17:00, sędzia: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)
Puszcza Niepołomice - Wisła Płock, godz. 17:00, sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Sokół Sokółka - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, godz. 17:00, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

30 maja (poniedziałek):
Wigry Suwałki - Jeziorak Iława, godz. 17:00, sędzia: Artur Mital (Ciechanów)

Źródło: PZPN

Jak cenimy sportowców...

2011-05-25; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego z dnia 4 lutego sportowcom z naszej gminy zostały przyznane jednorazowe nagrody oraz miesięczne stypendia za osiąganie dobrych wyników we współzawodnictwie sportowym.

Nagrody jednorazowe w wysokości 1-3 tys. zł otrzymało 27 reprezentantów naszego miasta. Lwia część tych pieniędzy trafiła w ręce piłkarzy Świtu (20), którzy regularnie rywalizują na terenie połowy Polski i w ten sposób na co dzień promują Nowy Dwór. Najwyższe nagrody otrzymali Przemysław Cecherz (3000 zł), Michał Bigajski (2750 zł) i Dariusz Zjawiński (2750 zł). Łącznie na 27 wyróżnień przeznaczono 47 500 zł.

Comiesięczne stypendia w wysokości od 150 do 800 zł przyznano 44 młodym sportowcom. Najwyższe przypadły w udziale lokalnym piłkarzom Świtu (George Enow, Karol Drwęcki, Michał Strzałkowski i Dariusz Zjawiński). W sumie miasto wypłaca młodym sportowcom co miesiąc 14 700 zł.

W lutym burmistrz przyznał również jedno jednorazowe stypendium artystyczne w wysokości 4 000 zł dla tancerki Adrianny Patłaszyńskiej.

Pozostaje mieć nadzieję, że pieniądze zainwestowane w lokalne talenty zwrócą się w postaci kolejnych sukcesów juniorskich, a następnie poważnych osiągnięć w dorosłym sporcie, które przy okazji przydałyby prestiżu miastu i przełożyły się na jego promocję.

Źródło: Gazeta Nowodworska (BW)

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 1-0 (1-0)

2011-05-25; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl, Gazeta Nowodworska

Dzisiaj rozegrano całą 31. kolejkę II ligi wschodniej. Olimpia Elbląg skromnie wygrała u siebie z GLKS-em Nadarzyn 1-0 (1-0). Okocimski KS Brzesko dość niespodziewanie bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na własnym stadionie Motor Lublin 1-0 (1-0). Wisła Płock przegrała z niżej notowanym Sokołem Sokółka 0-3 (0-2). Stal Rzeszów rozgromiła u siebie Start Otwock 6-1 (2-0).

25 maja (środa) 2011, godz. 19:00
II liga wschodnia - 31. kolejka

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 1-0 (1-0)
1-0 Adam Czerkas 42' (karny)

Świt: Bigajski - Gmitrzuk ©, Drwęcki, Lendzion, Szymiczek, Enow, Obem , Kosiec (79, Maślanka), Jagodziński (60, Kończyński), Czerkas (90, Woropajew ), Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Motor: Mierzwa © - Bodziak, Batata, Wojdyga, Bortniczuk, Temeriwski, Dikij, Żmuda, Niżnik, Prędota, Ligenza (67, Młynarski)
Trener: Modest Boguszewski

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń)
Widzów: ~200 (w tym kibice gości)

tv.nsk.pl - bramka Adama Czerkasa z rzutu karnego na 1-0:


W starciu z walczącym o utrzymanie się w II lidze Motorem „biało-zieloni” byli zdecydowanymi faworytami, co potwierdzili na boisku. Co prawda, gra była wyrównana z lepszymi momentami tak jednej, jak i drugiej strony, ale w pierwszej połowie sytuacje strzeleckie mieli tylko nowodworzanie. Bramkę zdobyli dopiero w 42 minucie z rzutu karnego po ewidentnym faulu na Rafale Koścu - skutecznym egzekutorem okazał się Adam Czerkas. Wcześniej nowodworzanie mogli jednak kilkakrotnie otworzyć wynik rywalizacji, a i sam rzut karny należał im się znacznie wcześniej, ale arbiter – z niewiadomych względów – okazał się pobłażliwy i parę razy udawał, że nie dostrzega przewinień defensorów gości.

Po zmianie stron przewaga „biało-zielonych” wzrosła, choć i goście co i raz groźnie kontratakowali. Przyzwoite występy zaliczyli tego dnia Adam Czerkas oraz Dariusz Zjawiński, którzy jeszcze parę razy poważnie zagrozili bramce Przemysława Mierzwy i nie tyle mogli, co powinni podwyższyć prowadzenie. Brak skuteczności mógł się zemścić w końcówce spotkania, gdy rywale przeszli na ustawienie z dwoma obrońcami i znacznie większą liczbą ofensorów, co dało im chwilową przewagę. Na szczęście fenomenalnie bronił Michał Bigajski, który swymi błyskotliwymi interwencjami w ostatnich minutach uratował świtowcom trzy punkty. W ostatniej akcji meczu na 2:0 mógł jeszcze strzelić Grzegorz Kończyński, ale w znakomitej sytuacji posłał piłkę obok bramki, a od razu po jego strzale sędzia zakończył spotkanie.

Piłkarze lubelskiego Motoru pojechali do Nowego Dworu Mazowieckiego po trzy punkty, a wrócili z niczym. Walczący o awans do I ligi Świt wygrał 1:0 po golu Adama Czerkasa z rzutu karnego w 42 min.

Dużą zasługę przy bramce miał jednak Rafał Kosiec, który minął czterech zawodników Motoru i został sfaulowany przez Przemysława Mierzwę. Chwilę później gospodarze stanęli przed dobrą szansą na podwyższenie wyniku, ale tym razem Mierzwa popisał się i wybronił strzał Michała Jagodzińskiego.

Gol do szatni nie podłamał lublinian i już na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu Rafała Niżnika Piotr Szymiczek odbił piłkę ręką w polu karnym, ale na szczęście dla Świtu sędzia nie podyktował "jedenastki”.

W 65 min mogło być już jednak 2:0, ale piłka po strzale ostrego kąta Czerkasa trafiła w poprzeczkę.

Zespół trenera Przemysława Cecherza jeszcze raz bardzo poważnie zagroził Motorowi, ale uderzenie Dariusza Zjawińskiego obronił Mierzwa.

W końcówce lublinianie postawili wszystko na jedna kartę i ruszyli mocno do przodu grając tylko dwoma obrońcami. Nie przyniosło to jednak skutku, głównie dzięki bramkarzowi Świtu Michałowi Bigajskiemu.

A już w doliczonym czasie gry stuprocentową sytuację dla gospodarzy zmarnował jeszcze Grzegorz Kończyński, który strzelił obok bramki.

Porażka "żółto-biało-niebieskich”, przy innych wynikach tej kolejki, oraz założeniu spadku z I ligi trzech drużyn do grupy wschodniej, sprawia, że zespół trenera Modesta Boguszewskiego nie ma już żadnych szans na utrzymanie. A Świt zajmuje po tej kolejce 3. miejsce i traci odpowiednio 2 punkty do 2. miejsca i 3 punkty do 1. miejsca w II lidze wschodniej.

Natomiast w niedzielę piłkarzy z Nowego Dworu Mazowieckiego czeka wyjazd do Sokółki, gdzie o godzinie 17:00 zaplanowany jest mecz 32. kolejki z Sokołem, który w tej kolejce wygrał w Płocku 3-0 z tamtejszą Wisłą.

Źródło: własne / Dziennik Wschodni

Wszystkie wyniki meczów 31. kolejki:

Żbik Nasielsk - Drukarz Warszawa 4-4 (3-1)

2011-05-25; XoNoX
Aktualności, Żbik Nasielsk, Gazeta Nowodworska
25 maja (środa) 2011, godz. 16:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 27. kolejka

Żbik Nasielsk - Drukarz Warszawa 4-4 (3-1)
1-0 Maxwell
2-0 Maxwell
2-1 Groszek (karny)
3-1 Załoga (karny)
3-2 Wołowicz
4-2 Załoga (karny)
4-3 Pikulski
4-4 Muzyka

Drukarz: Płóciennik - Bajszczak (Szleżnowski), Kalista, Pikulski , Pytkowski - Groszek , Krawczyk (Wołowicz ), Żabczyński, Markowski (Lementowicz) - Muzyka , Stasiuk (Cygan)

Sędziował: Szulc
Widzów: ~125 (w tym kibice gości)

tv.nsk.pl - bramka na 1-0:

tv.nsk.pl - bramka na 2-0:

tv.nsk.pl - bramka na 2-1:

tv.nsk.pl - bramka na 3-1:

tv.nsk.pl - bramka na 3-2:

tv.nsk.pl - bramka na 4-2:

tv.nsk.pl - bramka na 4-3:

tv.nsk.pl - bramka na 4-4:


W środę w arcyważnym spotkaniu zawodnicy Żbika zaledwie zremisowali z zawodnikami Drukarza Warszawa 4:4.

Pierwsze starcie było istotne, ponieważ zwycięstwo w nim mogło przybliżyć podopiecznych Cezarego Moledy do awansu, a porażka mogła przekreślić ich plany. Remis nie dał im właściwie nic, gdyż wciąż są poza strefą premiowaną awansem, a o bezpośrednie wejście do IV ligi lub baraże powalczą wkrótce z piłkarzami GKP Targówek.

Początek środowego meczu zapowiadał jednak zupełnie inne rozstrzygnięcie. Zawodnicy Żbika szybko wyszli na prowadzenie po ładnej akcji Łukasza Choroby i Maxwella Eloty zwieńczonej dośrodkowaniem tego ostatniego. Wrzutkę niefortunnie przeciął obrońca warszawian i wpakował piłkę do własnej bramki. Nasielszczanie nie spoczęli na laurach i poszli za ciosem. Po precyzyjnym podaniu Fabiana Kotarskiego w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Maxwell Elota i podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 43 minucie spotkania sędzia dopatrzył się faulu w zamieszaniu w polu karnym Żbika i podyktował jedenastkę dla gości, którzy dzięki niej tuż przed przerwą złapali kontakt z gospodarzami. Podopieczni Cezarego Moledy próbowali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie i przyniosło to pożądany skutek - wychodzącego na dobrą pozycje Fabiana Kotarskiego sfaulował defensor Drukarza, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Z 11 metrów piłkę do siatki posłał Rafał Załoga.
Druga połowa zaczęła się od fatalnego błędu golkipera Żbika, który wpuścił zawstydzającą bramkę na 3:2. Strata kolejnego gola nie mogła jednak załamać nasielszczan, którzy znów stworzyli dogodną sytuację strzelecką i ponownie byli faulowani w polu karnym rywali - tym razem Maxwell Elota. Skutecznym egzekutorem jedenastki kolejny raz okazał się Rafał Załoga. Gdy wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację i spokojnie dowiozą zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra, sędzia w 73 minucie wyrzucił za drugą żółtą kartkę obrońcę Żbika. Strata zawodnika miała opłakane konsekwencje dla podopiecznych Cezarego Moledy, choć bardziej niż brak zawodnika zawinił tu bramkarz, który najpierw w 82 minucie pozwolił słabemu strzałowi wtoczyć się między słupki, a następnie w 87 minucie „popisał się” interwencją, która na pewno wszystkim zapadnie w pamięć - próbował złapać centrę rywali, ale futbolówka odbiła mu się od klatki piersiowej i spadła na drugi metr przed bramką - wprost pod nogi napastnika Drukarza, który nie miał najmniejszych problemów ze skorzystaniem z tego prezentu i wyrównaniem stanu rywalizacji.

- Jestem wściekły. Oglądaliśmy festiwal Budycha, który „wykazał się” totalnym brakiem odpowiedzialności. Powinienem był wcześniej się zorientować, że on do niczego się nie nadaje. Wywaliłem go i nie mamy już bramkarza. Będziemy grali bez bramkarza - powiedział po meczu Cezary Moleda.

tv.nsk.pl - I połowa:

tv.nsk.pl - II połowa:

Mecze za złotówkę?

2011-05-25; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT", Gazeta Nowodworska
Już w środę o godzinie 19 piłkarze nowodworskiego Świtu podejmą zawodników Motoru Lublin. Będzie to przedostatni mecz przy ul. Sportowej 66 w tym sezonie. Ostatni odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 17 – z Puszczą Niepołomice.

Z inicjatywy zarządu klubu wstęp na oba spotkania będzie niemal darmowy. Niemal, ponieważ przepisy zakazują wpuszczania widzów bez opłat, w związku z czym bilety będą kosztowały 1 zł. Ma to być zachęta do przyjścia na stadion dla lokalnych sympatyków futbolu. Tym bardziej, że powinny ich skusić nie tylko ceny biletów, lecz także wysoka pozycja Świtu w tabeli i realna szansa na awans do I ligi.

Świt zagra u siebie z Motorem Lublin

2011-05-24; XoNoX
Aktualności
W środę rozegrana zostanie 31. kolejka spotkań II ligi wschodniej. Lubelski Motor zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Początek o godz. 19:00. To kolejny bardzo ciężki mecz dla „żółto-biało-niebieskich”. Rywalem jest zespół z czołówki tabeli.

Zajmujący czwarte miejsce Świt wciąż ma nadzieję na awans do I ligi. Dlatego w dzisiejszym spotkaniu liczy na trzy punkty. Szkoleniowcem gospodarzy jest dobrze znany w woj. lubelskim Przemysław Cecherz, były trener Hetmana Zamość.

Motor nie wygrał meczu od ponad miesiąca. W dwóch ostatnich nie strzelił bramki, stracił za to aż pięć. W Nowym Dworze ze skutecznością wcale nie musi być lepiej, bo z powodu czerwonej kartki do składu wciąż nie wróci napastnik Marek Fundakowski.

– Marek musi odcierpieć jeszcze ten mecz, potem będzie już mógł zagrać – mówi Modest Boguszewski, trener Motoru.

We wtorek po południu lublinianie przeprowadzili ostatni trening przed środowym meczem. Jakie jest zadanie numer jeden na Świt?

– Najważniejsze to poprawić grę obronną, nie tylko tej formacji, ale całego zespołu. W meczu z Wisłą było pod tym względem bardzo źle. To nie może się teraz powtórzyć – uważa szkoleniowiec.

Defensywa rzeczywiście może prezentować się w środę lepiej, bo po pauzie za żółte kartki wrócą do niej Grzegorz Wojdyga oraz Iwan Dikij. Obaj mogą liczyć na miejsce w pierwszym składzie, a na ławce usiądą prawdopodobnie Marcin Fiedeń i Piotr Styżej.

Sędzią spotkania jest Mariusz Korpalski z Torunia, który po raz pierwszy w tym sezonie poprowadzi mecz motorowców. Świtowi gwizdał za to dwa razy a zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego zanotował w tych spotkaniach zwycięstwo i remis. W Motorze zapowiadają, że interesuje ich tylko pełna pula.

– Jak się jedzie po remis to z reguły się przegrywa. Dlatego nas interesuje zwycięstwo, po nie jedziemy i myślę, że coś ugramy. A jak będzie, to zweryfikuje boisko. Wiem, że Świt zapowiada walkę o awans, ale chyba jest to tylko przykrywka, a tak naprawdę wcale im na tym nie zależy – kończy Boguszewski.

Źródło: dziennikwschodni.pl (Marek Wieczerzak)

31. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-05-23; XoNoX
Aktualności
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 31. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się w środę 25 maja 2011 roku.

Grupa wschodnia

25 maja (środa):

Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki, godz. 17:00, sędzia: Wojciech Sawa (Chełm)
OKS 1945 Olsztyn - Resovia, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)
Olimpia Elbląg - GLKS Nadarzyn, godz. 17:00, sędzia: Łukasz Szczech (Białystok)
Stal Rzeszów - Start Otwock, godz. 17:00, sędzia: Tomasz Piróg (Kraków)
Jeziorak Iława - Ruch Wysokie Mazowieckie, godz. 17:00, sędzia: Maciej Lewicki (Gdańsk)
Okocimski KS Brzesko - Puszcza Niepołomice, godz. 18:00, sędzia: Michał Woś (Zamość)
Wisła Płock - Sokół Sokółka, godz. 18:30, sędzia: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin, godz. 19:00, sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)
Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz, godz. 19:30, sędzia: Karol Mazuro (Olsztyn)

Źródło: PZPN

UKS Bródno 2000 Warszawa - Świt 2001 Nowy Dwór Maz. 12-1

2011-05-23; XoNoX
Aktualności
23 maja (poniedziałek) 2011, godz. 16:45
Warszawa, ul. Łabiszyńska 20

UKS Bródno 2000 Warszawa - MKS Świt 2001 Nowy Dwór Mazowiecki 12-1
Adrian Paradowski

Świt 2001: Wojtasik Bartek - Trojak Adrian, Zawadzki Maciej, Nadulski Kacper, Godziszewski Mikołaj, Rydz Mateusz, Gołąb Kacper, Paradowski Adrian , Łostowski Miłosz, Piotrowski Damian, Zmysłowski Dawid, Koloński Kamil

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 22 maja

2011-05-22; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze, 97' Mecze
22 maja (niedziela) 2011, godz. 12:30

MKS Świt 95 Nowy Dwór Mazowiecki - KS Pegaz 95 Drobin 5-0
5x ...

22 maja (niedziela) 2011, godz. 14:00
Łomianki, ul. Fabryczna 48


KS Łomianki 97 - MKS Świt 97 Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 (1-2)
0-1 Wojtiuk 16’ (asysta Ołdak)
1-1 Nowakowski 27’
1-2 Smardzewski 35’ (asysta Łachmański)
1-3 Smardzewski 60’ (asysta Stecyna)

KS Łomianki 97: Kamiński (65, Turkowski) - Golba, Igielski, Kałan, Kamionka (65, Gliwka), Michaluk, Nowakowski , Szatkowski, Złotkowski, Błażejczyk (59, Lober), Mościcki
Rezerwowi: Wader, Pachulczak, Kawka
Trener: Michał Piros

Świt 97: Chapuła - Pietroń, Szlubowski, Sakowski, Sajewski - Ołdak, Łachmański, Trojak, Wojtiuk (35, Tolak) - Stecyna, Smardzewski (69, Piotrowski)
Trener: Jarosław Miecznikowski

Sędziował: Kozarzewski (Warszawa)
Widzów: ok. 45 osób (w tym 12 osób z NDM)

Zawodnicy z Nowego Dworu Mazowiecki tym razem pojechali rozegrać kolejne spotkanie ligowe do Łomianek. KS Łomianki zajmują 3. lokatę w tabeli i mają realną szansę na awans, lecz warunkiem jest wygranie meczu z drużyną Świtu. Początek meczu to spokojna gra obu drużyn i czyhanie na błąd. W 16. minucie ze środka pola na prawą stronę przerzuciła piłkę Tomasz Ołdak do Michała Wojtiuka. Ten drugi zobaczył, że bramkarz gospodarzy wyszedł na 6 metr pola karnego. Z 20 metra dokładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy. Drużyna z Nowego Dworu Maz. prowadziła w tym momencie 1-0. Niestety Nasi zawodnicy oddali inicjatywę gospodarzom, a ci coraz częściej zaczęli podchodzić pod nasze pole karne i oddawać strzały w światło bramki. W 27. minucie jeden ze strzałów zakończył się strzeleniem gola przez gospodarzy. Do naszej bramki trafił Nowakowski. Wynik widniał 1-1. Obie drużyny zaczęły śmielej atakować. W 35. minucie Kuba Łachmański prostopadłym podaniem uruchomił Marcelego Smardzewskiego, a ten bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy i było 2-1 dla Świtu. Gospodarze w tym momencie otrzymali bramkę tzw. Do szatni.
Trener drużyny Świtu w przerwie dokonał jednej zmiany za Wojtiuka wszedł Tolak. Widać było głód piłki tego zawodnika. Ożywił on grę na prawej stronie boiska. Nasi zawodnicy coraz częściej podchodzili pod pole karne gospodarzy i stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Gospodarze próbowali również atakować lecz w dniu dzisiejszym nasza obrona spisywała się bardzo dobrze i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł zawodnikom gospodarzy. W 60. minucie Stecyna Piotr dokładnym podaniem obsłużył Marcelego Smardzewskiego, a ten drugi raz w tym meczu pokonał bramkarza gospodarzy i ustalając wynik meczu na 3-1 dla Świtu. Gospodarze próbowali jeszcze atakować, lecz nic im z tego nie wyszło. Mecz rozegrany został w przyjaznej atmosferze. Zawodnicy obu drużyn grali w miarę czysto, a sędzia meczu nie miał zbyt dużo pracy. Należy dodać również, że rzadko się zdarza, aby sędzia meczu był tak obiektywny i praktycznie nie popełniał błędów. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Świtu 97.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów. Najważniejsze, że coraz bliżej awans. Szkoda tylko, że z drugiego miejsca, ale drużyna Orłów Zielonka jest w tej rundzie nie do pokonania. Życzymy powodzenia i jeszcze raz GRATULUJEMY zwycięstwa z bardzo trudnym przeciwnikiem.

Źródło: swit97.futbolowo.pl

Mazur Radzymin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 10-0 (4-0)

2011-05-22; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
21 maja (sobota) 2011, godz. 17:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 26. kolejka

Mazur Radzymin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 10-0 (4-0)
Kamil Suchocki, Kamil Rosłon, Paweł Łupiński, Piotr Augustyniak, Cezary Urbanowski, Radosław Gajewski

Wszystkie wyniki meczów 26. kolejki:

GLKS Nadarzyn - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 (0-2)

2011-05-22; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Gazeta Nowodworska

Wczoraj w inaugurującym 30. kolejkę II ligi grupy wschodniej meczu Wigry Suwałki przegrały z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0-1 (0-1). Natomiast dziś rozegrano siedem spotkań 30. kolejki grupy wschodniej II ligi. Najwięcej bramek padło w Łowiczu, gdzie Pelikan pokonał Stal Rzeszów 4-2 (2-2). Trwa emocjonująca walka o awans. Niespodziewanej porażki 1-3 z Sokołem Sokółka doznał Okocimski KS Brzesko, z kolei Olimpia Elbląg dzięki wyjazdowej wygranej z Resovią 2-1 (1-0) obroniła się przed atakiem na drugą pozycję Wisły Płock, która ograła w Lublinie Motor 3-0 (1-0). W niedzielę rozegrano ostatnie spotkanie 30. kolejki grupy wschodniej II ligi, w którym Puszcza Niepołomice przegrała 0-3 (0-1) na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków.

21 maja (sobota) 2011, godz. 16:00
II liga wschodnia - 30. kolejka

GLKS Nadarzyn - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 (0-2)
0-1 Emil Rembiejewski 4' (samobójcza, wyrzucał z autu Lendzion, w powietrzu walczył z Gmitrzukiem i niefortunnie kieruje piłkę głową do swojej bramki)
0-2 Adam Gmitrzuk 45' (w pole karne z rzutu wolnego wrzuca piłkę Zjawiński, strzelec prawdopodobnie musnął głową piłkę, która wpadła obok bramkarza Łykowskiego)
0-3 Piotr Maślanka 88' (do pustej bramki po podaniu od Zjawińskiego)
1-3 Piotr Charzewski 90' (bezpośrednio z rzutu wolnego)

GLKS: Maciej Łykowski - Dawid Sala (67, Andrzej Dzierżawski), Przemysław Sztybrych, Rafał Cegliński , Maciej Goliński , Michał Wojtczak, Przemysław Grajek, Dawid Dynarek (46, Michał Wrzesiński), Piotr Charzewski , Łukasz Zaniewski (46, Jakub Wojtczak), Emil Rembiejewski
Trener: Tomasz Matuszewski

Świt: Michał Bigajski - Piotr Szymiczek, Adam Gmitrzuk © , Karol Drwęcki , Marek Lendzion, Michał Jagodziński (70, Grzegorz Kończyński), George Enow, Odong Obem (90, Tomasz Różycki), Rafał Kosiec (85, Piotr Maślanka ), Adam Czerkas (89, Jakub Woropajew), Dariusz Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)
Widzów: 120

tv.nsk.pl - bramki:

nadarzyn.tv - skrót I połowy:

nadarzyn.tv - skrót II połowy:

nadarzyn.tv - konferencja po meczu:


Minionej soboty piłkarze nowodworskiego Świtu wybrali się do niedalekiego Nadarzyna, gdzie stanęli naprzeciw zawodników tamtejszego GLKS-u i pewnie zwyciężyli 3:1, dzięki czemu wciąż liczą się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy.

Mecz znakomicie rozpoczęli „biało-zieloni”, którzy wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie spotkania, gdy po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Adam Gmitrzuk. Wkrótce potem nastąpił kwadrans przewagi gospodarzy, jednak nowodworzanie szybko odepchnęli ich od własnej bramki i wymieniali ciosy jak równy z równym. Najlepszymi zawodnikami tej połowy byli Piotr Charzewski z GLKS-u oraz Rafał Kosiec i Dariusz Zjawiński ze Świtu. W 38 minucie rywalizacji mogło być 2:0, ale Marek Lendzion po dośrodkowaniu Zjawki z rzutu wolnego trafił z głowy w słupek. Zgodnie z powiedzeniem: co się odwlecze, to nie uciecze – nowodworzanie doprowadzili w końcu do wyniku 2:0 i to jeszcze przed przerwą. Mieli przy tym sporo szczęścia, ponieważ bramka padła w 45 minucie po fatalnym błędzie golkipera nadarzynian, Macieja Łykowskiego, który przepuścił dośrodkowanie Dariusza Zjawińskiego między nogami i futbolówka trafiła do siatki.
Po zmianie stron usatysfakcjonowani wynikiem świtowcy grali zachowawczo, a rywale niezbyt kwapili się do zmiany niekorzystnego rezultatu. W ich szeregach błyszczał jedynie Piotr Charzewski, który raz za razem sprawiał kłopoty „biało-zielonym”, ale nic z tego nie wynikało. Nowodworzanie ograniczali się natomiast do kontrataków, które co jakiś czas powodowały zagrożenie pod bramką gospodarzy i kilkakrotnie mogły, a nawet powinny podwyższyć prowadzenie Świtu, ale uczyniły to dopiero w 88 minucie meczu. Wtedy to Marcellinus Obem popisał się fenomenalnym podaniem do Dariusza Zjawińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podał do znajdującego się w lepszej sytuacji Piotra Maślanki, który dopełnił formalności i posłał piłkę między słupki. W końcówce o honorowe trafienie pokusił się najaktywniejszy w zespole gospodarzy Piotr Charzewski, ale koledzy nie wsparli go porównywalnym zaangażowaniem i musieli pogodzić się z porażką.

Dzięki powrotowi z tarczą „biało-zieloni” wciąż liczą się w walce o awans do I ligi, gdyż tracą tylko trzy punkty do drugiego, premiowanego awansem miejsca. Problem jednak w tym, że przed świtowcami są jeszcze wiślacy, którzy również powalczą o to miejsce z piłkarzami Olimpii Elbląg i Okocimskiego KS-u Brzesko. Poza tym na niekorzyść nowodworzan przemawia również bilans bezpośrednich spotkań, w których nie udało im się wywalczyć dobrych wyników, przez co teraz ich sytuacja jest znacznie trudniejsza.

W tym tygodniu podopieczni Przemysława Cecherza rozegrają dwa spotkania. W środę o godzinie 19.00 podejmą piłkarzy Motoru Lublin, a w niedzielę o godz. 17.00 w Sokółce zmierzą się z tamtejszym Sokołem. Nie ulega wątpliwości, że „biało-zieloni” muszą zgarnąć komplet punktów w tych meczach, jeśli poważnie myślą o awansie na zaplecze ekstraklasy.

Wszystkie wyniki meczów 30. kolejki:

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 21 maja

2011-05-22; XoNoX
Aktualności
21 maja (sobota) 2011, godz. 11:45

MKS Świt 2000 Nowy Dwór Mazowiecki - AKS Mewa 2000 Krubin 23-0
23x ...

30. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-05-19; XoNoX
Aktualności
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 30. kolejki grupy wschodniej II ligi, które odbędą się w dniach 20-22 maja.

Grupa wschodnia

20 maja (piątek):

Wigry Suwałki - Ruch Wysokie Mazowieckie, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)

21 maja (sobota):
Start Otwock - Jeziorak Iława, godz. 16:00, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)
GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, godz. 16:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków)
Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów, godz. 17:00, sędzia: Jacek Kikolski (Płock)
Sokół Sokółka - Okocimski KS Brzesko, godz. 17:00, sędzia: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)
Motor Lublin - Wisła Płock, godz. 17:00, sędzia: Grzegorz Stęchły (Jarosław)
Resovia - Olimpia Elbląg, godz. 17:00, sędzia: Tomasz Piróg (Kraków)
Stal Stalowa Wola - OKS 1945 Olsztyn, godz. 17:00, sędzia: Paweł Płoskonka (Tarnów)

22 maja (niedziela):
Puszcza Niepołomice - Znicz Pruszków, godz. 17:00, sędzia: Marcin Słupiński (Sieradz)

Źródło: PZPN

Broń 93 Radom - Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki 0-6 (0-3)

2011-05-18; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze
18 maja (środa) 2011, godz. 19:00
mecz zaległy

Broń 93 Radom - Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki 0-6 (0-3)
Koźliński, Zych, Siwek, Grzelak, Suchocki

Świt 93: Skorupski - Wójcikowski, Radwański T., Telechowski, Sawicki - Świderski, Ziemiecki, Grzelak , Siwek - Zych , Koźliński
Zagrał również: Suchocki

Świt II Nowy Dwór Maz. - GKP Targówek Warszawa 0-1 (0-1)

2011-05-18; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
18 maja (środa) 2011, godz. 19:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 27. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - GKP Targówek Warszawa 0-1 (0-1)
0-1 Piotr Tyburski

Świt II: Wiśniewski - Brzyski, Boniecki, Gajewski, Pepel - Kończyński, Drewnowski, Szczepkowski, Wierzbicki - Sotowicz, Janicki

Wszystkie wyniki meczów 27. kolejki:

Wkra 96 Pomiechówek - Świt 96 Nowy Dwór Mazowiecki 0-3

2011-05-17; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze
17 maja (wtorek) 2011, godz. 18:00

Wkra 96 Pomiechówek - Świt 96 Nowy Dwór Mazowiecki 0-3
0-1 Igor Sprawka (asysta Czerniak)
0-2 Piotr Czerniak (asysta Chróstowski)
0-3 Piotr Wodyński (asysta Płonkowski)

Posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych II Ligi - 17.05.2011

2011-05-17; XoNoX
Aktualności
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja ds. Licencji Klubowych II Ligi dokonała szczegółowego przeglądu wniosków licencyjnych i załączonej do nich dokumentacji.

Do większości klubów zostanie skierowane pismo w sprawie uzupełnienia brakujących dokumentów. Członkowie komisji będą wizytować niektóre kluby, a przedstawiciele wskazanych klubów zostaną zaproszeni w celu złożenia wyjaśnień na posiedzenie komisji na przełomie maja i czerwca.

Źródło: PZPN

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Drukarz Warszawa 0-5 (0-3)

2011-05-15; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze

15 maja (niedziela) 2011, godz. 14:00
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I - 25. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Drukarz Warszawa 0-5 (0-3)
0-1 Groszek (karny)
0-2 Markowski
0-3 Groszek
0-4 Wołowicz
0-5 Groszek

Świt II: Wiśniewski – Chmielewski, Gajewski, Woropajew, Pepel - Wierzbicki, Galicki, Janicki (Kuźma), Drewnowski, Szczepkowski - Sotowicz
Zagrał również: Wodziński

Drukarz: Płóciennik - Pytkowski (Jadacki), Bajszczak, Kalista, Januszewski - Groszek © , Żabczyński, Krawczyk, Markowski (Wołowicz ) - Szleżanowski (Kądziela), Stasiuk (Muzyka)Wszystkie wyniki meczów 25. kolejki:

Wyniki meczów roczników młodzieżowych z 15 maja

2011-05-15; XoNoX
Aktualności, 97' Mecze


15 maja (niedziela) 2011, godz. 10:00
Świt 97 Nowy Dwór Mazowiecki - Drukarz 97 Warszawa 10-2 (5-2)
1-0 Stecyna 5' (asysta Łachmański)
2-0 Szczepański 9' (asysta Stecyna)
3-0 Stecyna 11' (asysta Ołdak)
3-1 zawodnik Drukarza 22'
3-2 zawodnik Drukarza 27'
4-2 Szczepański 31'(asysta Smardzewski)
5-2 Ołdak 35' (asysta Szczepański)
6-2 Smardzewski 44' (asysta Łachmański)
7-2 Smardzewski 47' (asysta Wojtiuk)
8-2 Szczepański 48' (asysta Stecyna)
9-2 Smardzewski 67' (asysta Szczepański)
10-2 Smardzewski 70' (asysta Trojak)

Kary minutowe:
10 minut kary dla bramkarza Drukarza (zszedł zawodnik z pola)
3 minuty kary dla zawodnika Drukarza

15 maja (niedziela) 2011, godz. 11:00
MUKS Praga 2000 Warszawa - Świt 2000 Nowy Dwór Mazowiecki 2-915 maja (niedziela) 2011, godz. 12:00
Świt 2001 Nowy Dwór Mazowiecki - PSS Legion 2000 Warszawa 3-14


<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.