Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny obchodzą: Zenobii, Edmunda, Przemysława
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1703579

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 18.215.33.158
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nowe stroje Świtu

2009-07-25; XoNoX
Aktualności

W dniu dzisiejszym do klubu zostały dostarczone przez firmę COLO nowe stroje dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Stroje bramkarskie są w kolorystyce żółto-czarnej i czerwono-czarnej z numerami 1, 12 i 30. Stroje zawodników to przód i tył biało-zielone szachowica, boki białe, wykończenia czarne, a numery żółte. Z przodu na klatce piersiowej widnieje logo sponsora ALPLA NDM. W pasie z przodu jest też napis Świt Nowy Dwór Mazowiecki i pod spodem Biało-Zieloni. Nie zapomniano też o herach, po lewej Świtu, a po prawej Nowego Dworu Mazowieckiego. Boki koszulki różnią się nadrukami, po lewej logo firmy odzieżowej, która wykonała stroje i TRANSLUDu, który w tym sezonie będzie wozić naszych zawodników. Po prawej stronie logo NOSiRu i Warszawianki. Tył też wygląda ciekawie, szczególnie rzucające się w oko numery zawodników, nad numerem napis Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a pod numerem adres oficjalnej strony internetowej Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - www.SWIT.NSK.pl

Firma COLO także wyposaży cały sztab szkoleniowy i medyczny. Warto nadmienić, że firma ta podpisała także umowę z NOSIR, z której wynika że zaopatrzy ona w sprzęt wszystkie drużyny młodzieżowe włącznie z drugim zespołem Świtu.

Świt II Nowy Dwór Maz. - Świt 91' Nowy Dwór Maz. 6-2

2009-07-25; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze, 91' Mecze
25 lipca (sobota), godz. 11:00 sparing wewnętrzny

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Świt 91' Nowy Dwór Mazowiecki 6-2

Tomasz Reginis dla hetmanzamosc.com

2009-07-24; XoNoX
Aktualności

Z Tomaszem Reginisem napastnikiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki rozmawia Piotr Łaszkiewicz (www.hetmanzamosc.com)

W sobotę w meczu inaugurującym sezon 2009/10 zmierzycie się z Hetmanem Zamość. Czego spodziewacie się po rywalach z Zamościa?

Spodziewamy się, że zespół z Zamościa na pewno nie będzie chciał przegrać inauguracyjnego spotkania,przyjadą z defensywną taktyką licząc na kontry.

Przez rozgrywki III ligi przeszliście jak burza nie ponosząc w nich żadnej porażki. Zdradzisz receptę na tak wielki sukces?. Bo przecież nie ważne jakie rozgrywki, taki wyczyn nie może pozostać bez echa…

Myślę, że bardzo duża zasługa w tym trenera Libora Pali który przygotował zespół perfekcyjnie pod każdym względem, zostali wybrani tacy zawodnicy którzy swoimi umiejętnościami górowali nad przeciwnikami.

Czy w takim razie Świt będzie pełnił rolę innego przedstawiciela piłki mazowieckiej z poprzedniego sezonu Startu Otwock i również zostanie rewelacją ligi?

Świt będzie chciał wygrać jak największą ilość spotkań, na tą chwilę priorytetem jest bezpieczne utrzymanie się w lidze, a co przyniesie przyszłość to zobaczymy.

Przez większą część swojej kariery występowałeś w barwach Świtu i jako zawodnik tej drużyny miałeś już przyjemność grać przeciwko Hetmanowi. Jak wspominasz tamte pojedynki?

Było to już jakiś czas temu i niestety żaden z tych pojedynków nie utkwiły mi one jakoś szczególnie w pamięci.

Michał Kucharczyk poprzez bardzo dobre występy na boiskach III ligi zyskał kontrakt w Legii Warszawa. Kto jeszcze z twoich kolegów grając już w II lidze może twoim zdaniem pójść w ślady Michała?

Uważam , że większość piłkarzy grających obecnie w Świcie ma szanse grać wyżej niż druga liga.

Obserwując całe zamieszanie w naszej piłce nie sposób odnieść się do tego w naszej rozmowie. Jak ty skomentujesz panującą od dłuższego czasu sytuację?

Bez komentarza.

Jako, że rozpoczynamy nowy sezon II ligi, a ty jesteś pierwszym piłkarzem, który udziela wywiadu naszemu serwisowi w nowym sezonie chciałbym abyś na koniec zabawił się w typera i wytypował kto w tym sezonie będzie walczył o awans na zaplecze ekstraklasy?

Moim zdaniem w tym sezonie nie ma zespołów, które by się jakoś szczególnie wyróżniały ponad inne, moim zdaniem liga będzie wyrównana i trzymała w napięciu do ostatniej kolejki.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję.

Źródło: hetmanzamosc.com (Mlody)

Świt II Nowy Dwór Maz. - GKP Targówek Warszawa 0-3 (0-0)

2009-07-22; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
22 lipca (środa), godz. 18:00 - sparing

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - GKP Targówek Warszawa 0-3 (0-0)
0-1 ...
0-2 ...
0-3 ...

Świt II: ...

Zaczynamy w sobotę z Hetmanem Zamość!

2009-07-22; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
W sobotę 25 lipca 2009 roku o godzinie 20:00 w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się spotkanie 1. kolejki II ligi grupy wschodniej pomiędzy Świtem i Hetmanem Zamość.

W najbliższą sobotę po ponad półtora miesięcznej przerwie letniej wracają na ligowe boiska piłkarze drugiej ligi wschodniej i zachodniej, a co za tym idzie również piłkarze Świtu. Po rocznym "zesłaniu" na szczebel czwartoligowy, nowodworzanie po poprzednim fantastycznym sezonie będą teraz znowu występować na szczeblu centralnym, w drugiej lidze wschodniej. Pierwszym ligowym przeciwnikiem będzie Hetman Zamość. Hetman to drużyna, która w poprzednim sezonie występowała na boiskach zreformowanej drugiej ligi, natomiast wcześniej przez pięć kolejnych sezonów występowali w "starej" trzeciej lidze. Po raz ostatni zamościanie grali na drugim froncie w sezonie 2002/2003, który to sezon był dla nich nieudany, bowiem zajęli przedostatnie miejsce i spadli o klasę niżej. W tamtym sezonie w drugiej lidze grał także Świt, który wywalczył wtedy prawo gry w barażach o ekstraklasę. Ostatnim meczem ligowym pomiędzy tymi zespołami był mecz w Nowym Dworze 26 kwietnia 2003 roku, we wspomnianym już wcześniej sezonie, w którym Świt wygrał 3:2.
Wracając do poprzedniego sezonu, był on dla naszych sobotnich rywali średnio udany, bowiem zajęli 13. miejsce z dorobkiem 43 punktów. Jak się później okazało ta trzynastka nie była dla nich do końca pechowa, ponieważ w barażach podopieczni trenera Andrzeja Orzeszka okazali się lepsi od GLKS Nadarzyn, remisując na wyjeździe 1:1 i u siebie 0:0.

Tak więc przed nami ciekawie zapowiadający się mecz jak i cały najbliższy sezon 2009/2010. Nowodworzanie przystąpią do rozgrywek jako beniaminek, który miejmy nadzieję odegra jedną z kluczowych ról. Z klubem związał się nowy sztab szkoleniowy, pozostał póki co podstawowy "trzon" drużyny, dobrze wyglądały też przed sezonowe sparingi. Mamy też wszyscy jeszcze zapewne w pamięci ubiegły sezon. Oczywiście druga liga to już zupełnie inny poziom i o wiele lepsi przeciwnicy gdzie o każde punkty będzie trzeba ciężko zapracować, ale możemy ze sporą dawką nadziei i z pewną dozą optymizmu czekać na nadchodzący, nowy sezon.

Źródło: bialo-zieloni.pl (Robo)

20 lipca godz. 16:00 trening na boisku sztucznym

2009-07-20; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi

W dniu dzisiejszym na treningu Świtu było 28 piłkarzy, w tym 5 bramkarzy.
Oto szczegółowa lista zawodników:
Fogler, Telechowski, Liberski, Asnin, Osial - Adamczyk, Wojtczak, Głowacki, Gurzęda, Lendzion, Reginis, Drwęcki, Adam Gmitrzuk, zawodnik testowany - Obem, Enow, Kończyński, Galicki, Jagodziński, Brzyski, Kucharski, Puciłowski, Grzegorz Wojdyga - Kucharczyk, Zjawiński, Lewicki, Strzałkowski, Chmielewski.

Zaczęło się od kilku okrążeń wokół boiska lekkim truchtem i rozciągania, które poprowadził Wojtczak. Potem trenowanie zagrań taktycznych i sytuacyjnych. Następnie miała miejsce gra kontrolna: "bez kontrastów" na "pomarańczowych".

Bez kontrastów: Fogler - Adamczyk, Gurzęda, Drwęcki (Lendzion), Lendzion (Reginis) - Kończyński, Enow, Obem, Kucharski - Kucharczyk, Zjawiński (Chmielewski)
Pomarańczowi: Asnin - zawodnik testowany, Adam Gmitrzuk, Głowacki (Drwęcki), Wojtczak - Puciłowski (Brzyski), Galicki, Grzegorz Wojdyga, Jagodziński - Strzałkowski , Chmielewski (Lewicki)

Ostateczny wynik: Bez kontrastów vs Pomarańczowi 0-1

Przed i w trakcie meczu z trenerem bramkarzy - Bartłomiejem Pawłowskim trenowali na poboczu Telechowski, Liberski i Osial.

Plan treningów: 20 lipca - 26 lipca

2009-07-20; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
(20. VII) poniedziałek, godz. 16:00 boisko sztuczne
(21. VII) wtorek, 9:00 siłownia, 10:00 i 15:00 boisko sztuczne
(22. VII) środa, 10:00 boisko sztuczne
(23. VII) czwartek, 10:00 boisko sztuczne
(24. VII) piątek, 20:00 boisko sztuczne
(25. VII) sobota, 20:00 mecz 1. kolejki II ligi grupy wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Hetman Zamość
(26. VII) niedziela wolne

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa

2009-07-20; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi Michała Kucharczyka oraz dyrektora sportowego Legii Mirosława Trzeciaka. *komentuj*

Legia ostatecznie sfinalizowała transfer Michała Kucharczyka. Młody napastnik podpisał pięcioletni kontrakt. Bieżący sezon zawodnik spędzi na wypożyczeniu do drugoligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podpisaliśmy umowę z Michałem. Młody napastnik pochodzi z Mazowsza, dlatego bardzo nam zależało aby zagrał przy Łazienkowskiej. Bieżący sezon zawodnik spędzi na wypożyczeniu do Świtu. Chcemy, żeby Kucharczyk zdał maturę. Naukę stawiamy na pierwszym miejscu – powiedział legia.com dyrektor sportowy Legii, Mirosław Trzeciak.

Swojej radości nie kryje również zawodnik - Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Legią. Dla mnie to wspaniała sprawa. Do Legii dołączę przed sezonem 2010/11. Na razie chcę zakończyć szkołę. Kiedy tutaj przyjdę nie będę sam. W legijnej kadrze znajdują się Ariel Borysiuk i Patryk Kamiński, z którymi występowałem w reprezentacji Polski U-19 – powiedział Michał Kucharczyk.

Kucharczyk w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych piłkarzy Świtu. W 23 meczach strzelił 21 goli. Jego zespół awansował do II ligi.
Żródło newsa: legia.com (news: Emil Kamiński, foto: Adam Polak), legia.com [VIDEO] (news: Radosłąw Firlej, foto: Adam Polak)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Żbik Nasielsk 3-3 (2-2)

2009-07-18; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze

18 lipca (sobota) godz. 14:00 - sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Żbik Nasielsk 3-3 (2-2)
1-0 Michał Wróblewski 3'
2-0 Piotr Chemielewski 19'
2-1 Rafał Załoga 33'
2-2 Grzegorz Brzeziński 44'
3-2 Kamil Krawczyk 71'
3-3 Piotr Janakakos 80'

Świt II: Liberski (Wilczyński (Telechowski)) - Brzyski (Pierścieniak), Gruczek, Głowacki, Pepel (Wodziński) - Janicki (Krawczyk ), Gajewski (Adam Gmitrzuk), Malczewski (Wierzbicki), Piotrowski - Wróblewski (Świątek), Chmielewski (Bączkiewicz (Moskwa))
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Żbik: zawodnik testowany - Kordowski, Domała (Zubel (zawodnik testowany)), Steven, Gumowski - Janakakos , Maxwell, Unierzyski, Ćwikliński (Richards) - Brzeziński , Załoga
Trener: Cezary Moleda

Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt II Nowy Dwór Maz. - Żbik Nasielsk 3-3 (2-2) (365 zdjęć - autor: XoNoXFotorelacja z meczu sparingowego:
Świt II Nowy Dwór Maz. - Żbik Nasielsk 3-3 (2-2)
(365 zdjęć - autor: XoNoX)

Świt Nowy Dwór Maz. - Okęcie Warszawa 4-1 (2-0)

2009-07-18; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

18 lipca (sobota) godz. 11:00 - sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - RKS Okęcie Warszawa 4-1 (2-0)
1-0 Michał Jagodziński 36' (asysta Michał Kucharczyk)
2-0 Dariusz Zjawiński 41' (asysta Michał Wojtczak)
3-0 Michał Kucharczyk 61'
4-0 Szymon Lewicki 73' (karny, po zagraniu ręką przez zawodnika gości)
4-1 Rafał Gajowniczek 79'
zawodnik gości 90' (karny, faulował Michał Kucharski, ciągnął za koszulkę zawodnika gości przy wyskoku do główkowania w polu karnym)

Świt: 12. Dmitrij Asnin (46, 1. Bartłomiej Fogler) - 3. Michał Adamczyk (46, 15. Kamil Tomas), 4. Piotr Gurzęda, 6. Karol Drwęcki (46, 20. Tomasz Reginis), 7. Michał Wojtczak (46, 18. Marek Lendzion) - 17. Michał Jagodziński (46, 11. Grzegorz Kończyński), 8. Marcellinus Odong Obem (59, 2. Łukasz Galicki), 5. George Enow (72, 7. Michał Wojtczak), 14. Łukasz Puciłowski (46, 16. Michał Kucharski) - 19. Michał Kucharczyk (72, 10. Dariusz Zjawiński), 10. Dariusz Zjawiński (46, 9. Szymon Lewicki )

Okęcie (I połowa): Kruszewski Piotr ( zaw. test. Dolcan Z) - Ezeude, Serzysko Artur, Smoliński K, Stańczykowski R, Grzelak - Kowalski K, Eibl A, Biechoński P, Szczypciak Rafał ( zaw. test Pelikan Ł ) - Wrzesiński S (II połowa): Szewczyk P - Piwowarek Dariusz ( zaw.test, Piast P ), Serzysko A, Czachowski D, Stańczykowski (72, Kęsicki), Grzelak (55, Wiśniewski M. (80, Siurnicki B. zaw.test Korona O)) - Kowalski K (55, Prażuch R), Eibl (60, Koczur), Kurowski Mariusz ( zaw.test Olimpia W-wa), Szczypciak (56, Rudnicki (80, Siurnicki Bartosz zaw.test, Korona O) - Gajowniczek Rafał ( zaw.test Piast P)

Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt Nowy Dwór Maz. - Okęcie Warszawa 4-1 (2-0) (356 zdjęć - autor: XoNoXFotorelacja z meczu sparingowego:
Świt Nowy Dwór Maz. - Okęcie Warszawa 4-1 (2-0)
(356 zdjęć - autor: XoNoX)


Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt Nowy Dwór Maz. - Okęcie Warszawa 4-1 (2-0) (41 zdjęć - autor: rksokecie.plFotorelacja z meczu sparingowego:
Świt Nowy Dwór Maz. - Okęcie Warszawa 4-1 (2-0)
(41 zdjęć - autor: rksokecie.pl)


skład gości ze strony rksokecie.pl

Zmiana w regulaminie rozgrywek II ligi

2009-07-17; XoNoX
Aktualności
15 lipca Komisja ds. Nagłych PZPN wprowadziła istotną zmianę w regulaminie rozgrywek PZPN. Od sezonu 2009/10 drużyny uprawnione są do wymiany czterech zawodników przez cały okres trwania gry, przy czym czwarta w kolejności zmiana dopuszcza wyłącznie zmianę zawodnika młodzieżowego na zawodnika młodzieżowego.

Paragraf 13 pkt 3 otrzymuj nowe, następujące brzmienie:

3. Drużyny biorące udział w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi uprawnione są do wymiany czterech zawodników przez cały okres trwania gry, przy czym czwarta w kolejności zmiana dopuszcza wyłącznie zmianę zawodnika młodzieżowego na zawodnika młodzieżowego. Każda wymiana zawodnika może nastąpić tylko jeden raz w ciągu meczu. Wejście zawodnika rezerwowego na boisko może mieć miejsce przy linii środkowej, w czasie przerwy w grze. Zmiany zawodników należy zgłaszać u sędziego technicznego, wręczając mu kartkę z nazwiskiem i numerem zawodnika schodzącego i wchodzącego, minutę w której następuje zmiana oraz nazwę drużyny.

Pozostałe postanowienia regulaminu nie ulegają zmianie.

Zmiana została wprowadzona na wniosek nieformalnej komisji reprezentującej kluby II ligi. Znajdują się w niej: Jolanta Papuga (prezes Pelikana Łowicz), Kazimierz Paluszewski (dyrektor Jezioraka Iława) oraz Dariusz Dzwonnik (prezes Concordii Piotrków Trybunalski).

Źródło: Jeziorak Iława

Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)

2009-07-15; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

15 lipca (środa) godz. 18:00 - sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - LKS Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)
1-0 Łukasz Puciłowski 5' (przelobował bramkarza gości)
2-0 Dariusz Zjawiński 10' (asysta Szymon Lewicki)
3-0 Dariusz Zjawiński 17' (asysta Łukasz Galicki)
4-0 Michał Kucharski 49'
5-0 Łukasz Sarkowicz 58' (asysta Łukasz Galicki)
6-0 Marcellinus Odong Obem 60'
7-0 Łukasz Sarkowicz 65'
8-0 Rafał Hapak 72'

Świt: 12. Norbert Osial ( 1. Krzysztof Telechowski) - 11. Grzegorz Kończyński, 4. Piotr Gurzęda, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Wojtczak - 19. Łukasz Puciłowski ( 17. Michał Kucharski ), 5. George Enow, 8. Marcellinus Odong Obem , 2. Łukasz Galicki ( 18. Michał Strzałkowski) - 10. Dariusz Zjawiński ( 16. Łukasz Sarkowicz ), 9. Szymon Lewicki ( 14. Rafał Hapak )
Trener: Piotr Mosór Asystent trenera: Tomasz Reginis Trener bramkarzy: Bartłomiej Pawłowski

Nadnarwianka: zawodnik testowany ( zawodnik testowany) - Łukasz Zalewski, zawodnik, Artur Kamiński, Andrzej Elak - zawodnik, Grzegorz Chmielewski, Michał Parszewski - Emil Rembiejewski, Daniel Krawczyk, Fabian Kotarski oraz Adam Warda, Grzegorz Walesiak, Marcin Kucharczyk, Konrad Kowalski, zawodnik testowany
Trener: Mateusz Miłoszewski

Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0) (554 zdjęcia - autor: XoNoXFotorelacja z meczu sparingowego:
Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)
(554 zdjęcia - autor: XoNoX)


Fotorelacja z meczu sparingowego: Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0) (69 zdjęć - autor: bialo-zieloni.pl (shaiboos)Fotorelacja z meczu sparingowego:
Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)
(69 zdjęć - autor: bialo-zieloni.pl (shaiboos))


Wypowiedź trenera Świtu - Piotra Mosóra po meczu: Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)Wypowiedź trenera Świtu - Piotra Mosóra po meczu:
Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)
(rozmiar: 1,01 MB - czas: 1 minuta 6 sekund - © Gazeta Nowodworska)


Wypowiedź trenera Nadnarwianki - Mateusza Miłoszewskiego po meczu: Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)Wypowiedź trenera Nadnarwianki - Mateusza Miłoszewskiego po meczu:
Świt Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 8-0 (3-0)
(rozmiar: 1,14 MB - czas: 1 minuta 14 sekund - © Gazeta Nowodworska)


Świt podejmował w środę 15 lipca Nadnarwiankę Pułtusk. Rywal występował w poprzednim sezonie na tym samym szczeblu rozgrywek co Świt (III liga) i tam w przeciwieństwie do Nowodworzan pozostał i na nadchodzący sezon.

Nowodworzanie przystąpili do spotkania w mocnym składzie. Testowany był młody bramkarz Norbert Osial (rocznik '90, 196cm/78kg), który jest obecnie piłkarzem Sokoła Adamów. Drugim testowanym zawodnikiem, który od pierwszego gwizdka grał dzisiaj w Świcie był Łukasz Puciłowski (rocznik '88), pomocnik reprezentujący dotąd barwy Cracovii Kraków (znajdował się w kadrze Cracovii ME), a wcześniej m.in. Górnika Łęczna. Pozostali piłkarze to sprawdzone marki dobrze znane Nowodworzanom.

Mecz rozpoczął się o 18:05. Biało-Zieloni od razu przystąpili do ataku. I tak już w piątej minucie Puciłowski po udanym rajdzie lewą stroną boiska strzela gola prawdziwie oportunistycznym uderzeniem, które chyba miało być dośrodkowaniem. Świt zdecydowanie dominował, choć Nadnarwianka sprawiała zdecydowanie więcej kłopotów, niż np. Warmia Grajewo, z którą Świt spotkał się w sobotę. W 10 minucie Szymon Lewicki wychodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwników i... podaje do Darka Zjawińskiego, przed którym stała już tylko pusta bramka. Jest 2-0, brawa dla Szymona, który mimo, iż sam znajdował się w bardzo dobrej sytuacji, podał do partnera, przed którym nie było już żadnych przeszkód do bramki.
Szybkie tempo narzucane przez bardzo aktywnie uczestniczących w akcjach ofensywnych bocznych obrońców sprawia, że Nadnarwianka popełnia błędy i gra nerwowo. W 17 minucie Galicki, pędzący prawym skrzydłem wyrolował obrońcę i miękko dorzucił w pole karne do znajdującego się tam Darka Zjawińskiego, który zdobywa bramkę bardzo efektownymi nożycami. Publika choć nieliczna to dała głośny wyraz swemu zachwytowi.
Do końca pierwszej połowy biało-zieloni mają jeszcze wiele okazji, ale bramki zdobyć się nie udało. Świetnie gra Galicki, Wojtczak i Kończyński, którzy ponadto wymieniają się niejednokrotnie pozycjami. Na plus na pewno należy zapisać występ testowanego Puciłowskiego - dobry technicznie, kreatywny, szybki i walczący. Zjawa szalenie groźny pod bramką - jego dobra forma cieszy i pozwala mieć nadzieję, że i w ataku mamy różne alternatywy - nie tylko Kucharczyka. Drwęcki i Gurzęda bardzo dobrze, choć Drwęcki miał kilka niepewnych podań. Przeciwnik jednak ich nie wykorzysał. Lewicki popisał się chyba dwoma asystami i kilkoma naprawdę groźnymi strzałami. Enow i Obem jak zwykle. Osial miał niewiele okazji do wykazania się, ale nie zawiódł w jednej może dwóch groźniejszych sytuacjach.

Druga połowa rozpoczyna się zmianami. Kucharski zmienia Puciłowskiego, a Strzałkowski Wojtczaka. Galicki cofa się na prawą obronę (za Wojtczaka). Strzałkowski gra na prawym skrzydle (w miejce Galickiego). Po paru minutach na boisko wraca Wojtczak. Zmienia Kończyńskiego. Na boisku pojawia się też Hapak i Łukasz Sarkowicz (rocznik '86, napastnik, kluby: m.in. Czarni Witnica i Lech Poznań). Zmieniają Zjawę i Lewickiego.

W 49 minucie gry Kucharski po akcji zespołowej umieszcza futbolówkę w bramce i jest już 4-0. W 58 minucie gola strzela Sarkowicz, a dwie minuty później okazji do strzelenia bramki nie przepuszcza Obem, co również poruszyło publikę, która żywiołowo oklaskiwała swojego ulubieńca.
Tempo zabójcze - szczególnie dla przeciwnika narzucała drużyna Świtu, co zaskutkowało kolejną strzeloną bramką. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Sarkowicz. 65 minuta gry, jest już 7-0. W tej połowie spotkania Nadnarwianka jest duzo aktywniejsza w ofensywie. Stwarza jednak tylko pozorne zagrożenie, bo niewiele strzałów dolatuje do bramkarza. W końcu w 72 minucie spotkania wynik na 8-0 ustala Hapak - ten chłopak nastrzelał się także w poprzednich sparingach - może coś z niego będzie.
Sędzia kończy spotkanie i zawodnicy obu drużyn udają się pośpiesznie do szatni. Z boiska szybko ewakuuje także trójka sędziowska - wszyscy uciekają przed plagą komarów :). Apropos trójki sędziowskiej - w jej składzie znajdowała się bardzo sympatyczna pani, która pełniła funkcję sędziego liniowego ;).

Świt zaprezentował się dzisiaj bardzo dobrze. Do dopracowania pozostały jedynie nieliczne szczegóły. Poziom przeciwników uniemożliwia jednak sprawdzenie się drużyny w nieco bardziej wymagającym boju, co sprawia, że tych małych szczegółów się nie dostrzega i przy spotkaniu z zespołem o klasę lepszym od obecnych przeciwników biało-zielonych mogą one spowodować katastrofę. Pozostał nam już tylko jeden sparing przed sezonem. W sobotę 18 lipca o godzinie 11:00 Świt zmierzy się z Okęcie Warszawa.

Źródło opisu meczu: bialo-zieloni.pl (shaiboos)

PZPN podał terminarz II ligi grupy wschodniej

2009-07-15; XoNoX
Aktualności
Znany jest już terminarz II ligi w sezonie 2009/10. Piłkarze rozpoczną rozgrywki 25-26 lipca, a runda jesienna zakończy się 11 listopada.

II liga - grupa wschodnia:

(runda jesienna)

1. kolejka - 25-26 lipca

Świt Nowy Dwór Maz. - Hetman Zamość
Resovia Rzeszów - OKS 1945 Olsztyn
Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki
Lks Nieciecza - Okocimski Brzesko
Ruch Wys. Maz. - Concordia Piotr. Tryb.
Pelikan Łowicz - Sokół Aleks. Łódzki
Przebój Wolbrom - A
Kolejarz Stróże - Stal Rzeszów
Jeziorak Iława - Start Otwock

2. kolejka - 1-2 sierpnia

Hetman Zamość - Start Otwock
Stal Rzeszów - Jeziorak Iława
A - Kolejarz Stróże
Sokół Aleks. Łódzki - Przebój Wolbrom
Concordia Piotr. Tryb. - Pelikan Łowicz
Okocimski Brzesko - Ruch Wys. Maz.
Wigry Suwałki - Lks Nieciecza
OKS 1945 Olsztyn - Olimpia Elbląg
Świt Nowy Dwór Maz. - Resovia Rzeszów

3. kolejka - 8-9 sierpnia

Resovia Rzeszów - Hetman Zamość
Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Maz.
Lks Nieciecza - OKS 1945 Olsztyn
Ruch Wys. Maz. - Wigry Suwałki
Pelikan Łowicz - Okocimski Brzesko
Przebój Wolbrom - Concordia Piotr. Tryb.
Kolejarz Stróże - Sokół Aleks. Łódzki
Jeziorak Iława - A
Start Otwock - Stal Rzeszów

4. kolejka - 15-16 sierpnia

Hetman Zamość - Stal Rzeszów
A - Start Otwock
Sokół Aleks. Łódzki - Jeziorak Iława
Concordia Piotr. Tryb. - Kolejarz Stróże
Okocimski Brzesko - Przebój Wolbrom
Wigry Suwałki - Pelikan Łowicz
OKS 1945 Olsztyn - Ruch Wys. Maz.
Świt Nowy Dwór Maz. - Lks Nieciecza
Resovia Rzeszów - Olimpia Elbląg

5. kolejka - 22-23 sierpnia

Olimpia Elbląg - Hetman Zamość
Lks Nieciecza - Resovia Rzeszów
Ruch Wys. Maz. - Świt Nowy Dwór Maz.
Pelikan Łowicz - OKS 1945 Olsztyn
Przebój Wolbrom - Wigry Suwałki
Kolejarz Stróże - Okocimski Brzesko
Jeziorak Iława - Concordia Piotr. Tryb.
Start Otwock - Sokół Aleks. Łódzki
Stal Rzeszów - A

6. kolejka - 29-30 sierpnia

Hetman Zamość - A
Sokół Aleks. Łódzki - Stal Rzeszów
Concordia - Piotr. Tryb. Start Otwock
Okocimski Brzesko - Jeziorak Iława
Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże
OKS 1945 Olsztyn - Przebój Wolbrom
Świt Nowy Dwór Maz. - Pelikan Łowicz
Resovia Rzeszów - Ruch Wys. Maz.
Olimpia Elbląg - Lks Nieciecza

7. kolejka - 2 września

Lks Nieciecza - Hetman Zamość
Ruch Wys. Maz. - Olimpia Elbląg
Pelikan Łowicz - Resovia Rzeszów
Przebój Wolbrom - Świt Nowy Dwór Maz.
Kolejarz Stróże - OKS 1945 Olsztyn
Jeziorak Iława - Wigry Suwałki
Start Otwock - Okocimski Brzesko
Stal Rzeszów - Concordia Piotr. Tryb.
A - Sokół Aleks. Łódzki

8. kolejka - 5-6 września

Hetman Zamość - Sokół Aleks. Łódzki
Concordia Piotr. Tryb. - A
Okocimski Brzesko - Stal Rzeszów
Wigry Suwałki - Start Otwock
OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława
Świt Nowy Dwór Maz. - Kolejarz Stróże
Resovia Rzeszów - Przebój Wolbrom
Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz
Lks Nieciecza - Ruch Wys. Maz.

9. kolejka - 12-13 września

Ruch Wys. Maz. - Hetman Zamość
Pelikan Łowicz - Lks Nieciecza
Przebój Wolbrom - Olimpia Elbląg
Kolejarz Stróże - Resovia Rzeszów
Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Maz.
Start Otwock - OKS 1945 Olsztyn
Stal Rzeszów - Wigry Suwałki
A - Okocimski Brzesko
Sokół Aleks. Łódzki - Concordia Piotr. Tryb.

10. kolejka - 16 września

Hetman Zamość - Concordia Piotr. Tryb.
Okocimski Brzesko - Sokół Aleks. Łódzki
Wigry Suwałki - A
OKS 1945 Olsztyn - Stal Rzeszów
Świt Nowy Dwór Maz. - Start Otwock
Resovia Rzeszów - Jeziorak Iława
Olimpia Elbląg - Kolejarz Stróże
Lks Nieciecza - Przebój Wolbrom
Ruch Wys. Maz. - Pelikan Łowicz

11. kolejka - 19-20 września

Pelikan Łowicz - Hetman Zamość
Przebój Wolbrom - Ruch Wys. Maz.
Kolejarz Stróże - Lks Nieciecza
Jeziorak Iława - Olimpia Elbląg
Start Otwock - Resovia Rzeszów
Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Maz.
A - OKS 1945 Olsztyn
Sokół Aleks. Łódzki - Wigry Suwałki
Concordia Piotr. Tryb. - Okocimski Brzesko

12. kolejka - 26-27 września

Hetman Zamość - Okocimski Brzesko
Wigry Suwałki - Concordia Piotr. Tryb.
OKS 1945 Olsztyn - Sokół Aleks. Łódzki
Świt Nowy Dwór Maz. - A
Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów
Olimpia Elbląg - Start Otwock
Lks Nieciecza - Jeziorak Iława
Ruch Wys. Maz. - Kolejarz Stróże
Pelikan Łowicz - Przebój Wolbrom

13. kolejka - 3-4 października

Przebój Wolbrom - Hetman Zamość
Kolejarz Stróże - Pelikan Łowicz
Jeziorak Iława - Ruch Wys. Maz.
Start Otwock - Lks Nieciecza
Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg
A - Resovia Rzeszów
Sokół Aleks. Łódzki - Świt Nowy Dwór Maz.
Concordia Piotr. Tryb. - OKS 1945 Olsztyn
Okocimski Brzesko - Wigry Suwałki

14. kolejka - 10-11 października

Hetman Zamość - Wigry Suwałki
OKS 1945 Olsztyn - Okocimski Brzesko
Świt Nowy Dwór Maz. - Concordia Piotr. Tryb.
Resovia Rzeszów - Sokół Aleks. Łódzki
Olimpia Elbląg - A
Lks Nieciecza - Stal Rzeszów
Ruch Wys. Maz. - Start Otwock
Pelikan Łowicz - Jeziorak Iława
Przebój Wolbrom - Kolejarz Stróże

15. kolejka - 17-18 października

Kolejarz Stróże - Hetman Zamość
Jeziorak Iława - Przebój Wolbrom
Start Otwock - Pelikan Łowicz
Stal Rzeszów - Ruch Wys. Maz.
A - Lks Nieciecza
Sokół Aleks. Łódzki - Olimpia Elbląg
Concordia Piotr. Tryb. - Resovia Rzeszów
Okocimski Brzesko - Świt Nowy Dwór Maz.
Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn

16. kolejka - 24-25 października

Hetman Zamość - OKS 1945 Olsztyn
Świt Nowy Dwór Maz. - Wigry Suwałki
Resovia Rzeszów - Okocimski Brzesko
Olimpia Elbląg - Concordia Piotr. Tryb.
Lks Nieciecza - Sokół Aleks. Łódzki
Ruch Wys. Maz. - A
Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów
Przebój Wolbrom - Start Otwock
Kolejarz Stróże - Jeziorak Iława

17. kolejka - 31 października-1 listopada

Jeziorak Iława - Hetman Zamość
Start Otwock - Kolejarz Stróże
Stal Rzeszów - Przebój Wolbrom
A - Pelikan Łowicz
Sokół Aleks. Łódzki - Ruch Wys. Maz.
Concordia Piotr. Tryb. - Lks Nieciecza
Okocimski Brzesko - Olimpia Elbląg
Wigry Suwałki - Resovia Rzeszów
OKS 1945 Olsztyn - Świt Nowy Dwór Maz.

(runda rewanżowa)

18. kolejka - 7-8 listopada

Hetman Zamość - Świt Nowy Dwór Maz.
OKS 1945 Olsztyn - Resovia Rzeszów
Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg
Okocimski Brzesko - Lks Nieciecza
Concordia Piotr. Tryb. - Ruch Wys. Maz.
Sokół Aleks. Łódzki - Pelikan Łowicz
A - Przebój Wolbrom
Stal Rzeszów - Kolejarz Stróże
Start Otwock - Jeziorak Iława

19. kolejka - 11 listopada

Start Otwock - Hetman Zamość
Jeziorak Iława - Stal Rzeszów
Kolejarz Stróże - A
Przebój Wolbrom - Sokół Aleks. Łódzki
Pelikan Łowicz - Concordia Piotr. Tryb.
Ruch Wys. Maz. - Okocimski Brzesko
Lks Nieciecza - Wigry Suwałki
Olimpia Elbląg - OKS 1945 Olsztyn
Resovia Rzeszów - Świt Nowy Dwór Maz.

(runda wiosenna)

20. kolejka - 13/14 marca 2010

21. kolejka - 20/21 marca 2010

22. kolejka - 27/28 marca 2010

23. kolejka - 3/4 kwietnia 2010

24. kolejka - 10/11 kwietnia 2010

25. kolejka - 14 kwietnia 2010

26. kolejka - 17/18 kwietnia 2010

27. kolejka - 24/25 kwietnia 2010

28. kolejka - 1/2 maja 2010

29. kolejka - 8/9 maja 2010

30. kolejka - 12 maja 2010

31. kolejka - 15/16 maja 2010

32. kolejka - 19 maja 2010

33. kolejka - 22/23 maja 2010

34. kolejka - 26 maja 2010

A - Motor Lublin / Nida Pińczów / Stal Poniatowa - w zależności od otrzymanej licencji, ew. Widzew Łódź, dowiemy się tego dziś po meczu Wisły Kraków lub w poniedziałek rano 20 lipca

Źródło: PZPN

Plan treningów w tym tygodniu

2009-07-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
(13. VII) poniedziałek, godz. 17.00 boisko sztuczne
(14. VII) wtorek, 9:00 siłownia, 10.00 boisko sztuczne
(15. VII) środa, 18:00 sparing z LKS Nadnarwianką Pułtusk
(16. VII) czwartek, 10:00 boisko sztuczne, 15:00 boisko sztuczne
(17. VII) piątek, 15:00 boisko sztuczne
(18. VII) sobota, 11:00 boisko sztuczne

Świt Nowy Dwór Maz. - Orkan-Puls Sochaczew 3-0 (2-0)

2009-07-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
11 lipca (sobota) godz. 13:30 - sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Orkan-Puls Sochaczew 3-0 (2-0)
1-0 Michał Kucharczyk 16'
2-0 Michał Kucharczyk 17'
3-0 samobój 89'

Świt: Telechowski ( 46, Liberski) - *zawodnik testowany*, Drwęcki, Paweł Winnicki ( 75, Głowacki), Jagodziński ( 75, Adam Brzyski) - Przemysław Rawa ( 46, Michał Strzałkowski), Michał Kucharski, Galicki, Kończyński ( 75, Chmielewski) - Kucharczyk , *zawodnik testowany*

Orkan: Michał Siemiński - Ireneusz Łukawski, Mateusz Zych, Marcin Zawadzki, Michał Plichta, Mateusz Sikorski, Tomasz Trafalski, Mateusz Orliński, Paweł Kutkowski, Michał Błaszczyk, Jakub Lewandowski, Adam Rybicki, Wiktor Kaczorowski, Daniel Kubiakowski, Tomasz Oliwa, Kamil Borkowski

Trener Świtu Piotr Mosór w sobotę podzielił swoją drużynę na dwie ekipy. Pierwsza zagrała o godzinie 11.00 z Warmią Grajewo a druga zagrała z Orkanem Sochaczew. Niektórzy zawodnicy grali w obu jedenastkach. Świt Nowy Dwór Maz. - Warmia Grajewo 6:0 (Zjawiński -2, Kucharczyk -2, Lendzion, Hapak). Natomiast w naszym meczu dwie bramki dla Świtu strzelił Kucharczyk oraz jeden gol był strzałem samobójczym.

Przez pierwsze 10 minut obie drużyny sprawdzały swoje umiejętności a gra toczyła się w środku pola. Pierwszy strzał w meczu był właśnie w 10 minucie. Po strzale z 10 metrów Michał Siemiński musi nogami wybijać piłkę w pole. W 15 minucie Paweł Kutkowski mija kilku obrońców i silnie strzela z około 15 metrów. Bramkarz musi wybijać piłkę na róg. I teraz nadeszły dwie najgorsze minuty meczu (16 i 17) w których tracimy dwie bramki. 1:0 -Podanie ze boku pola karnego na 6 metr. Zawodnik Świtu biegnie jeszcze metr do środka i strzela z 5 metra obok bramkarza. 2:0 - Wrzutka na pole karne i strzał z 11 metrów. Irek Łukawski wybija jeszcze piłkę widać już zza linii bramkowej bo sędzia uznaje gola. Od tego momentu rysuje się większa przewaga drużyny Świtu. Zaraz po rozpoczęciu tracimy piłkę w środku boiska. Strzał z główki z 10 metrów ponad poprzeczka kończy tą kontrę. 28 minuta. Po wrzutce z boku zawodnik Świtu strzela z 12 metrów ponad bramką. Minutę później Siemiński mija się z szybka piłką ale z tyłu stoi Mateusz Sikorski który wybija piłkę sprzed linii bramkowej w pole. W 37 minucie po strzale z 14 metrów piłka mija minimalnie słupek naszej bramki. W 34 minucie jest faul. Wrzuca Jakub Lewandowski a piłka najpierw odbija się od jednego obrońców a później strzela Kutkowski z 12 metrów. Z problemami łapie bramkarz. Jest 40 minuta. Z 10 metrów strzela Kutkowski. Bramkarz za pierwszym razem nie łapie piłki, ale szybko naprawia swój błąd.

Druga połowa to praktycznie gra w środku pola. Trzy minuty po rozpoczęciu strzela z 13 metrów Kutkowski a bramkarz na raty wybija piłkę jak najdalej od bramki. W 16 minucie po podaniu do środka pola karnego zawodnik gospodarzy strzela z 6 metrów a Siemiński wybija nogami piłkę w pole. W 28 minucie jeden z gospodarzy strzela z 9 metrów obok słupka. Jest 40 minuta. Silnie strzela z 14 metrów Daniel Kubiakowaki a bramkarz musi wybijać w pole. Jeszcze w tej samej minucie po kontrze. Wrzutka i strzał z 5 metrów prosto w naszego bramkarza który wybija piłkę nogami przed siebie. Dobitka z 8 metrów daleko obok bramki. No i przychodzi 44 minuta. Wrzutka z rogu. Zamieszanie pod bramką i strzał samobójczy pod poprzeczkę Kubiakowskiego.

skład Świtu: bialo-zieloni.pl (Mareczek), skład gości i opis meczu: orkansochaczew.pl (Andriej)

Świt Nowy Dwór Maz. - Warmia Grajewo 6-0 (3-0)

2009-07-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
11 lipca (sobota) godz. 11:00 - sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Warmia Grajewo 6-0 (3-0)
Dariusz Zjawiński, Michał Kucharczyk, Marek Lendzion, Rafał Hapak

Świt: Dmitrij Asnin (75, Telechowski) - Lendzion (46, Wojtczak), Reginis, Gurzęda (60, Paweł Winnicki), Adamczyk - Michał Kucharski, Enow, Obem, Piotr Maślanka (60, Kończyński) - Zjawiński , Rafał Hapak (46, Kucharczyk )

Warmia: Masłowski (46, Gieniusz) - Arciszewski (70, Dańko), Guzowski, Dańko (46, K. Randzio), Werpachowski, P. Matysiewicz (55, Ł. Randzio), Mirva, Gosk, Kowalko, Kozikowski, Stanisławski (75, M. Matysiewicz)

skład Świtu: bialo-zieloni.pl (Mareczek), skład gości: warmia.www.grajewo.pl

Lendzion i Fogler wyjeżdzają na testy do Bristol City

2009-07-09; XoNoX
Aktualności
Marek Lendzion i Bartłomiej Fogler od niedzieli (12.VII) do czwartku (16.VII) będą przebywać na testach w Bristol City (Anglia). Dla Bartka będzie to już drugi wyjazd, a dla Marka pierwszy. Fogler od feralnego wtorku, kiedy to odnowiła mu się kontuzja łydki, nie trenuje do soboty, a chodzi na zabiegi do kliniki, żeby być w pełni sił i jak najlepiej wypaść przed włodarzami angielskiego klubu. A Lendzion normalnie trenuje i gra w sparingach.

Zarówno Bartłomiej Fogler, jak i Szymon Lewicki na razie nie potwierdzają doniesień, że podpisali kontrakty z nowymi klubami, Bartek z Bristol City, a Szymon z Narwią Ostrołęka.

Gumowski będzie dalej grał dla Legionovii!
W sezonie 2009/2010 barwy legionowskiej Legionovii wciąż reprezentować będzie środkowy obrońca Marcin Gumowski! 24-letni zawodnik miał wrócić po sezonie do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, jednak po dzisiejszym spotkaniu działaczy zainteresowanych klubów doszło do porozumienia w sprawie transferu wyróżniającego się w drużynie trenera Marcina Rzeszotka piłkarza. Nie są znane szczegóły transakcji. Trener Świtu, Piotr Mosór był zainteresowany sprawdzeniem Gumowskiego w jakieś grze kontrolnej, jednak on sam nie skorzystał z tej propozycji.

Informacja odnośnie Gumowskiego za nieoficjalną stroną Legionovii.

Ruch Wysokie Maz. - Świt Nowy Dwór Maz. 1-1 (1-0)

2009-07-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
8 lipca (środa) godz. 11:00 - sparing
Małkinia koło Ostrowa Mazowieckiego

Ruch Wysokie Mazowieckie - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
1-0 Michał Twardowski 14' (asysta Marcin Trzaskalski)
1-1 Dariusz Zjawiński 60'

Freskovita: Holewiński - Bartkiewicz, Kołłątaj, Czarnecki, Galiński - Trzaskalski, Żaglewski, Grzybowski, Kołodziejczyk - Bzdega, Twardowski na zmiany wchodzili: Rakowiecki, Kobeszko, Jakuszewski, Łukaszewski, Jóźwiak, Zalewski, Janik, Tusznio

Świt: Dmitrij Asnin - Wojtczak (Gurzęda), Lendzion, Drwęcki (Reginis), Adamczyk, Michał Kucharski (Strzałkowski), Obem (Konrad Zezula), Enow (Przemysław Rawa), Kończyński (Jagodziński), Rafał Hapak (Lewicki), Marcin Hercog (Zjawiński )

W rozegranym dzisiaj w Małkini meczu towarzyskim Ruch Wysokie Mazowieckie zremisowała 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W poprzednich Świtowi udało się wygrać 2:1 ze Zniczem Pruszków i wygrać 6:1 Polonią Warszawa (ME).

Gola dla Ruchu uderzeniem głową - po dośrodkowaniu Marcina Trzaskalskiego - zdobył Michał Twardowski. Gola dla Świtu zdobył Dariusz Zjawiński.

Skład Freskovity z Gazety Współczesnej / Gazety Wyborczej Białystok

Polonia Warszawa (ME) - Świt Nowy Dwór Maz. 1-6 (0-1)

2009-07-05; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
4 lipca (sobota) godz. 10:00 - sparing
W-wa, ul. Konwiktorska 6 (boisko ze sztuczną nawierzchnią, Stadion Polonii Warszawa)

Polonia Warszawa (ME) - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-6 (0-1)
Rafał Hapak, Szymon Lewicki, Odong Marcellinus Obem, Michał Strzałkowski - Szymon Skowron

Polonia (ME): ...

Świt: Bartłomiej Fogler (75, Krzysztof Telechowski) - Marek Lendzion, Karol Drwęcki (75, Łukasz Głowacki), Piotr Gurzęda, Waldemar Woźniak - Szymon Lewicki (46, zawodnik testowany), Odong Marcellinus Obem (78, Adam Brzyski), Konrad Zezula (56, George Enow), Grzegorz Kończyński © - Rafał Hapak (60, Michał Strzałkowski), Mariusz Kurowski (46, Piotr Chmielewski)

Informacja od: fanmks

Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (1-1)

2009-07-03; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
1 lipca (środa) 2009, godz. 19:00 - mecz sparingowy
Pruszków (stadion MOS przy ul. Gomulińskiego)

MKS Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (1-1)
0-1 Michał Kucharczyk 14'
1-1 Flávio 41'
1-2 Marek Lendzion 72' (k)

Znicz: Krzysztof Żukowski (46, Łukasz Błażejczyk) - 19. Wojciech Musuła (46, 20. Michał Kucharski), 20. Tomasz Midzierski (46, 13. Maciej Pater), 18. Norbert Jędrzejczyk (46, 14. Przemysław Makarewicz), 2. Grzegorz Wojdyga (46, 5. Nikola Leković) - 11. Paweł Bylak (46, 4. Lucky Junior Ekwueme), 22. Paweł Alancewicz (46, 19. Maciej Machalski), 8. Romāns Bespalovs (46, 21. Igor Barukčić), 10. Daniel Jezierski (46, 8. Sylwester Buga) - 17. Robert Kowalczyk (46, 7. Ivan Graf), 3. Flávio (46, 11. Mateusz Borowik)

Świt: 1. Bartłomiej Fogler (82, 30. Krzysztof Telechowski) - 22. Marek Lendzion , 6. Karol Drwęcki (57, 11. Grzegorz Kończyński), 4. Piotr Gurzęda, 3. Michał Adamczyk (46, 18. Waldemar Woźniak) - 9. Szymon Lewicki (46, 17. Michał Jagodziński (75, 2. Adam Brzyski), 8. Odong Marcellinus Obem (61, 21. Łukasz Galicki), 5. George Enow (67, 16. Bartłomiej Walewski), 16. Piotr Maślanka (14, 7. Michał Wojtczak) - 19. Michał Kucharczyk (61, 14. Michał Strzałkowski), 20. Rafał Hapak (46, 15. Mariusz Kurowski)

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Pruszkowie pierwszoligowy Znicz przegrał z drugoligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (1-1).

Jedyną bramkę dla Znicza strzelił testowany przez Legię Warszawa brazylijski napastnik Flávio, który gościnnie wystąpił w sparingu pruszkowskiej drużyny.

Źródło: 90minut.pl

Zbigniew Pocialik nie jest już trenerem bramkarzy w Świcie

2009-06-30; XoNoX
Aktualności
Dotychczasowy trener bramkarzy, a także pierwszy trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (22-30 kolejka) z dniem jutrzejszym, czyli od 1 lipca nie będzie pełnił w klubie żadnej funkcji. Decyzję taką podjął zarząd w porozumieniu z trenerem.
Więcej szczegółów i wywiad z trenerem pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego.

Łukasz Trzebuchowski obchodzi dzisiaj 21. urodziny

2009-06-30; XoNoX
Aktualności
Dzisiaj 21. urodziny obchodzi były napastnik Świtu i obecnie starający się o grę w Świcie - Łukasz Trzebuchowski (30-06-1988).
Życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!

Plan treningów na najbliższy tydzień

2009-06-29; XoNoX
Aktualności
30 czerwca (wtorek)
godz. 9:00 - siłownia
10:00 - tlenówka
15:30 - trening na boisku sztucznym
1 lipca (środa)
9:00 - siłownia
10:00 - taktyka
17:30 - zbiórka w Pruszkowie
19:00 - mecz sparingowy: Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
2 lipca (czwartek)
10:00 - trening na boisku sztucznym
15:30 - trening na boisku sztucznym
3 lipca (piątek)
9:00 - siłownia
10:00 - tlenówka
15:30 - trening na boisku sztucznym
4 lipca (sobota)
10:00 - wyjazdowy mecz sparingowy: Polonia Warszawa (ME) - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
5 lipca (niedziela)
- wolne

Relacja z pierwszego treningu

2009-06-29; XoNoX
Aktualności

Na treningu pojawiło się 24 piłkarzy, z tego 19 to zawodnicy Świtu, 2 miało wcześniej okazję trenować ze Świtem, a 3 to zawodnicy zaproszeni przez trenera na trening.

Oto lista zawodników Świtu, którzy pojawili się na pierwszym treningu:
(bramkarze) Bartłomiej Fogler, Krzysztof Telechowski, Adam Liberski, (zawodnicy z pola) Tomasz Reginis, Łukasz Głowacki, Marcellinus Odong Obem, George Enow, Michał Wojtczak, Grzegorz Kończyński, Piotr Chmielewski, Karol Drwęcki, Szymon Lewicki, Łukasz Galicki, Michał Kucharczyk, Marek Lendzion, Michał Adamczyk, Łukasz Trzebuchowski, Michał Strzałkowski, Adam Brzyski

Zawodnicy Świtu nieobecni:
Dariusz Zjawiński - na testach w 1. FC Slovácko (Czechy)
Piotr Gurzęda - poinformował klub o swojej nieobecności, od jutra na treningu
Michał Jagodziński - poinformował klub o swojej nieobecności, od jutra na treningu

Zawodnicy, którzy trenowali już wcześniej ze Świtem:
Tony Uzoma Chukwuemeka - trenował wspólnie z zawodnikami Świtu całą rundę wiosenną
Władysław Adamski - ma za sobą kilka treningów ze Świtem, które miały miejsce w przerwie zimowej w sezonie 2008/2009

Nowi zawodnicy, których zaprosił trener Piotr Mosór:

Rafał Hapak - napastnik z Olimpii Warszawa
Mariusz Kurowski - pomocnik/napastnik z Olimpii Warszawa
Maciej Turski - pomocnik z Polonii 91' Warszawa

Od 1 lipca pojawią się:
Michał Lewandowski - bramkarz z Nadnarwianki Pułtusk - koniec wypożyczenia
Marcin Gumowski - obrońca) z Legionovii Legionowo - koniec wypożyczenia
^ oczywiście okienko transferowe trwa do końca sierpnia, więc kto wie czy ponownie drużyny, do których byli wypożyczeni, nie zgłoszą się po tych zawodników

10 minut przed treningiem zaplanowanym na godzinę 17:00 zarząd klubu (Tomasz Cichecki i Jerzy Janczarek) w szatni klubu przedstawili nowego trenera, Piotra Mosóra, zawodnikom Switu.
Trening rozpoczął się od 10 minutowego truchtu na boisku sztucznym. Potem trener Piotr Mosór wybrał Michała Wojtczaka do poprowadzenia ćwiczeń rozciągających, w których brali wszyscy przybyli piłkarze. Następnie bramkarze tuż przy linii bramkowej rozpoczęli swoją rozgrzewkę, zrobili kilka serii rzutów na boki celem złapania piłki, a zawodnicy po skończeniu ćwiczeń rozciągających podzielili się na 3,4-osobowe grupki i trenowali podania i przyjęcia piłki. Chwila przerwy, a trener dużo nie zastanawiając się podzielił zawodników na dwie drużyny, jedną składającą się głównie z dotychczasowych zawodników Świtu i drugą z zawodników podstawowych, rezerwowych Świtu i nowych przybyłych zawodników na trening. Gra w meczu wewnętrznym była ze wskazaniem na pierwszą drużynę, przynajmniej w pierwszej połowie, bo w drugiej trener trochę pozmieniał składy i gra się wyrównała. W meczu jedni i drudzy strzelili kilka bramek, wynik nie miał znaczenia, gdyż trener skupił się na obserwowaniu zawodników w akcji, a sami piłkarze o tym doskonale wiedzieli, więc dawali z siebie wszystko, żeby dobrze wypaść. Po zakończonej gierce, która trwała 2 razy 20 minut trener zarządził brzuszki i pompki.

Piotr Mosór nowym trenerem Świtu

2009-06-29; XoNoX
Aktualności
Zgodnie z planem w dniu dzisiejszym tuż przed godziną 15:00 nowym trenerem Świtu został Piotr Mosór. Asystentem trenera będzie Tomasz Reginis.

Piotr ma 35 lat od 16 roku życia gra w piłkę profesjonalnie. W 1988 rozpoczął karierę w Garbarzu Zembrzyce, po czym przeniósł się do GKS Katowice gdzie spędził 2,5 sezonu nie dostając jednak szansy rozegrania meczu. Wiosną w 1992r. Mosór trafia do Ruchu Chorzów gdzie jego pobyt trwa również 2,5 sezonu. W barwach Ruchu rozegrał 64 meczy i zdobył jedną bramkę. Po drużynach śląskich nastąpił etap kariery Piotrka, w którym występował w Legii Warszawa z półroczną przerwą spędził tam prawie 5 lat, rozegrał 119 meczy, zdobył 7 goli. Ze stołeczną drużyną sięgnął po Puchar Polski w sezonie 96/97 oraz potrójną koronę (Mistrzostwo + PP + Superpuchar) w sezonie 94/95.

Po tym długim pobycie w Legii praktycznie nigdzie już nie zagrzał miejsca na dłużej - grał w w Widzewie, w Pogoni Szczecin, ponownie w Widzewie, w Amice, w Wiśle Płock, Ruchu Chorzów, aż trafił do Świtu, gdzie rozegrał półtora sezonu i był podporą defensywy naszej drużyny. Zapisał się pozytywnie, był lubiany przez Nowodworzan. Pretensje mogli mieć do niego jedynie sędziowie o wątpliwej obiektywności, co Piotrek tłumaczył im nie rzadko prosto w twarz żołnierskimi słowami. Po Świcie grał jeszcze w Mazurze i Naprzód Zielonki oraz trenował jedną z sekcji Hutnika Warszawa.

Źródło: 90minut.pl, opracowanie: bialo-zieloni.pl (shaiboos)

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.